Със спининг от каяка

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от gogo26 »

Перфектно :tup:
Какво се оплакваш от гьола :D
Hobie Mirage Outback
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Vid написа:Риболова на джи почна вече с прилични риби в нашите остъргани киречови трапове....
Най-накрая-постоянството ти бе възнаградено ! :tup:
Malibu Stealth 9
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от Vid »

burg написа:Най-накрая-постоянството ти бе възнаградено ! :tup:
:D Не бе приятелю, най накрая реших да изкарам ГСМ-а от джоба, че да направя една снимка.
Инак, читав риболов на джиг си върви от средата на октомври... Много маломерки и чат пат някоя мерна риба... :tup:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

:D Това имах предвид - че вече са тръгнали по-едрите. :tup:
Malibu Stealth 9
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

В това прекрасно време , да не ходиш за рибка си е направо прегрешение... :D
И така - вчера с Ростислав - rosboz , "нарамихме каяците" и към 8 часа бяхме на Пясъка. Този път рибките не бяха на предишните места - които се отчетоха само с две, три рибки и за да не губим време бързо загребахме в друга посока в изследване къде са се преместили. Лодките отново бяха десетки, и как не си оплитаха воблерите , само те си знаят . По бреговете отново имаше доста биваци, но този път изкарахме късмет ,че мястото на което се закотвихме , бе окупирано на брега от колеги ,които не разпъваха ,а ловяха - хвърляйки от ръка .
Рибките се бяха настанили на дълбочина от 7-8 метра и атаките им бяха с подръпване и опипване на силиконите - нямаше го увереното налапване от летните месеци. Общо взето се играеше на надлъгване , като в доста от случаите имаше преследване и удар под самият каяк. Въпреки това ,имаше много емоции десетки удари, няколко откачания , като улових над трийсетина костура - селектирах 20 по-едрички на кукана за в къщи. Имахме изкарани и по-няколко маломерни белки, които си пуснахме и по една мерна бяла, които взехме . Целият ден почти липсваше вятър , като гребането и риболова си бяха повече от удоволствие! Ето и снимковият матрЯл :
-сефтето за деня
Изображение

Изображение
следващият "юнак"
Изображение

Изображение

Изображение
след смяна на местото
Изображение
със Fiiish- а направо се надпреварваха
Изображение

Изображение

Изображение
тоя пък "гейски" охлюв, как му налетя на розовото-
Изображение
част от разнообразното меню -
Изображение
Рости с една от малките белки-
Изображение
Fiiish-къртеше и малко и голямо-
Изображение

Изображение

Изображение
А, пък тоя гладен мъник- налапа цял 12 см-ов силикон-
Изображение

Изображение
C&R
Изображение
Те тука- ми свърши батерията ....., бях забравил да я заредя.
:tup:
Malibu Stealth 9
pav4oo_79
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:03
Местоположение: Sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от pav4oo_79 »

Екстра риболов , БРАВО! Пък някои бършем сополи на топло.......ама не губим надежда :tup:
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

pav4oo_79 написа:...... Пък някои бършем сополи на топло.......ама не губим надежда :tup:
За ноември , температурните разлики от 0 градуса сутрин - до 18 в следобедните часове, са си коварни и рай за вирусите . Да оздравяваш скоро ! :tup:
Malibu Stealth 9
pav4oo_79
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:03
Местоположение: Sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от pav4oo_79 »

http://pav4oo79.snimka.bg/fishing/makar ... 8.36265408" onclick="window.open(this.href);return false;
http://pav4oo79.snimka.bg/fishing/makar ... 8.36265407" onclick="window.open(this.href);return false;

