Бавария - предизвикателството риболов.

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 390 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Алеко написа:Наслука за утре. А спинингът е проста работа, бързо се научава. Няма ли там някой баварец да ви покаже?
Последните 2 пъти гледах баварците че замятат с изкуствени примамки, но видях само 1 риба да изкара единия колега. Интерсното е, че повечето мятат в най-бързата вода, която е точно след електроцентралата.

ПС: Днес ми излезе работа и риболова се отложи за неделя. Колегата bono си наби камшиците в посока Tegern See(без въдици) aко донесе хубави снимки ще ги кача.
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от Алеко »

swyfti написа:
Алеко написа:Наслука за утре. А спинингът е проста работа, бързо се научава. Няма ли там някой баварец да ви покаже?
Последните 2 пъти гледах баварците че замятат с изкуствени примамки, но видях само 1 риба да изкара единия колега. Интерсното е, че повечето мятат в най-бързата вода, която е точно след електроцентралата.
Там би трябвало да са расперите, ако ги има в този участък на Дунава. Затова натам мятат.
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 390 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Боно вчера не можа да преживее факта, че няма да се ходи за риба и излезна сред природата. Гледам наловил е някоя и друга снимка
Изображение
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от marinko7 »

swyfti защо не пробвате риболов на Фидер,предполагам ,че ще имате значителен успех
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 390 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

marinko7 написа:swyfti защо не пробвате риболов на Фидер,предполагам ,че ще имате значителен успех
Колега, успеха ни и предния път беше значителен. Това че не ползваме живарник и не се вижда какво количество сме хванали не означава, че не можем да покажем пълни кофи от захранка с риби.

Не знам дали следиш темата "За риба във Франция" на колегата outsider ама там имаше един мохабет, цитирам по памет - "Продаде си душата за 30 скимера". Е ние с боно още не сме си продали душите и рАботим с плафките а не с кошничките.

ПС: ако времето утре го позволява ще отидем пак и този път започваме от рано с царевицата и царевичните пелети. Може този път да стане не само "значително" а библейско.
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 390 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Понеже днес времето се прецака генерално отложихме риболова. Следващият репортаж ще е в началото на Юли, до тогава съм си в България.
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 390 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Алеко написа:
swyfti написа:
Алеко написа:Наслука за утре. А спинингът е проста работа, бързо се научава. Няма ли там някой баварец да ви покаже?
Последните 2 пъти гледах баварците че замятат с изкуствени примамки, но видях само 1 риба да изкара единия колега. Интерсното е, че повечето мятат в най-бързата вода, която е точно след електроцентралата.
Там би трябвало да са расперите, ако ги има в този участък на Дунава. Затова натам мятат.
За сега такава риба не сме виждали на това място, но никога не е късно. На мен ми е много мерак и белите мрени да набараме някъде ...
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 390 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Докато аз маам гащи из наШта мила рОдина колегата bono е ходил пак на Дунава.
Разликата е била, че водата е била доста високо и е преливала над капаците на електроцентралата. По тази причина водата след капаците е била около 15 см по-високо и не е имало обратно течение. Този път стръв и захранка са били само царевични пелети и царевица.

Това е гледка към капаците

Изображение

Резултата от царевицата е бил кефали от рубриката "Гол след гол", по-рядко платики и хубави каракуди.

Изображение

Изображение

Изображение

На петното са се събрали и големи шарани, които също са кълвяли, но са се откачали поради "пуристкия" размер на куките.

ПС: Главата на кепа е 55см диаметър, предполагам повечето от вас се сещат за размера на рибите.

ППС: "Ако щеш ми вярвай имам мазол от прашката, толкова интензивен беше риболова" - bono
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от Алеко »

Определено трябва да пробвате тия кефали на спининг!
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 390 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Алеко написа:Определено трябва да пробвате тия кефали на спининг!
Мерак ми е и може да пробвам. Ако се реша, то ще се чуе.
bono казваше, че спинингистите не са вадили нищо докато той е наказвал кефалите, така че не знам колко ще е успешно. То от спинингист до спинингист си има разлика де...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от Plat1ka »

