Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Kaloyan87
Мнения: 467
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 17:14
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 43 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Kaloyan87 »

Днес след като свърши състезанието на Мартен и бяхме готови да потегляме към града, решихме все пак с Тончо, да се върнем и да похвърляме за 1 час, тъй като и двамата имахме по толкова свободно време.Изпратихме всички дошли приятели кой от където е, разпънахме пръчките отново и застанахме на местата, където бяхме и преди това.Бяха нужни точно 15 минути за да излезе един красив распер от близо 30м дистанция диагонално на брега, който ми направи и голяма наслада, спрямо повечето други биещи в краката ни и излизащи без кой знае колко съпротива.След 10-15 минути отново негов брат го последва и увисна на Хевито, малко по близо обаче към брега, като и двете риби се бяха зашили супер здраво на двете оунърки и шанса им за бягство клонеше почти към нулата.След мен Тончо се лиши от един спинър на Спро, тъй като щука успя първо да му удари и веднага в последствие да пригрезе флуорокарбона му и дойде време да се разделяме с реката.

60см 2.000кг Изображение

56см 1.600кг Изображение

Поздрави от голямата река и наслука на всички ловящи там :tup:
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Asio »

Бравос мога само да кажа за афтърпартито. Силна си беше там точката от самото начало. Убеден бях, че като се разреди суматохата още риби ще погнат примамките.

Подмина ме купата мен днес. Дали пренатегнах линията , дали вирбелът беше дефектен. Воблерът се беше заклинил в края на сгъвката, куките бяха неокривени. Рибата беше далече от капитален размер, вадим съм множество такива в далеч по криви ситуации. За толкова години нямам такъв случай с вирбел на оунър. Често съм закачал клони и мъртви зацепи по дъното, изправял съм адски куки , някой съм чупил , вирбелът си е излизал непокътнат. Днес обаче нещата се развиха дугояче. Две фрази ми оправиха настроението.
Димитър Тодоров: Този опит е най-ценен.
Мунчо: Трябва да има и такива моменти, защото без тях човек съвсем оскотява.

Изображение

Преследването продължава. Беше интригуващо до последната минута. Поне се снимах с кметя :P . На слука.
Аватар
brandon76
Мнения: 292
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 15:38
Местоположение: Лунната пътека
дал Браво: 110 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от brandon76 »

Браво Кала,хубави риби :tup:
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от sestrata »

Днес след "Синия Дунав" не ми се прибираше и направих втори тур на Реката. Имах идея да половя щуки, но попаднах на распери. Извадих двайсетина, като най-малкия беше около 50 см. Бяха две ята. Първото заходи от 16 до 17 часа и рибите бяха 55-58 см. Второто ято дойде да се храни след кратка пауза от 17 до 18 ч с еднокалибрени риби 59-63 см. Излезе и един много дебел. Останалите риби нямах възможност да снимам, защото бях до слабините във водата, омазан с кал, тиня и слуз.

Изображение

Изображение

Изображение
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Asio »

Е това човешко ли е ? Месарска касапница .... :lol:
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 551 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Димитър Тодоров »

Изображение


Красота! :tup:

* Аз спрях на пристанището на Ряхово следобеда.Нищо интересно не се случи,дребни щучки,расперчета и един костур за баща ми.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
overkill
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 12:13
Местоположение: Свищов
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от overkill »

Asio написа:
Подмина ме купата мен днес. Дали пренатегнах линията , дали вирбелът беше дефектен....


Не ся ядосвай пич......аз хванах риба влизаща в тройката ...закъснях щото останах с убеждението че ще се мята до 12,30 ...и на тва отгоре имах и удар от по читава риба която просто не се закачи ..... :shock:

Недостиг на късметец ...малко заплес и те ти резултата.... :mrgreen:


Ето я и рибката ....

Изображение


Изображение
Ходя по каменяци и меткам изкуственяци
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?act=idx
http://www.youtube.com/watch?v=vZw220v4YQQ
murphymet74
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 13:43
Риболов: На плувка и спининг
Местоположение: Силистра

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от murphymet74 »

Мен направо ме е срам да пиша тука :| :mrgreen:
След днешното преследване на щука ме взе само един дребосък
Изображение

П.С.
Митак благодаря за флорото,няма грешка!
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от p_zarkov »

Днес реших да разнообразя . От открити и каменисти брегове да се ръгна в тъмни горски дебри :lol: ! Бах колко комар има там !!! Екипиран бях подобаващо , но подцених калта и си нося последствията от това . Както и да е !Търсиха се дебели есенни зъбати баби !( мерака е голяма работа да знаете :lol: ) Облових перспективни на първи поглед места , но едвам отървах капото , и то с рибка колкото воблера !
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
p_zarkov@abv.bg
0887417618
pav4o79
Мнения: 136
Регистриран на: Съб Ное 16, 2013 15:40
Риболов: Spining time
дал Браво: 100 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от pav4o79 »

Бравос колеги хубави риби сте на дърпали .Аз след инцидент повече от месец не бях стъпвал на реката ( счупен пръст на кракът ) , даже във форумът не бях влизал .
Та да докладвам от Видинско . В неделя на Чифтилера с жената дръпнахме две писалки и едно кустурче , на Симеоново пълно капо .
Днес след като изпратих дечурлигата на училище , не ме свърташе и отидох на Лимана .
От 9:30 до 12 часа горе долу извадих един мушморок около килцето на спинер , за съжаление беше глътнал дълбоко и кървеше през хрилете :( , имах ефектен удър на попер на Vantage , 8 грамов , рибата направо изкочи цялата над водата , но се откачи малко след атаката .
Днес Пунтоните не успяхя да се запишат , колкото и да упорствах .
Евала за рибите , на всички колеги желая наслука .
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от karaburov »

Малко рибки и от мен :D
Започнах с такъв калибър бели рибета,две хванати и две изтървани.
Изображение
После преминах на ей тия :D
Изображение
А после преминах към гелетата......установих,че пръчлето ми не подсича риби над 3-те кг. имах 2-ве отървани!
Така наречената идеална права на огъване на пръчката,при водене на риби,е за малки риби,при сгъната пръчка нещата са съвсем други(особено в първите 2-3 секунди след удара),няма подсечка ако ще г*за си да съдереш :evil: :evil:
Трябва си пръчка с твърд гръбнак и тва е...или както му викат бакбоне ли нещо от сорта!

Това от снощи,3 рибки от 1,200 до 1,800 кг.
Изображение
една и на Гошката
Изображение

Рибите са там,чакат ни :D :D довечера се завръщам за моите две и ще падне бой!

П.П Асене,пак казвам мерси за воблера...много лови ей,и нямам риба под 1,600 на него ;)
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Веско »

Как е положението с комарите по Дунав...още ли са в такова изобилие или понамаляха?
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 551 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от Димитър Тодоров »

Има ги,хапят си пак,но с по-малко ентусиазъм. Студеният фронт,който идва,може и да ги приключи напълно.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
rado_123
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2010 7:40
Местоположение: Родом от Силистра, живея в Свищов
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Бюлетин за нивото на река Дунав в риби и снимки..

Мнение от rado_123 »

Комари има доволно, особено следобяд и надвечер. Пчеларско було и мазане на ръцете решават проблема. Сутрин температурите са по-ниски и комарите са някак анемични..

Расперче от днес:

Изображение

Изображение

Първа риба на най-големия Трил. Скоро го взех от Майстор Саки, той пък го е взимал преди доста време от друг майстор, който явно е научил воблера да лови :)
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”