2015 Британска Колумбия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от niau »

Браво Жельо, готини риби :) Ние тука се позабавлявахме с балканки мъници и ситуацията беше, че от лево ме заобикаля един с кеп и некаква тояга на стръв с плувка, от десно един клечи на брега а малко под тях ходи един с кеп и кофа и най-вероятно лови лещанки на стръв. Във същото време Джазмена ждрапа кат параход на 50 метра надолу и накрая аз затапвам панаира ;) И така си се движихме в комплект от петима надолу по реката.
Ой Рибо Рибо ...
https://andytruffles.com
Аватар
Tinca tinca
Мнения: 218
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:00
Местоположение: София

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Tinca tinca »

Сега се замислих,че от малко повече от година живея във Ванкувър,а последното ми ходене за риба беше на Слаковци.Трябва да се размърдам.
Ако работата пречи на риболова-зарежи работата.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от quietriot »

Дано мигрената там не те мъчи в тая мъгла, на пък си е канада, спокойствие и кеф.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от bgfishingmaniac »

Tinca tinca написа:Сега се замислих,че от малко повече от година живея във Ванкувър,а последното ми ходене за риба беше на Слаковци.Трябва да се размърдам.
Престъпление!
Мерки трябва да се вземат, незабавно :)
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Особенно лято се очерта тази година. Започна с около месец от горещини и суша и премина в режим от 5-6 дъждовни дни и 1-2 полу-слънчеви дни в седмицата.

Бяха ми дошли скъпи гости които не бях виждал от доста дълго време, толкова че чак не ми се пише точната цифра - майка ми и баща ми. Рабира се баща ми е риболовец, който ме е водил за риба като съм бил на 5-6 години а може и по-рано. Той първи диагностицира нуждата ми от очила след като при поредното ловене на скобар на бента на р.Росица преди има няма 38 години, трябваше да ми казва кога плувката ми е потънала за да мога да засека. Те скобарите не чакат толкова дълго със стръвта в уста, така че риболова ми беше меко казано труден и като цяло малко успешен.

Но баща ми не беше ловил от тукашните видове и понеже по времето когато дойдоха с майка ми, чинуците тъкмо идваха, двамата с него често ходехме вечер до един вир на р.Копър с наджда за голяма риба.

Изображение

Както писах началото на лятото беше горещо и безоблачно, което повиши температурите на водата и активността на рибите беше почти нулева. Дали ще повярвате или не, за около месец ловене най-честия резултат от излетите ни беше пълното капо. Стотици замятания завършваха с по някоя и друга скъсана блесна и без никакво вземане. Измежду тези вечерни излети до колкото помня закачих 2 риби които веднага се откачиха и за капак една вечер най-накрая куката добре се закачи в трета. Тази третата, само че започна да клати глава и да се извива на място което ми показа че е с много значителни размери. Последва един неудържим спринт и късане.

Така стана ясно че на р.Копър работата няма да стане затова се пренасочихме към р.Кейлъм. И тук успеха не беше лесен, но в крайна сметка една вечер имах ново вземане от голяма риба и този път успях да я извадя. Мисля е най-голямата която съм хванал с мой такъм и корда. Измрването показа 98см.

Изображение

Изображение

След тази имаше още 2 хванати чинука, от които единия извади баща ми на муха вързана след блесна. Започнаха да влизат розовите и червените съомги и риболова ни леко се подобри. Казвам леко, защото червените съомги закъсняха, бяха в по-малки бройки от друга година и по-дребни.

Изображение

Няколко снимки от музея за индианско изкуство в Принц Рупърт

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

"Принц Чарлз" се радваше на по-голяма компания и повече приятели които му правеха подаръци или го гонеха по поляните което той много обича. Това е една от редовните му пози при които прави "поръчка" на масата:

Изображение

Риболова стана още по-добър през август и дори закачихме някой и друг стийлхед. Баща ми извади и едно кохо като завършек на канадсмото си риболовно прилючение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И при по-слабите резултати имахме достатъчно червени съомги за барбекюто, които бяха оценени и от Чарли , но на второ място след добре направената българска баница.

Да завърша с една снимка на майка ми и дъщеря ми, които е трудно да се заснемат на риболовен излет, но пък не пропуснаха нито една туристическа разходка.