Важното е, че на истинския спинингист му е нужно само усещането, че всеки момент нещо може да захапре примамката която така ентусиязирано води. Това усещане ще го кара цял ден неспирно да замята водната шир и все някога идва изненадващия удар.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от sleepwalker »

Plat1ka написа:Важното е, че на истинския спинингист му е нужно само усещането, че всеки момент нещо може да захапре примамката която така ентусиязирано води. Това усещане ще го кара цял ден неспирно да замята водната шир и все някога идва изненадващия удар.
Аз съм живо опровержение на болдираното твърдение. :lol: :lol: :lol:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 390 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

Здравейте колеги, след отпуската ходихме 2 пъти на Дунава. Риболовът като цяло беше по-слаб от предишните излети. Намерихме още един съмишленик за риболовната дружинка, пича също е българин и е доста запален риболовец.

Първия риболов беше при доста високо ниво на водата състоя се на познатото място и при добри метереологични условия. Аз си изпробвах до към обяд новия мач с една хубава платика и няколко кефала и тъй като рибите бяха доста редки вързах директния и реших да пробвам уклея, а и да пробвам как се държи с новият шпиц.
Първо хвърляне - кефал.
Изображение
Второ хвърляне - по-голям кефал.
Трето хвърляне - задругата на мъздругата.
Четвърто хвърляне - кефал.

Докато аз си правих максимално кеф с тези риби на директния, bono за да не остане по назад с удоволствието закова една хубава бяла мряна.

Изображение

Последва рязко спиране на кълването. Интересното беше, че виждахме как рибите играеха пред нас а не изглеждаха много заинтересовани от храната и стръвта която мятахме.
Риболова приключи рязко с неприятен инцидент, който доведе до частичнко разкъсване на "Ligamentum patellae" или казано по друг начин - прецаках си коляното.

При така създалите се обстоятелства трябваше да се промени тактиката за следващият риболов и моя милост се озова на едно от местата над електроцентралата, които бяха доста равни. С помоща на bono се наместих и разпънах щеката. Пред мен беше дълбоко около 3,50м и течението беше доста бавно. Захраних с царевица и пелети и ... попчета, милиони, милиарди попчета.
След около 30 минутна инвазия реших да сменя куката и повода с по-големи. Минах от owner isada 11 на kamasan B611 10-ka(имат 1 номер разлика но наложени една до друга разликата си е доста осезаема) сложих един голям пелет и се закотвих на една бабуна накрая на изтичаното място. След около 5 минутно чакане нещо подръпна стръвта, последва засичане и ... пак попче. Гадовете просто изчакваха да се поразкисне пелета и му налитаха като лешояди на мърша.
Реших че няма да им търкалям щека и пак вързах директния. Попчетата си излизаха през целия ден с равномерно темпо без значение дали захранвам или не и нямаше индикация някаква по-сериозна риба да се завърти. Някъде в късния следобед при засичането на поредното попче директния доста взе да натежава и аз реших, че съм хванал нещо сериозно и с усмивка си приготвих кепчето. След няма и по-малко от минута напрежението рязко намаля и целия такъм се изстреля към повърхноста. Извадих едно наядено попче :shock:, а от това което го беше ръфнало нямаше и следа.
Така целия ден си мина с 2 малки бабушки, няколко уклея, милиарди попчета, корабите които минаваха точно пред мен и на моменти проливен дъжд. Налових си и няколко хубави снимки. В тази част на дунава освен транспортните кораби минават и пътнически такива.
Изображение

Ресторанта
Изображение

Каютите
Изображение

Градинка на покрива
Изображение

И дъгата след като единия от дъждовните облаци ни отмина
Изображение

bono и колегата бяха застанали под електроцентралата и ловиха рядки кефали при доста ниско ниво на водата. Интерсното при тях беше един доста голям кефал на колегата.

Изображение
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от Doktor-5 »

Хубава бухалка!
Благодарности за споделеното!
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
swyfti
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 11:45
дал Браво: 390 пъти
получил Браво: 48 пъти

Re: Бавария - предизвикателството риболов.

Мнение от swyfti »

По принцип не му е тук мястото, но ще се похваля какви работи натворих.

Изображение

Изображение

Поради минималното практикуване на нашия вид риболов, съответно и предлагането по магазините е ограничено. По тези причини сме се записали и в кръжока по труд и творчество.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”