Макарите - поглед отвътре

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Публикувай отговор
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

quietriot написа:от струва ми се че ще е добре , до доказало се добре са има няма 10 тина годиника тестване на която и да е макара, Румба. :wink:
Абсолютно е така Васо.Ма няма как просто човек да заяви със сигурност.Плюс това предположенията ми са,на база картинките които виждаш,и ти.Живот,и здраве някои ден ако дойде при мен такава,може да случат две неща.Или всичко което предполагам за нея да се подвърди,или респективно отхвърли.То с всичко е така ако се замислиш.Особенно при новите коли.Страхотни докато не ги вземеш,и докато не им изтече гаранцията.
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

te4osoma написа:тая година ,на есен живот и здраве трябва да направя една профилактика Румба ,че май минаха 2-3 години ....бах му мамата :D :D
Установил съм Течка,че специално твоите Легенди са по-различни от другите такива.Т.е..искат коренно различни греси,и масла от останалите.Най-добре започват да работят с греси,на "дестилирана" основа.Я от грозде,я от слива... :lol: С кайсиеви смазки не съм ги пробвал,но мисля,че ще я понесат безпроблемно,и нея :lol: :lol: :lol:
:tup:
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от bgfishingmaniac »

artaks написа:Привет Колеги.Попаднах,на нещо интересно което ми хареса определено.Поне,на пръв поглед де..
Ето..
http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... shing.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Страдик за японския пазар.Естествено направен по новите "виждания" на Шимано за направата,на сп.макари.Разгеле,че са спестили микромодулите,което особенно ме радва.
Явно се понасраха при Стелла,и Туин но какво да се прави.Безгрешни люде няма....Нищо.Ще им бъде за урок...
Короната "загатва" за нов материал,и технология,а паразитната система много наподобява тази от старите модели.До 2006г.Стелла,Туин,Страдик,Сенсилит,Техниум,и т.н...
Интересен ще да е размера 4000.Предавателното число 4,8/1 предполага,и подсказва за нещо като PG.... :D Ако е така обаче/за което само предполагам/и в комбинация с теглото си от 275гр.тази макаричка ще е едно прекрасно предложение за любителите,на по силовия риболов.
Да не говорим,че,и цената е "човешка"
Поздрави....
Румба,
Това в Австралия и Европа Страдик ФК ли се нарича? Ако е така, вече го има в Европата на сходни цени с японските:
http://www.nordfishing77.at/r-o-l-l-e-n ... uf-un.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Мисля да накацам една 2500-ка за пъстрървовата шибучица.
Поздрав!
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

bgfishingmaniac написа:
artaks написа:Привет Колеги.Попаднах,на нещо интересно което ми хареса определено.Поне,на пръв поглед де..
Ето..
http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... shing.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Страдик за японския пазар.Естествено направен по новите "виждания" на Шимано за направата,на сп.макари.Разгеле,че са спестили микромодулите,което особенно ме радва.
Явно се понасраха при Стелла,и Туин но какво да се прави.Безгрешни люде няма....Нищо.Ще им бъде за урок...
Короната "загатва" за нов материал,и технология,а паразитната система много наподобява тази от старите модели.До 2006г.Стелла,Туин,Страдик,Сенсилит,Техниум,и т.н...
Интересен ще да е размера 4000.Предавателното число 4,8/1 предполага,и подсказва за нещо като PG.... :D Ако е така обаче/за което само предполагам/и в комбинация с теглото си от 275гр.тази макаричка ще е едно прекрасно предложение за любителите,на по силовия риболов.
Да не говорим,че,и цената е "човешка"
Поздрави....
Румба,
Това в Австралия и Европа Страдик ФК ли се нарича? Ако е така, вече го има в Европата на сходни цени с японските:
http://www.nordfishing77.at/r-o-l-l-e-n ... uf-un.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Мисля да накацам една 2500-ка за пъстрървовата шибучица.
Поздрав!
Струвами се е същия.Гледах в Ибей.Попаднах на цена от 153 долара.Ma то излиза горе долу същото.Този експортния е по-нашарен май..Интересното в случая е,че го пускат,и за японския пазар.Това в повечето случаи е добре,но не винаги.Примерно.Биомастер 2011 експортния е с черното поктитие,на короната,а този за вътрешния пазар не..Много странно..
За страдика си нямам никаква идея дали ще има разлика,както си нямам,и на идея какво ще е поведението,на макарат като цяло.Така като гледам снимките не виждам какво ще му попречи да се "държи" както трябва ма знам ли?Единствено което не е видно от снимките е качеството,на лагерите.Почти съм сигурен от кои ще бъдат,но да не бързаме..
В крайна сметка си решил.Взимай го пък каквито шумове,и скърцания да има/ако има/ ще го "излекуваме" на секундата..
Важното е,че няма микромодули..
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от quietriot »

Като си спомня белия страдик какво правеше с влакната , малиииииииииии, още се обливам в студена пот. :lol:
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

quietriot написа:Като си спомня белия страдик какво правеше с влакната , малиииииииииии, още се обливам в студена пот. :lol:
Кой от всичките бели???Повечето от тях бате са с бавна осцилация,и правят проблемчета.А какво всъщност е ставало с влакната?Ако са "бради" е от осцилацията,но ако говориш за пресукване проблема въобще не е в макарата..
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от quietriot »

artaks написа:
quietriot написа:Като си спомня белия страдик какво правеше с влакната , малиииииииииии, още се обливам в студена пот. :lol:
Кой от всичките бели???Повечето от тях бате са с бавна осцилация,и правят проблемчета.А какво всъщност е ставало с влакната?Ако са "бради" е от осцилацията,но ако говориш за пресукване проблема въобще не е в макарата..
те тоя Изображение
аз брада съм имал единствено със стелата щото я бях препълнил, един единствен път, иначе незнам какво е това.

