Изработка на парашут?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Даааааа,когато говорим за риболов на сом е хубаво да има снимки.По възможност парашут и във него сом.Сома естествено да е 100кг....опссс пардон 10кг. :wink: :lol: :P :lol:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

Ще се вслушам в съвета ти. И ще взема пример...от KRASSI-112.
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Diman написа: При много силен, до бурен вятър, колкото и да е голям парашута, риболова става невъзможен- линията бяга встрани, а кльонкането се влошава. Извод- големият парашут е излишен.
Абсолютиш вярно!!!! :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tvardi6kiqt
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 23:29
Местоположение: ТВЪРДИЦА,лятото на Жребеца
получил Браво: 1 път

Мнение от tvardi6kiqt »

Не става дума за чадъри , а за плаваща котва ПАРАШУТ , та този парашут не трябва да е с форма на чадър , а на фуния :!:
Фуния която трябва да поеме в себе си извесно количество вода и именно масата на взетата от фунията вода кара лодката са спре във вятъра :wink:
Колко ли бързо ще движи вятъра , не естествено в буря , парашут {фуния}, взел в себе си 1000 лит. вода.
Та формата на парашута за скачане от високо е една , а за плаваща котва е съвсем различна :!: :!: :!:
Аватар
tvardi6kiqt
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 23:29
Местоположение: ТВЪРДИЦА,лятото на Жребеца
получил Браво: 1 път

Мнение от tvardi6kiqt »

О,Х,ООООООООО :D :D :D
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Пламене, детското чадърче е идеално за лек бриз, дори и за лодка като мойта 3.30. И честно да ти кажа, по-често го ползвах от големия парашут. От миналата година съм с 2 нови, но пак малкия е доста малък.
С внимание към детайлите
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Diman написа:Ще се вслушам в съвета ти. И ще взема пример...от KRASSI-112.
Нямаш неговия деан на капо. :wink:
За големия парашут си прав,но ние с Левака казваме голям на средния такъв.Другия голям го продадох преди 7г.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
tvardi6kiqt
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 23:29
Местоположение: ТВЪРДИЦА,лятото на Жребеца
получил Браво: 1 път

Мнение от tvardi6kiqt »

Изображение
Изображение
Този е 2м. диаметър :wink:
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

tvardi6kiqt написа: Фуния която трябва да поеме в себе си извесно количество вода и именно масата на взетата от фунията вода кара лодката са спре ...
Съгласно закона на Архимед не си прав. Лодката я спира съпротивлението, което оказва парашута във водата. По-добре чадър, отколкото "котва". Вземаш един счупен плажен чадър като мен и си готов.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от franko »

Мноо голям твоя бре.Те го и моя (резервния),по малък:oops: но си бачка добре.Запъва се на вятъра задоволително.Диаметъра на око е някъде 1.2-1.5м.
Не слагам тежести и тапи,а връзвам на опашката едно пвц шише.Не се е заплел до сега. :wink:
Изображение
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Фране и на мен малкия ми е такъв.Само съм му махнал перделъците......няма да ловя пеперуди. :wink:
От долу на парашута вместо олова,които се оплитат във въжетата, пришивам оловно въже.Така се разтваря бързо без проблеми.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от franko »

Този е резервния,а на работния съм му махнал и аз пердетата ,през едно и прозореца съм му зашил.Раздува си и без тежест,но ти гониш време като чета. :wink:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

franko написа:Този е резервния,а на работния съм му махнал и аз пердетата ,през едно и прозореца съм му зашил.Раздува си и без тежест,но ти гониш време като чета. :wink:
Ами при някои сомове съм гонил време.При вятър влизам навътре в залива.Пускам парашута за да се раздуе,че винаги духа от вътре на вън.После си пускам въдиците на нужните дълбочини.И когато съм готов стигнал до ръба на който съм видял голям сом започвам да чукам с редки удари и серии.Не млатим безмисленно през цялото време,защото не съм чукал цяла зима например.
Ти поне знаеш.....мога да чукам и тренирам в 2 посред нощ,когато някой спи.Но когато съм във водата безмислени тренировки не правя. :wink: Тогава други чукат и казват,че имало голяма активност при гръмотевици.....аз си пия ракията и ги чакам да се наиграят. :lol: :P :lol:
п.п. По повод бързината ме подсети.За да изпълня някой точен тигел съм се пускал по вятъра 500м. преди местото X.И когато съм го достигал съм чукал с единични,редки удари.На това место голям сом ми се отърка в дъното на лодката,но и хванах два.Единия в 22.30мин..,а другия в 3ч.20мин.(след гръмотевиците,а не по време на тях 2-я)
43кг.
Изображение
52кг.
Изображение
гадно е качеството на снимките,но съм ги преснимал на бързо
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
magiosnika---
СЕДМИЧЕН БАН
СЕДМИЧЕН БАН
Мнения: 113
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 14:36

Мнение от magiosnika--- »

Изцяло застъпвам тезата на Диман относно парашута :idea: Ползвам същия като неговия, като дори не съм се и старал толкова. Отгоре съм пришил две стари джапанки :lol: и е свежо жълто зелен :lol: Чадърчето,въженцата и карабинката струват 12 лв :shock: Дори на топка да го метна пак си се разпиня. Срам ме е да кажа колко сомета съм затрил с него, че пак ще излезя лош 8) :lol: 100 кинта за 2м плат си е глупост :wink: Но всеки сам решава за себе си :!: Според мен това е едно от перата където човек може да спести някой лев :idea:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

magiosnika--- написа:Изцяло застъпвам тезата на Диман относно парашута :idea: Ползвам същия като неговия, като дори не съм се и старал толкова. Отгоре съм пришил две стари джапанки :lol: и е свежо жълто зелен :lol: Чадърчето,въженцата и карабинката струват 12 лв :shock: Дори на топка да го метна пак си се разпиня. Срам ме е да кажа колко сомета съм затрил с него, че пак ще излезя лош 8) :lol: 100 кинта за 2м плат си е глупост :wink: Но всеки сам решава за себе си :!: Според мен това е едно от перата където човек може да спести някой лев :idea:
Бих се О :roll: чудил,ако си на моето мнение.Вие си вървите ръка за ръка.Никога не сте ЗА....важно е да сте против.Света троица.
Винаги съм бил против да се хвърлят пари на вятъра.Щом човек има шивачка или баба,която ще му купи ширити,винилови конци,тежести,светлоотразителни лепенки,плат,въжета и плуващи тапи....нека се спестят тези пари.Но да метнем след себе си парцал с шише или джапанка, на цялата хубавиня ....няма да стане.
И никой не е казал,че такъв парашут струва 100лв.Освен това не подскачайте толкова много,защото разликата от парцала и парашута е 20лв. + спестено време на шиещите и лично такова.
И споко аз парашути не шия,нито кярим за да сте толкова активни. :wink:
п.п.Много ми хареса думичката затрил.Да си затрил....колко сомове да си затрил! :roll:Споко няма да излезнеш лош заради тях. :wink: Други,без сомове подскачат и дават акъл....така,че те не играят в случая :idea: :arrow:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”