Изображение
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Д-р Флекс »

Поздравления за трофея, respect за баща ти!!! :tup:
Аватар
jazzmena
Мнения: 4595
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от jazzmena »

Поздравления.

След като видяхме и баща ти как ги лови, стана ясно, че има на кого да се метнеш. 8)
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от stoev »

Респект от мен и за двама Ви!
Специално нещо е риболова...баща и син сами край реката сред страхотна природа!
Благодаря ти Жельо, че продължаваш да ни радваш с тези приказни пейзажи и риби.
Поздрави!
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Мунчо »

Екстра, Жельо - виждам, че ловите семейно! Масовия размер на рибките не е особено голям, но няма значение! :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 551 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Димитър Тодоров »

:tup:

Благодаря за красивият репортаж и поздрави към семейството!
Хубаво е след риболов да знаеш,че някой те чака у дома.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от niau »

Радвам се, че пътуването на родителите е минало успешно. Поздрави на семейството и принц Чарли ;)

Sent from my XT1039 using Tapatalk
Ой Рибо Рибо ...
https://andytruffles.com
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Миналата събота направих една кратка разходка по реката която премина в поредица изненади.

Времето сутринта (да се чета 11 часа) в града беше сиво, мрачно с локви навсякъде в които се виждаше активността на падащия валеж. Чарли както винаги по неговия незнаен часовник знаеше че е деня за разходка и правеше пируети из стаята като на всяко завъртане последваше оглушително "Баф-баф".

Е какво пък, ще изляза навън пък ще видим какво ще става. Слагам 2 въдици в колата и минавам да си взема кафето през неизбежния канадски Тим Хортънс. След това тръгвам нагоре по р.Скийна с мисълта че ще се отклоня по Копър и ще прекарам някой и друг час в риболов и раходка при не особенно добри условия. Но дали р.Копър щеше да е бистра?

Докато изминавам разстоянието все пак мисълта ми е насочена към мястото на което исках да отида днес - Китуанга на 90-на килотера по реката. Пресичам Копър и виждам че е идеално бистър, но вместо да тръгна по него, продължавам напред по провинциален път 16 - посока Принц Джорж. Късно е за такова ходене, но какво пък, в дъжд не ми се лови, а Китуанга е друга зона с друг климат.

Залога ми се оказа доста добър защото нагоре по р.Скиййна дъжда спря и облаците се раздигнаха. Дори сълнце се видя някъде.

Започнах от другата страна на реката от долната част на острова, но страничния канал който се прекосява беше още дълбок със силно течение и от долна страна не можеше да се мине. Изминах 30-на метра без никакъв удар, но от реката извадих 2 блесни и още някакви такъми.

Изображение

Тръгнахме бързо нагоре към вливането на р.Китуанга в Скийна. Мястото там винаги държи кохо. Розовите съомги бяха изчезнали, усещаше се миризма на вмирисана риба, но не беше толкова зле колкото можеше да бъде. Първите 100-на метра не донесоха нищо. В по-долната част на вира все пак закачих едно кохо и започнах да го вадя. Като го вадя и отстъпвам си гледам разбира се внимателно в краката а не в рибата и някъде на 5 метра от брега и на 50см дълбочина намирам някакъв уред като едър мобилен телефон, но те такива вече не правят. :roll:

Изваждам го от водата и го прибирам, след което си вадя и рибата.

Изображение

Уреда се оказва GPS. Като го гледам как е в пясък и тиня разбира се не мисля че нещо може да стане от него, но пък имам любопитството да пробвам.

Вземам Чарли и го пренасям през някакви си 50-60 метра вода през канала който тук в горната си част е достатъчно плитък. Вече сме на острова (който обикновенно е част от брега) и сме готови да облавяме над и под истинския остров в реката.

Изображение

Някъде от другия бряг се виждаха 3-ма риболовци на муха. Видях че единия накрая закачи и извади нещо, но не беше ясно какво. При мен, за изненада, нямаше нищо. Водата течеше доста по-бързо от моя бряг в сравнение с миналата година когато се закачаха риби.

