Тролене-тактика преди и след удьра

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от zee »

когато е вертикално дълбоко под лодката се натоварва и изморява рибаря а не рибата, контрола е по труден и затова се държи под ъгъл а и при риби които решат да вървят нагоре трагедията е почти сигурна ако е под лодката - изпитана тактика при морските и си почти закон
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от boababa »

Колкото по-къса е дистанцията между риболовецът и рибата,толко е по-здрав такъма=линията! :wink:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от Emo-83 »

zee написа:Да ви кажа една тактика при морските риби - а може да е от полза и при сома. Когато голяма риба забие надолу близо до лодката се бяга надалече -т.е. винаги да има ъгъл м/у рибата и лодката а не да вертикално надолу...
И според мен е по-добре,но не когато си в плиткото и рибата е тръгнала към някое дърво.....въобще не можеш да я отклониш по този начин.
Това с дистанцията Саше е точно обратното.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от franko »

boababa написа:Колкото по-къса е дистанцията между риболовецът и рибата,толко е по-здрав такъма=линията! :wink:
Emo-83 написа:Това с дистанцията Саше е точно обратното.
:idea:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от boababa »

Добре,може би сте прави щот не съм мислил по тоя въпрос,но гаранция ви давам,че контролът над рибата се осъществява по-добре на къса дистанция,от колкото на далечна!Когато сомът е на 5-10метра под мен,всеки напън се отразява за части от секундата в реално време върху ръката,макарата и пръчката,до като ако сомът е на 100метра от лодката,до като дойде инфото от неговите движения и напъни минават няколко ценни секунди,преди такъма да ги отрази и да противодействаш акуратно! :roll:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от franko »

На сто метра разчиташ изцяло на такъма и по малко на себе си,а дойде ли рибата близо до лодката,нещата се обръщат.
Последно промяна от franko на Нед Май 27, 2012 0:45, променено общо 1 път.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от boababa »

Аз се стремя всичко да зависи от мен,а не от такъма! :oops:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от Emo-83 »

franko написа:На сто метра разчиташ изцяло на такъма,а дойде ли близо, всичко зависи от теб.
Абсолютно погрешно.Рибата къса винаги,когато близо до тебе,а не на шамандурата.Освен това и ъгъла е различен.На тънък монофил особенно,колкото по-далече,толкова по-добре.
Фране в няква тотална грешка си.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от LVitchev »

Zee е толкова прав че си нямаш на представа Сашко !!! Колкото пъти рибото тръгне да се навира под лодката,трябва да се бяга в страни,така ти контролираш рибата и откачането или късането са почти невъзможни :idea: :idea: :idea: Нали си виждаш келявата стойка под тентата как си се сгънал като суджук и се чудиш къде да си завреш дръжката на спининга :lol: :lol: :lol: Винаги се дърпам,рибата излиза по леко и не се съпротивлява толкова много,когато си на растояние от нея и има ъгал,но малък.Трудно излиза и се напъва много,когато я вадиш вертикално,доказано е милиарди пъти.Отвесно се вади на бургия само тогава,когато такъма ти е в пъти по-здрав и може да издържи огромна риба и голямо натоварване :idea: :idea: :idea: Язък че имаш големи претенции,уж си аналитичен и правиш анализ на всяко вадене,явно че не е така,щом не ти е направило такова нещо впечатление.Имам няколко големи риби изтървани точно при отвесно вадене,ударите и борбата на рибите е била в пъти по-яростна :idea: :idea: :idea: :!: :!: :!:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Аз се стремя всичко да зависи от мен,а не от такъма! :oops:
За да е така си сложи такъм за сомове,а не за шарани.Тогава нищо не зависи от теб....що тогава ни агитираш за Ахаба....вземи си мотовилце и разчитай само на твоето мотане....пак си противоречиш.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от franko »

Emo-83 написа:
franko написа:На сто метра разчиташ изцяло на такъма,а дойде ли близо, всичко зависи от теб.
Абсолютно погрешно.Рибата къса винаги,когато близо до тебе,а не на шамандурата.Освен това и ъгъла е различен.На тънък монофил особенно,колкото по-далече,толкова по-добре.
Фране в няква тотална грешка си.
:lol: ...и аз ,кво казвам.Мога и по простичко да го напиша :? .
Последно промяна от franko на Нед Май 27, 2012 1:03, променено общо 1 път.
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от zee »

LVitchev написа:......и има ъгал,но малък.Трудно излиза и се напъва много,когато я вадиш вертикално,доказано е милиарди пъти.Отвесно се вади на бургия само тогава,когато такъма ти е в пъти по-здрав и може да издържи огромна риба и голямо натоварване .....:

И има ъгъл ,но малък ....е те това исках да кажа ...но колегата го е описал по добре от мен :D и не става въпрос за дълбочина 1-2 м когато ще не ще е под и до лодката а когато забие надолу се бяга в встрани да има ъгъл...
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от LVitchev »

Zee,Франко го изпита на собствения си гръб отвесното вадене и напъните на голямата риба,когато се опитва два-три пъти да се изправи прав с въдицата в ръка :wink: :wink: :wink: После псува една година и още псува :lol: :lol: :lol: :wink: Рибата успееш ли да я накараш да седи на разстояние от лодката при ваденето,шансовете са двойно по-големи :!: Даже и пръчка имам строшена от вертикален удар на сом,заради моя грешка :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:Така че,остави го Боабаба да си пише глупости :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от franko »

Признавам си,че не бях подготвен за такава мощ.Сгреших,че му отвърнах със същото :cry: .
...а трябва баааавно и с финес :wink: или както е модерно сега с драг.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Тролене-тактика преди и след удьра

Мнение от Emo-83 »

franko написа:Признавам си,че не бях подготвен за такава мощ.Сгреших,че му отвърнах със същото :cry: .
...а трябва баааавно и с финес :wink: или както е модерно сега с драг.
Извинявай Фране,не те разбрах за предишния пост.
Що касае драга,той е различен на всяка макара.....но аванс имат всичките. :wink:
Да рибите трябва да се галят и да се слееш с тях,но все пак си трябва адекватен такъм....останалото са пируети и мним майсторлък щом не си преценил за какво си тръгнал.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”