Предпочитани и удачни воблери за сом

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от LVitchev »

Споко бе,имам достатъчно за вапцане :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от Emo-83 »

LVitchev написа:Споко бе,имам достатъчно за вапцане :lol: :lol: :lol:
Ти си ебати старата къща. :lol: :lol: :lol: На воблери,няма кой да те събори....все ги имаш. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от LVitchev »

Скътавам бе,вие с Макса как ми давате по едничко от това дето аз го нямам :lol: Сега аз ще ви дам по един :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

П.П Казвай къде да отиваме,хората вадят сомове а ние висим пред мониторите :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от Emo-83 »

LVitchev написа:Скътавам бе,вие с Макса как ми давате по едничко от това дето аз го нямам :lol: Сега аз ще ви дам по един :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

П.П Казвай къде да отиваме,хората вадят сомове а ние висим пред мониторите :lol: :lol: :lol:
Иво не е колекционер,но има всичко на Нилса без изключение.Аз само това,което ми допада най-много. :wink:
Помня на времето когато още не тролех,как ме прати при Орозов да си копувам Рапали и ми посочи на един каталог поне 100бр.Тогава си казах......Тоя е луд и си взех 5бр по препоръки на Лоди Коцев.Сега палачинката се обърна.Той няма,а аз само трупам.Последния път хванахме 7 сомета.Само Сливъра го повтори и един удър на голям във върбите.Томахавката защо не качва клипчето се чудя.Останалите воблери на които хванахме бяха Тел-Денсер ред-хед.Френдзи естествен цвят бяло-черно.Култива на Оунер и естествено на Нилс Инвинсибъл 15см.....забравих Куантума.
За сомове ще ходя тази седмица на къса дистанция.....Кон на Г4 и изненадващ цайкнот за противника.Ти се готви за бивак,че Мацака му е мъчно.
Отностно воблерите...снощи набарах един дето им е снимал само очите на воблерите.Пак питам случайно ли е или са важни :!: :roll:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от bai ves »

Емо този вид очи 3Д е новата концепция на Японците. Аз там съм разглеждал каталози с очи също. Просто хората трябва да се хранят и конкурират Чайнизите. Инак са надарани и много им сече пипето. От нищо , с малко правят красота. Инак не е рентабилно..... :wink: И отделно новите технологии и ноу хау просто промениха стандарта като цяло. Рапала стои като архаичен сувенир около Дайви , Дуели, Марии и тн фирми.
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от Simbat »

Emo-83 написа: Изображение
VARHARA написа:Аз пък ги гледам тия воблери и искам да си купя от тия първия и третия от горе надолу. Ако някой предлага да чукне на лични .Благодаря.
patter написа:
Emo-83 написа:Най ми е любимо точно това.Хората да изпадат в истерии по някакъв воблер.И както винаги се получава той е спрян от производство.
Те тези зомбираните стояха година и нещо по витрините. После в една кофа с преоценени стоки ... никой, ама никой не ги харесваше. Сега станаха дефицит ... :-)

От тези зомбита имах една лонда от щатите къде съм купувал навремето и бяха под леглото си стояха ей така.Предните две седмици бях взел от тях на язовира и ме язядоха за тях.Та всичко замина по 15 лв.
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от Emo-83 »

Аз също ги взех на 15лв,но вървят по 28лв.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от Emo-83 »

bai ves написа: И отделно новите технологии и ноу хау просто промениха стандарта като цяло. Рапала стои като архаичен сувенир около Дайви , Дуели, Марии и тн фирми.
Архаичен,но Сливъра,Денсера,Магнума,Хъскито,Каудауна,Шад-рапа ловят нали.Не мога да сравня играта на един балсов воблер с пластмасинел,колкото и красив да е той.Но няма воблер който да не хваща.Въпрос на дълбочина,игра и цвят.
Виж един 12 сантиметров Нилс как играе при скорост 3.3км.
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от Emo-83 »