Аз се каня втова седмица да напиша за тоя излет и сега май му дойде времето.
Реших да отида на Правешкия язовир.Ловил съм от брега и знам , че има и добри костури.Отивам сутринта на 01.11.2015 към 7:15 съм на вода и се ориентирам за подходящо място.Намирам едно преагче на 8-9 м и пробвам ама неще.Мръднах още малко и опаааааа , от 7,30 м на 6,20 м.Закотвих се , като реших да поупорствам на това място.Нямаше нужда.Още с първата проводка и напън.И се почна с едни калибърчета от шамар нагоре.До 8:06 бях напълнил кукана.Помня точния час понеже точно тогава ми се развали настроението.На пътя(мост ;стената) спря кола на СОТ и едно момче ми завика нещо и ръкомаха :roll: Огледах се около мен няма никой.Откачам котвата и тръгвам към него.И се почна:
- Не може да се влиза с лодки!!!
- Как да не може като съм влязъл?!?! :D
- Не е смешно , сериозно има заповед от общината.
- Добре , но няма никъде табели има само , че е забранено къпането , как да знам и на какво основание?!?!
- Ами знам , че е неприятно , ще извиняваш ама няма как , ще има кажем да сложат табели.
- Тази заповед от кога е ?!?
- Аааа , тя е от много време , всички знаят.
- Ами като е от много време , как не намериха време да сложат табели , а ?
...... и така няколко минути си поспорихме.Момчето беше учудващо любезно и няколко пъти каза , че много се извинява но няма как.
Цялата работа обаче си е Българска и те така.Естествено за да не стават сакатлъци си излезнах и за норматив прибрах всичко .......за да отида срещу мястото на което бях .......от брега :twisted:
Резултата бе още с първото замятане но не и на първите проводки.Явно гонеха до последно.Кълванетата бяха доста интересни:нямаше толкова резки удари а по-скоро леко натискаше но пък не се отказваха.Рибите все едно лапаха силикона и си стояха или плуваха с него.Аваруните си бяха на ниво.Добре даваше и на щипок - Пловдивски Симеон :tup: В 10:00 си поотбрах няколко рибета и се прибрах със смесени чувства , но положителните надделяваха.
Ако някой има инфо какъв е случая със тая "забрана" , моля да подшушне , защото според мен целия цирк е заради комплекса на Вальо Златев , а ако разбера , че няма заповед ......ще ме дават по новините в 19:00 ч :lol: :tup:

Със здраве!
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от stbeer68 »

Явно наистина има такава забрана за риболов с лодки според тази тема в другия форум за риболов:
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=136&t=87474" onclick="window.open(this.href);return false;
Не знам на какво основание и дали имат право,но тук в нашия край също има такива места.
Събирахме подписки и какви ли не други неща,но така и не успяхме да се преборим с беззаконието и такива хора провъзгласи ли се за божества.
За съжаление такава ни е държавата и не виждам светлина в мрака.
Hobie Mirage Outback
pav4oo_79
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:03
Местоположение: Sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от pav4oo_79 »

Не че нямам нищо против забраната ама да биеш 60+60 км и да ти кажат не може е пълен та.ак и то защото някой има пари праща СОТ ама няма пари за 5 табелки. И от брега ще ги цепим ама не са прави.
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Скоро и нас ни изгониха от едни баластриери до Пловдив, на които бяха претръпнали от посещенията на риболовци по бреговете , но след като един малоумник си изтърва колата оставяйки я на наклона по посока на водата и след като са викали Гражданска Защита да я вади от 15м. забраниха риболова там. Ето една снимка на колега който е бил там и е снимал колата-
Изображение
Malibu Stealth 9
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Малко от последният риболов-
Malibu Stealth 9
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от spin_master »

Красота! :tup:
Благодаря за споделения риболов!
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от stbeer68 »

Днес направихме един хубав ,но доста слаб риболов на яз.Малко Шарково. Язовира беше спаднал с близо 1,5 м сравнено с предишния ни излет и докато бяхме там видимо на кулата се виждаше как спада. За няколко часа падна с поне 20 см според нивомерите на кулата.
Риби на сонара се виждаха много,но нямаха голямо желание за хранене. Ловихме на силиконови примамки както и на жива рибка.
На силконите имах голяма успеваемост на Fiiish Black Minnow 7 см 6 гр. цвят Kaki. Налитаха го здраво докато не му изядоха опашката.После минах на един друг 7,5 см с 4 гр ,който ми го подари един приятел не му зная марката.Също беше доста резултатен докато го опасат и него.
Прилича на тези:
http://www.ebay.com/itm/Worm-Soft-Lures ... qzYvPgBnfA" onclick="window.open(this.href);return false;
Пробвах и на awaruna,но него за голяма моя изненада не го пожела. Имах само едно две вяли почуквания. Всичко на всичко до обяд вече не буташе нищичко и на сонара също изчезнаха рибите или ако ги имаше то не пипваха никаква примамка ни жива ни изкуствена. Събрах си такъмите и газ към къщи.
Това е всичко на всичко резултата до към 13.30 часа.
Изображение Изображение
Hobie Mirage Outback
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Със спининг от каяка

Мнение от burg »

Поздравления за успешният риболов. Наистина на fiiish-овете, не могат да устоят дори и преялите рибоци -играта им е уникална благодарение на мекият силикон от който са направени и формата на главата. Тези ,с които си продължил улова ми приличат на Crazy Fisch модел Vibro Worm ,които също работят много добре.
Ние , вчера и днес направихме два много емоционални излета .
В събота на Тракиец се събрахме пет каяка - пловдивската каяк дружина и домакина Вид, а в неделя двамата с Вальо атакувахме риките на Пясъчник.
Подробности и снимков материал ще кача по-късно!
Malibu Stealth 9
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”