"Искам нещо да Ви кажа"

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
славе
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 21:17
получил Браво: 2 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от славе »

Специално за клйонк,съм предубеден към ламаринените лодки,имам чувството че дават
допълнителен резонас който плаши рибата,вместо да идва,опита ми е от руска ламаринена
над 30 влизания,никакъв удар,излизам помпам гуменката 2-3 риби и 2-3 удара,на Искъра има две
ламаринени лодки,и двамата до сега нямат сом на клйонк.За линдера не знам,може да е по здраво укрепен и
да не издава допълнителни звуци..............мойта излиза малко,кисело е гроздето,е кисело
па и на високо(15000лв) ама е сега си имам причина да не заглеждам тия красавици.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от boababa »

План-график 2011г.! :wink: Прати на Славе големи сомски пържоли по Еконт с наложен платеж,на тандема Емо-Кроки приложи сомски гамбит,а Краси го подкъси на ръст до метър и дванадесет сантима,та да му се схване връта да гледа на високо!Така годината се очертава екстра от към сомски риболов!Девизът "сега или никога" е супер-актуален,ще им осигуря ниско приземяване и удобни шезлонги,да гледкат от ВИП-ложите! :mrgreen:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от boababa »

:oops:
Последно промяна от boababa на Съб Май 21, 2011 20:37, променено общо 1 път.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от boababa »

Мах,това което виждам на офертата е уникално евтино,да нема некоя грешка? :shock: Уточни нещата,че се възбудих бързо!На Емо му требваха 5-иърс за да схване "Не,на гуменярките",та е важно да зацепиш късно,отколкото никога! :mrgreen: Поздравявам го от сърце,че ще се роди отново! :wink:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Мах,това което виждам на офертата е уникално евтино,да нема некоя грешка? :shock: Уточни нещата,че се възбудих бързо!На Емо му требваха 5-иърс за да схване "Не,на гуменярките",та е важно да зацепиш късно,отколкото никога! :mrgreen: Поздравявам го от сърце,че ще се роди отново! :wink:
Никакви години не са ми трябвали.Нямал съм и продължавам да нямам гараж и място за стопанисване на лодката.Просто стечение на обстоятелствата.Може би от нужда или по принуда.Аз ясно помня какво съм писал в темата не на гуменярките.В едно от мненията ми съм посочил,че не всеки има възможност за гараж,джип и колесар.И сега лодката ми няма да седи в София,което за Ивайловград,Жребчево,Тракиец,Кърджали,Ст.Кладенец е предимство,защото ще си я товаря от края на пътя.Но ако ми се наложи да ходя на любимия ми Искър :evil: Тича и Цонево е недостатък. :wink: :roll:
Във всеки случай никога не бих си взел твърда лодка,като твоята(без злоба и лошотия го казвам).Винаги бих предпочел всяка една гуменка над 3м. пред нея......говоря отностно сигурноста,килограмите ми и двигателя на който си заложил Саше.
И до сега смятам,че гумената лодка има доста предимства при кльонк пред 4.50м. твърда или алуминиева.За тролинг мога да използвам от водно колело до кометата Варна-Бургас. :shock: :roll: :D :D :D
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от max »

boababa написа:Мах,това което виждам на офертата е уникално евтино,да нема некоя грешка? :shock: Уточни нещата,че се възбудих бързо!.........................
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=45163
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от max »

Emo-83 написа:............................................
И до сега смятам,че гумената лодка има доста предимства при кльонк пред 4.50м. твърда или алуминиева.За тролинг мога да използвам от водно колело до кометата Варна-Бургас. :shock: :roll: :D :D :D
беше в Канада и знаеш колко алуминиеви лодки има там и в USA , давам ти пример с тези държави защото там риболова (дори любителския) е превърнат в индустрия за милиарди. ако те не са подходящи няма да се ползват на най платежоспособния пазар. това са универсални лодки подходящи за сериозна употреба там където се изисква здравина и дългогодишна употреба без поддръжка

по въпроса с кльонка - за да не влизаме в излишна полемика , в youtube има стотици филми за кльонк с руски алуминиеви лодки , както и немски, полски и т.н. само тука , у нас си надуваемата лодка е издигната в култ - по добро от нея нема.