Така че се върнахме с Чарли там където имаше някаква активност. До този моемент бях натопил макарата веднъж във водата и аванса и вече преплъзваше. Нямах в мен нож за да я разглобя на място и подсуша.

Въпреки аванса първата риба я извадих

Изображение

Дъжда и тук започна. Последваха 2 изпуснати риби след което извадих и 1 стийлхед. Добре че беше кротък и не скача, та го извадих успешно.

Изображение

Последваха още 2 загубени риби, което ми каза че трябва да се връщам към колата за да си оправя такъма. Някъде из този километър наобратно направих нова находка - торба изнесена от реката с 10-на блесни, 2 ножа и спрей за мечки в нея. Какво става в околията почвам да си мисля. Тези риболовци наркомани ли са или са били атакувани от извънземни. :?

В колата след почистване на GPS-a по-скоро по случайност натискам копчето му за пускане и екрана светва! :shock:

Изваждам батериите и виждам че вътре е почти чист и почти сух. Забърсвам малкото вода със салфетка след което продухвам на парното на колата на най-високата температура. GPS-a е записал последното си пътешествие преди 2 дена когато е пресякал релсите, изминал е 1.5км и е потънал на дъното на реката. Фирмата му дава живот от 30 минути на дълбочина 1 метър, но факта е че той още работи.

Дъжда продължава да вали и дори се усилва. Чарли е мокър и изглежда малко мизерно. На магазина в Китуага вземам джърки и в колата двамата с кучето се нахвърляме върху него.

Слизам надолу до един страничен път където трябва да оставя колата и да ловя от другия бряг, но дъжда не е спрял. На едно дърво ме посреща евтина ламинирана табела "Не минавай"
Разбира се тази грозна табела изчезва след броени секунди.

Изчаквам още 15-на минути, но дъжда не спира а и Чарли няма признаци да е изсъхнал на парното още. Решавам че е достатъчно толкова и бавно се отправяме на обратно с музика.

https://www.youtube.com/watch?v=-mDkpf7fQWM" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

Знае ли човек какво може да извади от тази река другия път - някоя лодка или дори нов трък? :lol:
biserkehayov
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 10:54
Риболов: морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 298 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от biserkehayov »

Голям късметлия си ти!!! :tup: :tup:
И риби и такъми си намираш.... гледай скоро и за златната рибка :fish15:
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от bgfishingmaniac »

Cougar написа:Миналата събота направих една кратка разходка по реката която премина в поредица изненади.

Времето сутринта (да се чета 11 часа) в града беше сиво, мрачно с локви навсякъде в които се виждаше активността на падащия валеж. Чарли както винаги по неговия незнаен часовник знаеше че е деня за разходка и правеше пируети из стаята като на всяко завъртане последваше оглушително "Баф-баф".

Е какво пък, ще изляза навън пък ще видим какво ще става. Слагам 2 въдици в колата и минавам да си взема кафето през неизбежния канадски Тим Хортънс. След това тръгвам нагоре по р.Скийна с мисълта че ще се отклоня по Копър и ще прекарам някой и друг час в риболов и раходка при не особенно добри условия. Но дали р.Копър щеше да е бистра?

Докато изминавам разстоянието все пак мисълта ми е насочена към мястото на което исках да отида днес - Китуанга на 90-на килотера по реката. Пресичам Копър и виждам че е идеално бистър, но вместо да тръгна по него, продължавам напред по провинциален път 16 - посока Принц Джорж. Късно е за такова ходене, но какво пък, в дъжд не ми се лови, а Китуанга е друга зона с друг климат.

Залога ми се оказа доста добър защото нагоре по р.Скиййна дъжда спря и облаците се раздигнаха. Дори сълнце се видя някъде.

Започнах от другата страна на реката от долната част на острова, но страничния канал който се прекосява беше още дълбок със силно течение и от долна страна не можеше да се мине. Изминах 30-на метра без никакъв удар, но от реката извадих 2 блесни и още някакви такъми.