не правеше влакното на свинска опашка от пресукване.
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

Няма как да е макарата Васо.Или са били вирбели,или скапани блесни.Има,и друг вариант.Ако си закачал риби,и докато отпуска аванса да си навивал...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от Мунчо »

Напълно се солидаризирам с Васко - белите "Страдици" FH, FC ли бяха, не помня вече, е*аваха мамата на влакната бетер от "Кардинал". Което се дължеше на високите обороти, съчетани с малък диаметър на шпулата, поне според мен. Поне при при размер 1000 и 2500 мога да се подпиша с всичките си органи, че беше така...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

Няма логика Ице..Редица други шимана от подобен клас не правят никакви проблеми.Предполагам,че ако причината е в макарата,то тя може да бъде само една.Бъг,на роковия кит,на бигела.Защо обаче?Въпросния Страдик като цяло е почти еднакъв с Туин 02.Не като качество,на материала,а като концепция.При ролката,на бигела разликата е,че Туин е с два лагера,а Страдик с един.Това няма как да е причина за "опашките".Ако проблема е във високите обороти защо при Туин HG такъв проблем несъществува?Мислех,че осцилацията е причинита,но Васо казва,че не е правила бради.А от осцилацията са възможни само бради.Нищо повече....
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 151 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от pux »

artaks написа:..А от осцилацията са възможни само бради.Нищо повече....
Аз ловя с един 02 Туин 2500 от доста години - това ми е любимата макара :). В последно време предимно с много тънки брейдове (#0.6) с които, както масово се твърди такава макара изобщо не може да се справи, заради бавната осцилация. Може и да е вярно, но при мен този проблем (брадите) някак странно не се проявява :). Което ме навежда на мисълта, че проблем може и да има, но в задвъдичното устройство :lol: :lol: :lol:. Е, има няколко елементарни неща, които трябва да се спазват, като напр. да не се препълва шпулата, първата намотка след замятане да не мине през ръба на шпулата или пък да не се допуска след замятане, влакното да пресича по диагонал ширината на шпулата, но това за мен са дреболии с които съм свикнал много отдавна и ги поправям автоматично, без дори да ги забелязвам ...
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от s7alker »

pux написа:
artaks написа: Може и да е вярно, но при мен този проблем (брадите) някак странно не се проявява :). Което ме навежда на мисълта, че проблем може и да има, но в задвъдичното устройство :lol: :lol: :lol:.
Самата истина , и аз като Муня се подписвам с всички органи .
От години ловя с макаре за 50 кинта ,брада съм правил 3 пъти в живота си ,не по вина на макарето, без значение от вида на влакното .Не обвинявайте машинките - независимо от ценовият им клас ,всичко е до задвъдичното у-во.

УПРАЖНЕНИЯ трябват , не мотиви :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от artaks »

pux написа:
artaks написа:..А от осцилацията са възможни само бради.Нищо повече....
Аз ловя с един 02 Туин 2500 от доста години - това ми е любимата макара :). В последно време предимно с много тънки брейдове (#0.6) с които, както масово се твърди такава макара изобщо не може да се справи, заради бавната осцилация. Може и да е вярно, но при мен този проблем (брадите) някак странно не се проявява :). Което ме навежда на мисълта, че проблем може и да има, но в задвъдичното устройство :lol: :lol: :lol:. Е, има няколко елементарни неща, които трябва да се спазват, като напр. да не се препълва шпулата, първата намотка след замятане да не мине през ръба на шпулата или пък да не се допуска след замятане, влакното да пресича по диагонал ширината на шпулата, но това за мен са дреболии с които съм свикнал много отдавна и ги поправям автоматично, без дори да ги забелязвам ...
Така е Васе..Моята/беше/Стелла 04 никога ама никога не е правила бради.Тя също е с бавна осцилация...Аз не се доизнясних какво точно имах в предвид брадите.ПГ..то прави.Вярно е но само с попери,и др.повърхностни примамки,и само ако брейда е под 30лб. по ПаурПро.С такъв над посочените параметри,и да искам никакъв проблем...Инак с клатуни,въртележки,воблери,и всички подобни е без значение дебелината,на брейда,теглото,на примамките,и всичко останало.
Аватар
te4osoma
Мнения: 1881
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от te4osoma »

макарата е туин пг. 4000 .конеца е 40лб. ПП...зверско мятане на клатуни,/40гр.и нагоре /цял ден ...повтарям цял ден :D никакви наченки на некви бради ... 8)

повърхностни примамки и попери не ползвам...по това време пия ракия.... :mrgreen: :mrgreen:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
bat_zapri
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Окт 14, 2012 21:24
Риболов: мухарски

Re: Макарите - поглед отвътре

Мнение от bat_zapri »

Специални благодарности на Румен за бързото и качествено обслужване и коректно отношение! Сега макарите работят по-добре от нови! Отивам да ги пробвам "на мокро"! :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”