на всички които се изживяват като капацитети бих препоръчал следното - говорете само за това с което имате ГОЛЯМ или НУЖНИЯ опит
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от max »

на дълбочините на които взимат сега ги притеснява всяка лодка независимо дали е 2.7 надуваема , 4.5м твърда или гума от трактор - за това се излиза нощем. на есен си в голяма заблуда ако мислиш че сомовете мерят с линийка от 15 - 20м дълбочина коя лодка хвърля с 1м. по малко сянка за да се хванат на твойта въдица а не на мойта

на дунава често рибите се ловят и на фарватера, точно където минават корабите - мислиш ли че ги притеснява - според мен просто са свикнали както и на много други места

за парите няма отново да споря, повечето които пишат тук могат да си купят твърда лодка, може би втора употреба но все пак могат. има доста прилични оферти за цената на нова надуваема с двигател (около 3-5000лв.)

истината е че тук си има мода
kadravia
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 21:53
получил Браво: 1 път

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от kadravia »

Всеки си постила според възможностите,няма спор че Линдерите са уникални лодки,но за съжаление са малко скъпички.Не всеки може да отдели толкова парички в днешно време за да я има,но съм сигурен че на всеки му се иска-все пак живеем в БГ.Относно надуваемите,незнам дали са по сигурни,но са много по ефтини-има китаиски по 1200лв.Няма значение че не е ямаха,или куиксилвър,върши същата работа,и всеки може да си ги позволи.Ако се оправи някога наща мила родина,и народа започне да взима парички като на запад,предполагам че доста хора биха се замислили за въпросните Линдери,но за сега това си остава мечта.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от max »

точно това имам в предвид - вместо китайска надуваема и китайски двигател за 3000 лв. комплекта може да се купи твърда лодка и двигател втора употреба в добро състояние дори и от България. според мен това е изключително по изгодно

надуваемата лодка ще я продадете след 2 години за максимум 50-60% от стойността и, а при една твърда лодка която сте купили втора употреба ще губите около 10% годишно. според мен това откъдето и да го погледнете е по изгодно
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от boababa »

Съгласен само с Мах! :idea: Аз обаче искам да изкльопам Емо,щот не пада по гръб! :wink: Емо,нали имаш колесар за Куика и пак треа да го държиш некъде,та аргументите ти се сриват! :wink: И явно не си карал картинг,за да усетиш тръпката от близостта с асфалта,при гемийката нещата са сходни!Щот гуменярките във вълна са кекави,колко и коня да имаш до задника!А при 6-7м/с,твърдата лодка може да се управлява така,че да не влезе и една капка вода!Направих ти показно,влизам в силен вятър,хващам сом и други риби,излизам и закъсвам в пясъка,откачам колесара и се измъквам сам!Ти не предложи помощ,но не ми и трябва,щот всичко е отработено в лоши дни,когато гьола е мой! :wink: Та малкото често е по-голямо,даже разбирачите си взимат по-малки жени,щот вършат повече работа,а големите /лодки-крака/ са за фукня! :wink: Най-важното е,че ВИДЪТ на лодката не влияе по никакъв начин,на кълването на сома! :idea:
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от Иво Ломски »

pancero написа: ние сме една от най бедните държави и за това ..............
Всички карат Мерцедеси :!: Само вчера са ме изпреварили 100 коли от тази марка ....
Живот без страст не е живот а само съществуване...
славе
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 21:17
получил Браво: 2 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от славе »

Станйо дебелия,караваните на Искъра,20 години клйонк с ламаринена лодка 4метра
един сом 5 кг,и то на тихо време,Кънчо от гребната база,10години със същата ламаринена,нито един сом,а хората за запалени и са рибари и у кръфта.
Не че и тая нема да хване,ама малък гуменяк до 3.30 ги разцепва,а големите лодки
чакат вълни да нема,па да им е тъмно,докато с малка гумена кълвът и на два метра дълбочина на стръвта,нема ден, нема нощ, без проблем,юни юли по всеко време.Специално за клйонк,гумената си е най резултатна,дип че килата ми станаха у повече и поодъртех,иначе немаше да излезем от 3,30 гумената.(е че нема по неудобно нещо от това е ясно)
Нека младите момчета си клйонкат от гуменярките,па ше ги броиме на есен,Емо с тая 4.50 новата до септември ако чукне повече от 5 рибета(признавам всекакви )на клионк
ше му пОдарим мойта тенда(на мене и без това не ми върши работа)
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: "Искам нещо да Ви кажа"

Мнение от Pike1 »

Аз като реших да уча кльонка влизах да тренирам с уфимка.Още си я пазя за бързи набези.Супер тунингована. Има си специална стойка за сонар, транец за ел. двигател и решетъчно дъно от ламперия.Пикал съм прав от нея :D Ако ви я снимам ше се изцъклите :D Ама първия ми удар на кльонк беше с уфимката.Толкова се стреснах, и такава нескопосана засечка му ударих, че за малко не се изплющях в гьола :D
MEMENTO MORI
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”