Всеки воблер може да улови сом......твоите също.Но някои примамки наистина са по-удачни и уловисти за този тип риба.Моя съвет когато се избира воблер той да има предварително някои дадености,като.......здравина на воблера,куките,човката и нужната игра.
За да сме коректни в предложенията си не виждам смисъл да говорим за трофейни риби,които се улавят на малко Страйк-Про пригодено за улов на стръв или да кажем пъстърви.
Отностно поста на Троли,ще бъда радостен да сподели всичко това със нас.Той наистина знае много за ф-мата Рапала.
Но от сега ми е интересно как ще коментира любимия ми воблер Сливър 13см.Този воблер е морски и имитира зарган.Създаден да се води на по-висока скорост(6-7км.),а при нас лови сомове на бавна скорос с почти никаква игра.
Интересно ще ми бъде коментара му за Тел-Денсера,който е супер ловящ универсален воблер на всякакви риби......естественно и на сом.В същото време на счупен Денсер от сом,фирмата Рапала отговаря,че той не бил създаден за улов от този вид.
Трябва да обърнем внимание на това,което е преживял Краси Върхара на По и да разберем,защо Немеца му е хвърлял всеки показан воблер в коша.....ще го помоля той също да се включи.
Обръщам внимание за тези неща още преди Троли да е написал нещо, за да се подготви по-добре и аргоментирано.
Ще помоля също така репликите да не се превръщат в разправии.Трябва да изслушаме всеки знаещ и мислещ риболовец.Защото не винаги големината на уловите,определят качествата и знанията на риболовеца.
Ехидните,кратки и осмиващи постове..... няма да бъдат допускани,ако са без аргументация.Защото четейки постовете се оказва,че най-недолюбваните са двигателя.А уж тези със големи знания и претенции нямат и капка принос за знанието и развитието на риболовците и форума.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от Васил Ламбов »

Нека се изкажа тогава...първото нещо, което трябва да се вземе под внимание е скороста на влачене! За различните хищници тя е различна, както и в различните сезони. По мои наблюдения, сом иска най- бавна скорост. В същото време е ясно, че за сома най- важни са вибрациите на примамката! Изводите какви са!? Трябва ни воблер, който при бавна проводка прави големи вибрации и стабилна игра. До тук следваме логиката и като фаворити се очертават големите кранкове, със стабилни лопатки, клатейки се, като отегчени стрийптизьорки на пилон!!! Е, да, ама не!!! На сцената изкача Сливъра и цялата теория отлита на майната си!!!
Моята истина е, че трябва да се съобразяваме с конкретните условия и водоеми, винаги има някаква уловка, която трябва та усетиш. Било температура на водата, атмосферни условия, вятър, цвят на водата, скорост, дълбочина, облачност и много други. За това не можеш ( ЗА СЪЖАЛЕНИЕ) да си купиш 5 рапали и да пребиеш сома! Трябва да имаш достатъчно примамки, за да можеш да реагираш във всяка ситуация, иначе риболова става разходка с лодка!!!
Тролинга не е по- различен от всеки друг риболов, иска мисъл за успех!
Поздрави и наслука!
hvani i pusni
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от spookymiro »

Какво се разбира под бавна скорост?
Щото за едни бавно е 2.5км а за други 3.5 - 4км.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от VARHARA »

Както написах преди, мистър биг фиш избира воблери здрави и с вибрация.Затова най удачние воблер който висеше на всички въдици из лодките беше Jointed .Тоя професор дори изхвърли халкотата защото халката била на човката и при бруталния удар на сом нямала да издържи пластмасата.
Лично аз мисля че в момента най удачните воблери са двуделни ,три и четери делни.Сещате се защо -бавна скорост добра вибрация.Друг е въпроса да ги свалиш на необходимата дълбочина. Точно си поръчах воблери , и ми казват че след изтървания сом от миналата седмица търговията е потръгвала и са разпродали всичко а уж казах само на 3-4 човека на кой воблер ми удари.Ами ако съм ги преметнал -ха сега шах мат :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Шегичка :wink:
Хубаво се бях отказал да влача що трябваше да ми удря .........................
Утре заминавам да хвана майка му :fish15:
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от Васил Ламбов »

Мире, лично аз съм винаги най- бавната лодка на язовира, всички ме застигат и изпреварват. Влача с около 2,5- 3 км/час. Това си е мое предпочитание, повечето влачат с около 3,5 км/час.
Поздрави!
hvani i pusni
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от boababa »

Ламбо почакай малко,щот и ти като много други правите супер-заключения от няколко сома а това е грешният път към сома на тролинг!Преживей много и различни ситуации и тогава си прави генерални изводи за нещо свързано с тролинга!Ако беше видял Върхара и Тишо с ква бърза скорост на лодката треснаха 3 хубави сома за 2часа,немаше да си толко сигурен,че правилната скорост е бавната!Та най-добре е всеки да се учи от всеки,щот само един човек примерно Троли,не може да преживее всички ситации,та редовно си сравнява анализите с опита и на другите,стига да се докапа до ценното инфо,кво точно им се е случило!Сливъра съм го разгадал,къде му е силата и кво имитира/СОМЧЕ/,но ще говоря за Рапалите след състезанието! :wink:
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Re: Предпочитани и удачни воблери за сом

Мнение от Васил Ламбов »

Саше, нали точно това казвам, че всеки път е различно!!!
Прочети ми поста пак!!!
hvani i pusni
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”