Плувки

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
tursesht
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Яну 27, 2006 10:33
Местоположение: София

Мнение от tursesht »

Ееее ще ме накарате и аз да пусна някоя друга тема за плувкостроенето. 8) :D :P
На лошото отвърни с добро,а на доброто по съвест!
Аватар
Diko
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 11:48
Местоположение: Павликени

Мнение от Diko »

Скоро се надявам да ви покажа някои измаисторени плувки от мен :)
edre
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юли 29, 2008 13:23
Местоположение: София

Мнение от edre »

А ето и едно интересно филмче,което намерих при братушките:
http://img532.imageshack.us/my.php?imag ... 4a2ga5.flv
Дано свърши работа на някого.
MiTeTo
Мнения: 273
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 1:17
Риболов: Риболов с щека
Местоположение: Sofia

Мнение от MiTeTo »

колега а продаваш ли плувки? :)
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

По идея на филмчето което колегата беше постнал,се зарибих с близалко-строенето та ето какво станаИзображениеимам над 20бр.и някои съм ги запознал и с рибите.Изображение
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
outsider
Мнения: 2672
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4677 пъти

Мнение от outsider »

Само така! Ей тука и една от моите- размер за язовир.Голямата не е за реклама, а за сравнение на размера 8)

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Ето и едно бледо копие на БъбълИзображение
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
felippemassa
Мнения: 92
Регистриран на: Пон Юли 14, 2008 17:53
Местоположение: Варна

Мнение от felippemassa »

А тези плувки става ли да се правят от дураформ или чам?
Don't worry! Be happy!
sevo-match
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 19:30

Мнение от sevo-match »

коя боя е най подходяща за боядисване на плувки :)
Аватар
Ribolinov
Мнения: 148
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 12:36

:)

Мнение от Ribolinov »

Аз също имам питане за плувкобоядисването. Кануколитът а.к.а епоксидна смола, се продава в два варианта. Единият е самото лепило, а другият- смолата+втвърдител. Кой от тях е по-удачен? И не засъхва ли много бързо докато го мажеш на плувката? Мерси :).
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Епоксидната смола няма никаква работа с плувките. Каноконлитът единствено може да се ползва за залепване на антенките и телчето на плувката, но не и като покритие вместо лака.

За лакиране съм дал пример с водоразтворими бои. След толкова години работа, някои все още са здрави. :wink: Можете да направите комбинация от каноконлит като основа, после шлайфане и отгоре лак за водоусточивост.
С внимание към детайлите
Аватар
Ribolinov
Мнения: 148
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 12:36

Мнение от Ribolinov »

kalinux написа:Епоксидната смола няма никаква работа с плувките. Каноконлитът единствено може да се ползва за залепване на антенките и телчето на плувката, но не и като покритие вместо лака.

За лакиране съм дал пример с водоразтворими бои. След толкова години работа, някои все още са здрави. :wink: Можете да направите комбинация от каноконлит като основа, после шлайфане и отгоре лак за водоусточивост.
Аз ли нещо не съм в час като съм разбрал, че само каноколитът може да послужи като боя/лак, без допълнително боядисване:
Каноконлитът е също много добър вариант. Имам такива плувки от години и няма пукане. 2 слоя с едно междинно полиране - аз така ги правя.
За килове и антенки ползвах бамбукови шишчета и клечки за зъби (идеално прави са).
Боядисвах само антенката, останалата част оставях с натурален цвят.
За лак използвах направо кануколит (прави много тънък слой, който е много здрав).

Колкото до водоразтворимите бои, питах в магазин, казаха ми, че имат такива единствено за боядисване на коли(метал значи). Не знаех дали става дума за същите, затова не рискувах. Ще ти покажа линк тук да видиш дали става дума за същите:
http://www.esklips99.com/products/er-lak/08a.jpg

Удобно ли ще ти е да ми укажеш по-подробно основата на боята, на лака, понеже разнообразието е огромно.
Преди години, в статия във вестник "Рибар" имаше обяснение за лакиране на плувките с нитроцелулозен лак. На магазина ми обясниха, че вече не се произвеждат според изискванията на ЕС.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

С каноконлит можеш да направиш покритие, но да не ти се случва да забравиш плувката за няколко часа намокрена. Лепилото няма да издържи и ще се напука и побелее. За нормален риболов и след това прибране суха в кутийка няма проблеми.

Забрави за нитроцелуозен лак. Пука дори и само от слънцето. Трябва ти лек и еластичен филм. Ползвал съм бои на Сократес, но предполагам че автобоите ще станат също - независимо дали са водоразтворими или не.
С внимание към детайлите
Аватар
Ribolinov
Мнения: 148
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 12:36

:)

Мнение от Ribolinov »

Благодаря ти много, мисля да пробвам с автомобилните- все пак и те са направени за устойчивост на атмосферни условия :D
vladofommi
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 10:05

Мнение от vladofommi »

А как правите плувки от папур?
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”