[img]http://i23.photobucket.com/albums/b383/BigCougar/BigCougar040/2015_KT_9_03_zps5fo77v9s.jpg[/img]

Тръгнахме бързо нагоре към вливането на р.Китуанга в Скийна. Мястото там винаги държи кохо. Розовите съомги бяха изчезнали, усещаше се миризма на вмирисана риба, но не беше толкова зле колкото можеше да бъде. Първите 100-на метра не донесоха нищо. В по-долната част на вира все пак закачих едно кохо и започнах да го вадя. Като го вадя и отстъпвам си гледам разбира се внимателно в краката а не в рибата и някъде на 5 метра от брега и на 50см дълбочина намирам някакъв уред като едър мобилен телефон, но те такива вече не правят. :roll:

Изваждам го от водата и го прибирам, след което си вадя и рибата.

[img]http://i23.photobucket.com/albums/b383/BigCougar/BigCougar040/2015_KT_9_05_zpsvvibfszf.jpg[/img]

Уреда се оказва GPS. Като го гледам как е в пясък и тиня разбира се не мисля че нещо може да стане от него, но пък имам любопитството да пробвам.

Вземам Чарли и го пренасям през някакви си 50-60 метра вода през канала който тук в горната си част е достатъчно плитък. Вече сме на острова (който обикновенно е част от брега) и сме готови да облавяме над и под истинския остров в реката.

[img]http://i23.photobucket.com/albums/b383/BigCougar/BigCougar040/2015_KT_9_06_zpsz5evayb5.jpg[/img]

Някъде от другия бряг се виждаха 3-ма риболовци на муха. Видях че единия накрая закачи и извади нещо, но не беше ясно какво. При мен, за изненада, нямаше нищо. Водата течеше доста по-бързо от моя бряг в сравнение с миналата година когато се закачаха риби.

Така че се върнахме с Чарли там където имаше някаква активност. До този моемент бях натопил макарата веднъж във водата и аванса и вече преплъзваше. Нямах в мен нож за да я разглобя на място и подсуша.

Въпреки аванса първата риба я извадих

[img]http://i23.photobucket.com/albums/b383/BigCougar/BigCougar040/2015_KT_9_04_zpslikeuqb4.jpg[/img]

Дъжда и тук започна. Последваха 2 изпуснати риби след което извадих и 1 стийлхед. Добре че беше кротък и не скача, та го извадих успешно.

[img]http://i23.photobucket.com/albums/b383/BigCougar/BigCougar040/2015_KT_9_07_zpsaa7bfhmj.jpg[/img]

Последваха още 2 загубени риби, което ми каза че трябва да се връщам към колата за да си оправя такъма. Някъде из този километър наобратно направих нова находка - торба изнесена от реката с 10-на блесни, 2 ножа и спрей за мечки в нея. Какво става в околията почвам да си мисля. Тези риболовци наркомани ли са или са били атакувани от извънземни. :?

В колата след почистване на GPS-a по-скоро по случайност натискам копчето му за пускане и екрана светва! :shock:

Изваждам батериите и виждам че вътре е почти чист и почти сух. Забърсвам малкото вода със салфетка след което продухвам на парното на колата на най-високата температура. GPS-a е записал последното си пътешествие преди 2 дена когато е пресякал релсите, изминал е 1.5км и е потънал на дъното на реката. Фирмата му дава живот от 30 минути на дълбочина 1 метър, но факта е че той още работи.

Дъжда продължава да вали и дори се усилва. Чарли е мокър и изглежда малко мизерно. На магазина в Китуага вземам джърки и в колата двамата с кучето се нахвърляме върху него.

Слизам надолу до един страничен път където трябва да оставя колата и да ловя от другия бряг, но дъжда не е спрял. На едно дърво ме посреща евтина ламинирана табела "Не минавай"
Разбира се тази грозна табела изчезва след броени секунди.

Изчаквам още 15-на минути, но дъжда не спира а и Чарли няма признаци да е изсъхнал на парното още. Решавам че е достатъчно толкова и бавно се отправяме на обратно с музика.

https://www.youtube.com/watch?v=-mDkpf7fQWM" onclick="window.open(this.href);return false;

[img]http://i23.photobucket.com/albums/b383/BigCougar/BigCougar040/2015_KT_9_02_zpsgdru6sty.jpg[/img]

Знае ли човек какво може да извади от тази река другия път - някоя лодка или дори нов трък? :lol:
Кеф за окото и душата са твоите репортажи Жельо!
Искам пак....
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”