Риболов на хищна риба от брега - Световното в Италия

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов на хищна риба от брега - Световното в Италия

Мнение от Zander »

Десет минути преди края на първия манш, както тичам ме прерязва супер силна болка в прасеца. Не мога да си стъпя на крака от болка, викам на Любчо....”Гадна работа...едва ли ще завърша състезанието”. Намирам в елека опаковка аналгин. Пия 8 парчета, на почивката съдията ми дава няколко упсарина и някакво италианско обезболяващо. Крака ми е камък и боли здраво...Куцайки по боксовете продължавам...

Казвам на Любчо, че мога да стигна само до най-близките боксове до секторния съдия. Ловя сам в три четири бокса, надалеч не мога да отида. Въпреки това ми излизат риби, засичам, кепчосвам и всичко е наред. Любчо ми помага много, въпреки, че го изкараха измън лентата и в някои от боксовете не вижда дори реката...Втория манш съм четвърти, в третия съм осми, а в последния манш деля второ място с италианеца с по 4 риби.

Излизат риби по 200- 250 гр, но хващам и две диви супер борбени риби по лакът, невероятно красиви, почти черни, защото живеят под сянката на храсталака. Ловя само на воблери и блесни. Украинец, руснак и белорус вървят след мен непрекъснато – чувам че викат по радиостанциите – „Болгар ловит на вертушку второй номер, желтая..., болгар ловит на воблер, .....болгар ловит снова на вертушку ....Нищо, нека си викат, не ми пречат. :D

Въпреки болката, дрогирането с обезболяващи и куцането ставам трети в сектора с 19 точки. Руснака при мен е на 11 място с 41 точки. Това е много добре... Научавам, че Гошо е четвърти, Колето е пети в техните сектори , страхотно представяне...
На Тео не му е вървяло никак и е доста назад...Нищо, затова сме отбор, има и втори ден.

Втория ден Евгени сменя Тео и излизаме пак надъхани на мах.
Започвам в сектор Д, пия 5 аналгина, мажа крака с "Репарил гел" и ловя въдицата...Зад мен е Тео, а Пацо е далече извън лентата и дава съвети. Тук реката е малко по-широка и започвам с въртяща блесна. Оставиха ми три свободни бокса и за десетина – петнадесет минути ги минавам нагоре надолу, като хвърлям под листата на отсрещния бряг. Хващам 10 риби на блесна и 3 на воблер. Пацо и Тео са доволни, аз също. Втори съм в сектора с 13 риби, пред мен е само хърватина с 15. Руснака е с 9 риби.
В последните маншове не ми върви, хващам няколко риби и завършвам осми. За състезанието общо улових четиридесет и няколко риби само на воблер и блесна и една на силикон. От воблерите добре ми работиха тези на Хр. Златев и Иво, също на Тео и няколко японци. От блесните бих отличил няколко мои ръчни въртушки и въртележка № 1,5 на Понтуун 21 модели „Синхрони” и ball concept.
Разбирам, че Евгени, Гошо и Колето са много добре в техните сектори завършват втори, трети и четвърти и дърпаме напред в класирането. България за втория ден е на ВТОРО МЯСТО след италианците.

Смятаме класирането и виждаме че сме с половин точка пред Русия. Значи сме пети отборно! Отиваме на награждаването, там се оказва, че има ново пресмятане и сме с равни точки с Русия, но те били с една риба пред нас 198 – срещу 197 за България. Това няма да го коментирам...

От руския отбор мога да отлича Шанин – отличен спинингист и спортист. Останалите от отбора им са много назад в класирането и не впечатляват с нищо. Италия лови на собствената си река, напред е със силиконите и станаха шампиони. Много добро впечатление ми направиха бразилците – и като хора и като състезатели. Усмихнати, весели, не се напъват, хващат риби без болни амбиции. Хърватите също – големи купонджии и веселяци и отлични състезатели.

