Макарите - поглед отвътре

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Публикувай отговор
Алка
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 13:47
Риболов: дУховен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от Алка »

Браво Румба,златни ти ръце.Бях ти споделил ,че точно заради тези прословути лагери на Дайва ми се прецака единият Екзист-най слабото място на дайва-от там идват всички проблеми после,корпусите са бял кахър.Интересното в случая е това което пишеш ,че Бранзините са с лагери взаимозаменяеми с на Шимано -стела,туин..-това за всичките вътрешни лагери ли се отнася.....
има ли някакво износване по предавките и колко ги е натоварвал колегата-добре изглеждат и за това си струват парите .
ARTHM560UL+21LuviasAirity1000s\EXC 730ML+Exist3000
RB55MS+21Luvias2000s
EXC600ULX+21Luvias2500s\ES76MLXF+Stella4000XG
RB 62 MS+Stella c2500sxg\ES70MH+CertateHK2500R
LEP 69L+Exist2506
LEP70LX+21Luvias2500sqxd\LES76MF2+CertateHK3012H
SR BW70L+Stella4000S\LXS70ML+StellaC3000S
EXC630LM+Stella c2500shg
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

Привет Алка...Нямат никакво износване..Нови са все пак..Има,и други Дайви които имат лагерите,на Шимано но по един..В случая всичките са по шиманския стандарт...
Няма по-добри лагери от тези,на Шимано..За JDM..говоря..Това съм го доказвал сам,на себе си стотици пъти..Ексенса в момента е със стеллски лагери,и.....става с виждане..Не,че от Шимано не предлагат, такива със занижено качество..Да но само за макарите до ниския сегмент,на средния клас..За експорт които са...Въпреки това са малко по-добри от тези,на Дайва..Кояти,и да е тя...Това е страхотна глупост от страна,на Дайва..Вероятно е някаква политика..Все пак макарите трябва да имат,и слабо място..Това е все едно да караш Ферари..с масло за шевни машини..Може да не е точното сравнение но ме разбираш какво искам да кажа..
Поздрави...
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

забравих да ги покажа двечките...Заедно...
Изображение
Аватар
te4osoma
Мнения: 1881
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от te4osoma »

Страхотия .... :D Супер Румба ...едно време имаше Супер Марио :D сега имаме супер Румба :mrgreen: :D :D :D :D
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

te4osoma написа:Страхотия .... :D Супер Румба ...едно време имаше Супер Марио :D сега имаме супер Румба :mrgreen: :D :D :D :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...Течка,Течкааа..Виж хората с какво боравят..Не като нас.. :wink:
Аватар
te4osoma
Мнения: 1881
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от te4osoma »

artaks написа:
te4osoma написа:Страхотия .... :D Супер Румба ...едно време имаше Супер Марио :D сега имаме супер Румба :mrgreen: :D :D :D :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...Течка,Течкааа..Виж хората с какво боравят..Не като нас.. :wink:
Мани мани кво да кажа ще си теглим гайлето ние :mrgreen:

Сега сериозно уникални макари /Дайва/ след това ревю понеже виждам и вече имам друго мнение за Дайва /малко по добро / :lol:

всичко е много хубаво за мен :wink:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

За 1000USD..Толкова... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...За повече...ще трябва да те разпознае с гласов маркер или с пръстови отпечатъци.. :lol: :lol: :lol: ..Ще стане,и това някои ден но ще е много късно..Когато в гьоловете,и реките ще има само планктон..Но едва ли..
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от quietriot »

artaks написа:
te4osoma написа:Страхотия .... :D Супер Румба ...едно време имаше Супер Марио :D сега имаме супер Румба :mrgreen: :D :D :D :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...Течка,Течкааа..Виж хората с какво боравят..Не като нас.. :wink:
Кво ревеш, кой си поръча първи стела от Америка, та и аз се набих после с три стели.
Да не са ти лоши макарите, ще ги менкаме споко :mrgreen:
Виж там да не си забравил някоя бурма или пружинка по масата :).

На макара по лагер или на макара по три лагера ?
Още не си отворил другите две дайви, дай ще говорим на финала какво трябва да тунинговаме и като се видим ще ми кажеш за цената......че откакто дойде последния чорбаджия :evil: :evil: :evil: :evil: :evil на Фонда настанаха тежки времена за фискалния резерв, но палачинката се върти слава богу :wink:

Идеята на последно ревю е моя, не е на Румен, за да видят хората, че еднакво добре се справяш и с дайви както и с шимана, че само за тях намилаш и народа остава с грешно впечатление, че си тясно профилиран :wink:.
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

Та аз досега само Дайви праим.....бах го.. :lol: :lol: :lol: ..Уж щеше Шимано да е а то к,во стана...???
По три,на макара естествено...Нема да правим цигански работи..Като ще е....да е..
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от quietriot »

artaks написа: По три,на макара естествено...Нема да правим цигански работи..Като ще е....да е..
това ще ме разплаче явно :mrgreen: като се видим ще го говорим, засега лагерите са им нови за по-натам ще ги сменяме.
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от beis »

artaks написа:
te4osoma написа:Страхотия .... :D Супер Румба ...едно време имаше Супер Марио :D сега имаме супер Румба :mrgreen: :D :D :D :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...Течка,Течкааа..Виж хората с какво боравят..Не като нас.. :wink:
Тва не са ора,еле па Васко.Получавам комплекси от този играч. :wink:

п.п Румба-добьр си и в работата и в снимките. :)
toshiro
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 15:24
получил Браво: 1 път

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от toshiro »

Колега Артакс, би ли казал размерите на короните на черните Дайви в мм? Гледам че едната е 2500R, а другата 3000. Може ли да разясниш малко по тези номерации, както и на Шимано номерациите с буква C (compact), коя с какъв размер механизъм e и примерно Шимано 4000 на каква Дайва съответства? Поздрави и благодаря предварително!!! :)
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

toshiro написа:Колега Артакс, би ли казал размерите на короните на черните Дайви в мм? Гледам че едната е 2500R, а другата 3000. Може ли да разясниш малко по тези номерации, както и на Шимано номерациите с буква C (compact), коя с какъв размер механизъм e и примерно Шимано 4000 на каква Дайва съответства? Поздрави и благодаря предварително!!! :)
Механизмите,на двете са абсолютно еднакви..Даже,и звучат еднакво... :D ..Короните са 33.5мм...Разликата е,че едната е значително по лека от другата..Екзиста..
От Шимано мога да приравня единствено 4000 ПГ...Стелла или Туин..Те са с подобни размери,на зъбчатките...но определено са по-тежки.
Поздрави...
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от nafplio »

Привет колега
Поздрави и Благодарско за темата и снимковия материал :wink:
artaks написа: В това отношение Дайва не проявяват никакви иновации..Почти при всички е така..
Изображение
Преди време свалях подложка от Certate 2508 H.C. , та ми направи впечатление че на това макаре пластината със скобичката са 'обатно' на моята :roll: - та ми стана чудно и 'разфасовах' другите Дайвички да проверя (Сертейт-а бе ходил за смазване - та се уплаших да не е обърната :roll: ) ?!?!?!

'Големите' 3012 / 2508 - обратно на "черната" красавица :D
Изображение

и 'малките' 2506 / 1003Н - като на черната
Изображение

Поздрави

п.п. поръчки от 'чужбина' приемаш ли :roll: :D
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”