Кух ластик Колмик

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
SammY
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 10:27
Риболов: плувка , дъно и спининг

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от SammY »

Колега Outsider този тест в случая не е важен , защото ги монтирам различно "напрегнати" в топ сет-а :) Много мразя да ми увисне ластик и затова 0.98мм е можеби малко по натегнат от колкото ми се иска , но иначе остава да виси чат-пат :) Иначе съм сигурен , че ако направя тестовете ще се получи точно както си казал .
Чичо Веско и този 1.2мм ще вземаме , нали от всичко трябва да се опита :)
Аватар
outsider
Мнения: 2670
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4652 пъти

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от outsider »

Чичо Веско написа:А този с диаметър 1,2мм. като дойде какво ще го правя, при положение че всички са доволни от 1,5 и 1,8...?! :D
:tup:
Ти ми запази две ролки веднага щом дойде , пък на останалия все ще му намериш приложение... 8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от Георги Кръстев »

outsider написа:
Чичо Веско написа:А този с диаметър 1,2мм. като дойде какво ще го правя, при положение че всички са доволни от 1,5 и 1,8...?! :D
:tup:
Ти ми запази две ролки веднага щом дойде , пък на останалия все ще му намериш приложение... 8)
ОП-СА аз се нареджам на опашката с 1 ролка ;) Ако трябва капаро ще дам.
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от Чичо Веско »

hypperion написа:
Чичо Веско написа:А този с диаметър 1,2мм. като дойде какво ще го правя, при положение че всички са доволни от 1,5 и 1,8...?! :D
:tup:
Ако темата продължи и с коментарите за 1.2, няма се чудиш какво да го правиш със сигурност :wink:
Да, защото всеки знае, че хубавата стока сама се продава :D
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от Чичо Веско »

Чичо Веско написа: Да, защото всеки знае, че хубавата стока сама се продава :D
Еии, тукашния СЕМ не спи :mrgreen: веднага ме "цензурираха" :lol:
Дишат ми във врата... :D
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от Reptile »

Чичо Веско написа:
Чичо Веско написа: ...
Дишат ми във врата... :D
Само когато си по "ръба на закона", иначе много те уважаваме!
Аватар
outsider
Мнения: 2670
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4652 пъти

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от outsider »

След днешните експерименти , мога да потвърдя че кухия ластик 1.5 мм върши отлична работа при ловене на дребна риба с куки 20 -22 и повод 0.08. Бонуси нямаше , но мисля че и платика от кило няма да скъса повода или да се откачи - ластика просто създава усещането за плътен 0.8-0.9. :tup:
Засега не мога да кажа дали наистина се разтяга 1:5 или 1:6 , на мен ми звучи кaто нормален кух ластик - разтяга се колкото си трябва - тоест , много. 8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
SammY
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 10:27
Риболов: плувка , дъно и спининг

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от SammY »

Кухият 1,5мм го пробвах на сухо . Много здрав и разтеглив , но колко точно забравих :) . Мисля , че беше над 1:6 . Скоро трябва да го пробвам с рибки . Успоредно с него пробвах и сиво хидро , разтяга се 1:7 :) това поне си го спомням .
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от Георги Кръстев »

outsider написа:
SammY написа: п.п. Предполагам , че ще е по мек и от 0.8мм плътен , защото 1,8мм ми се струва , че сработва една идея по меко от 0.98мм плътен..
Не ми се вярва. Обаче теста е лесен , както писах по-горе - гепваш плътния и кухия , вързавш ги заедно ( или правиш клуп от влакно , и закачаш за него двата конектора) , хващаш ластиците на 30 см от възела , разперваш ръце..... , измеpваш кой се е разпънал повече.
Теста е добър, НО не забравяй, че плътния е с по малка площ, съответно с по-малко триене в щеката :wink: :!:
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
SammY
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 10:27
Риболов: плувка , дъно и спининг

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от SammY »

Колега прав си за по малкото триене на плътния ластик в топ сета , но пък пусти плътни ластици много се лепят по карбона (смазки не ползвам) . По закона на Мърфи се залепват винаги в най - неподходящия момент :)
Di.Vaneta
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 18:08
Риболов: Щека и мач

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от Di.Vaneta »

За да не ти залепя ластика пробвай тези тапи,вършат чудесна работа.

Изображение
SammY
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 10:27
Риболов: плувка , дъно и спининг

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от SammY »

Е междинната втулка е ясна има я ... ластика на доверие ще приемете , че е бил добре натегнат , дори ми се искаше да е по отпуснат , но нямаше начин ... ластика беше Престън 5 номер ... Както си ловя каракудки в диапазон 3/500гр хващам една към 7/800гр и естествено ластика залепна :shock: излезна 4/50см и край цялото усилие в/у топ сета ... как се получи това не мога да си обясня , защото след това риболова си продължи без никакви проблеми и нямах никаква мизерия при ластика .
п.п. Преди това ми беше залепвал само при прибиране , но за всичко си има първи път :)
Малко май излезнах от темата :D
Аватар
outsider
Мнения: 2670
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4652 пъти

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от outsider »

Факта си остава факт - кухите ластици не залепват ИЗОБЩО. И си се прибират пракрасно , дори когато са съвсем слабо натегнати (както трябва да бъде). Вероятно една от причините е втулката на второ коляно. Остава да проверя дали такъв монтаж без връх ще намали и залепването на плътните. :roll:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от Чичо Веско »

outsider написа: Факта си остава факт - кухите ластици не залепват ИЗОБЩО.
...
Остава да проверя дали такъв монтаж без връх ще намали и залепването на плътните. :roll:
Това(последното) би било разбираемо, само при уговорката, че искаш просто да изследваш и експериментираш...

Ако трябва да се *генерализира* сравнението, то заключението би изглеждало така:

Кухите ластици(без значение на марката, за да не бъда обвинен в пристрастност) са при всички случаи, по-добри от плътните по отношение на техните технически, динамични и експлоатационни параметри!

Единственият им недостатък е по-високата цена, което в никакъв случай не е маловажен фактор за доста голяма част от колегите! Поне за сега.

Изводът, който се налага от само себе си е, че с течение на времето обикновените плътни ластици постепенно ще изчезнат от предлагане и употреба.
Това е факт, който вече се забелязва при много от марките...
:tup:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Di.Vaneta
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 18:08
Риболов: Щека и мач

Re: Кух ластик Колмик

Мнение от Di.Vaneta »

По високата цена се компенсира от по дългия срок на използване.Използвам кух 2,5 втора година без проблеми.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”