Още веднъж благодаря ви от сърце за подкрепата! Играхме с много хъс и показахме отново, че в малка България има добри риболовци!
:D :D :D :D

Поздрави
Стефан
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов на хищна риба от брега - Световното в Италия

Мнение от Zander »

Класиране СПИНИНГ ОТБОРНО:

1. Италия – 82,5 н.точки 328 риби
2. Хърватия - 181,5 н.т. 234 р.
3. Словакия – 191 н.т. 212 р.
4. Чехия – 199 н.т. 213 р.
5. Русия – 209,5 н.т. 198 р.
6. БЪЛГАРИЯ – 209,5 н.т. 197 р.
7. Украйна – 252 н.т. 161 р.
8. Босна – 254,5 н.т. 158 р.
9. Полша – 267,5 н.т. 150 р.
10. Португалия – 291,5 н.т. 147 р.
11. Беларус – 311,5 н.т. 127 р.
12. Латвия – 355,5 н.т. 96 р.
13. Румъния – 359 н.т. 91р.
14. Молдова – 374,5 н.т. 85 р.
15. Бразилия – 375,5 н.т. 88 р.
16. Казахстан – 437,5 н.т. 44 р.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов на хищна риба от брега - Световното в Италия

Мнение от mitioto »

Големо браво на вас, момци! Представянето ви е отлично и истински се радвам, за това което сте сътворили!!!

За подпирането на руския отбор нема какво да се коментира... Нито ще е сефте, нищо ще е за последно! Важното е че сте ловили наравно и по-добре от тях, а те не са случайни. Това говори достатъчно за вашата класа! С малко повече късмет сте могли да влезнете в тройката, при това на чужд терен...

Стефчо, кажи ми малко повече за силиконите, използвани от хърватите и италианците.

Поздрави и поклон до земята
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов на хищна риба от брега - Световното в Италия

Мнение от Zander »

mitioto написа:Големо браво на вас, момци! Представянето ви е отлично и истински се радвам, за това което сте сътворили!!!

За подпирането на руския отбор нема какво да се коментира... Нито ще е сефте, нищо ще е за последно! Важното е че сте ловили наравно и по-добре от тях, а те не са случайни. Това говори достатъчно за вашата класа! С малко повече късмет сте могли да влезнете в тройката, при това на чужд терен...

Стефчо, кажи ми малко повече за силиконите, използвани от хърватите и италианците.

Поздрави и поклон до земята
Благодаря ти!
За силиконите - докато играех не успях да гледам с какво ловят, щото бяха далече от мен. По добре може да каже, човек, който е бил рънър и е наблюдавал. Единия италианец при мен го видях да хвърля с оранжев туистер и то със среден размер. Освен това всички отбори си крият примамките - няма как...

Поздрави
Стефан
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов на хищна риба от брега - Световното в Италия

Мнение от Бат Стан »

Видео от световното:

http://www.youtube.com/watch?v=QPjDzbPA ... ploademail" onclick="window.open(this.href);return false;
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Риболов на хищна риба от брега - Световното в Италия

Мнение от Д-р Флекс »

Стефане, шапка ви свалям, на теб - на първо място!!! Желая ти бързо възстановяване, че 30 септември ей го де е :D
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов на хищна риба от брега - Световното в Италия

Мнение от Zander »

Д-р Флекс написа:Стефане, шапка ви свалям, на теб - на първо място!!! Желая ти бързо възстановяване, че 30 септември ей го де е :D
Благодарско на всички! :D
Лежа от няколко дни с разни компреси с реванол и разни мазила на глезена на крака. Беше яко подут, ама отока постепенно спадна, сега е по- добре...Ще се оправя и ловя въдицата, че наистина до 30 септември са броени дните.

Поздрави
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 357 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов на хищна риба от брега - Световното в Италия

Мнение от MapuaH »

Браво момчета !!! Поклон !!!
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”