Търся съвет за автомобил

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от maranzika »

babydoctor написа:Надпис на автосервиз - Френски коли и свирки не правим Е, същото е и за талянските - иначе лукс, конфорт, верно...
Тва все едно да напишеш,че китайските въдици за нищо не стават(щото аз ловя с една такава повече от5 години и не знам колко риба е извадила) :wink: :wink:
С моя Ситроен Ксара на Йовковци няма място дето да не съм ходил.Висок е МНОГО спрямо другите леки коли,а багажника на комбито е уникален.Но пък си едрънгел и си трака зверски,щото то моето каране е 50/50 черен път и асфалт. :lol: Ама като гледам колко тормоз е видял от моя страна за повече от 5 години,направо цяло чудо е че още върви... :lol: :lol: Пък за френският мотор 1,9 ТДИ нема да казвам нищо.Та нека да не става нищо от френските коли,пък аз ще си я покарам още малко :lol: :lol: :lol: Дето вика един познат,-На тебе джип не ти трябва.Ти Ситроена го караш като джип... :lol: :lol:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от babydoctor »

Френските дизели, особено на пежото, са от най-добрите. ходовата част им е слаба, пак особено на Пежото. Италианските са същата стока. Ситроените са по-добре, но дано никога не разбереш колко струва хидравликата, ако се развали.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4502 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Pike »

Ако бях майстор, щях да се специализирам само по френските марки, гаранция за нон стоп заетост :)

Имам един Citroen ZX комби от 1997 г., който ми е много мил, щото ми е първата кола, която съм си купил сам и не смятам да се разделям с него. Има в съседство един специализиран сервиз за 3-те френски марки и наложи ли се да ходя за нещо, обаждаш се и ти записват час за след 4 дни поне, винаги е фул.

Голямото му предимство пред другите ситроени е, че не е със сфери, но въпреки това е с много приятно и комфортно окачване. Доста е висок и ако си сам, си е направо като джип :) Качат ли се обаче още двама души + багаж, клирънсът му моменталически пада до почти спортен автомобил.
За дизелите и аз съм чувал, че са супер надеждни, моят е 1.4i бензин и си е супер, стига да не искаш чудеса от него, щото не може.
Правил съм ремонти по окачването, но не фрапиращо много. Голямото дърво го ядох със скоростната кутия, веднъж е смених с кутия на Пежо, после пак се скапа и от 2 правиха 1, засега да чукна на дърво, няма грижи. Съединителите също ги няма за нищо, хем слагам оригинални. Двигателят е чук, регулярно масло, чат-пат реглаж като започне да почуква някое клапанче и толкова.
S_BANKOV
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Мар 25, 2012 17:07
Риболов: Фидер и плувка.
получил Браво: 1 път

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от S_BANKOV »

babydoctor написа:Френските дизели, особено на пежото, са от най-добрите. ходовата част им е слаба, пак особено на Пежото. Италианските са същата стока. Ситроените са по-добре, но дано никога не разбереш колко струва хидравликата, ако се развали.
Въй докторе недей, миналата година вкарахме едно рено лагуна 95-та година със фабричните заливки по окачването, след 15х.км. по БГ пътищата се почна данданията. А за френския дизел дето е по добър от италянския, ще ти кажа че пак си в грешка - личен опит.
А и обслужване и окачване на италянките е по евтин от французойките. Проблема е че повечето майстори от лада и москвич са стигнали на ниво голф/ форд ескорт, а и не им се инвестират пари в инструменти който са необходими за ремонта на повечето съвременни автомобили.
Само примера с диагностиката е достатъчен да ти стане ясно че повечето гледат да ти вземат парите като ти изтрият грешките, ама що са се появили и дали след 15 км. пак няма да се запишат, кво ти пука вече си дал 20-30-50лв. и на момента проблема е изчезнал.
Човек трябва така да живее, че като умре един ден, и гълъбите да се стискат от уважение, като прелитат над паметника му.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от quietriot »

Ице, аз бих те посъветвал да намериш гледана кола от познат който иска да продава, дали заради зор , или заради смяната и с по нова, но такава която някой е подържал пред очите ти и и знаеш историята.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от maranzika »

babydoctor написа:Френските дизели, особено на пежото, са от най-добрите. ходовата част им е слаба, пак особено на Пежото. Италианските са същата стока. Ситроените са по-добре, но дано никога не разбереш колко струва хидравликата, ако се развали.
Краси-немам такива проблеми,щото немам хидравлика... :lol: :lol:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
dekata
Мнения: 826
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 15:25
Местоположение: гр.Карлово
дал Браво: 3 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от dekata »

Интересна и безкрайна тема. :D Да споделя моя опит относно колите от Италия и след това карани в БГ и т.н.
Преди 7 години си купих Шкода Фелиция 1,9 дизел.99г. производство.Внос от Италия.Колата беше като нова. Към днешна дата съм сменил-съединител/трябваше време на жената да свикне с дизел :D / демпферна шайба,тампони на предни амортисьори.Това някъде година след като я купих.Миналата година смених шарнири и лагери на задни главини.Железен мотор и супер здрави ламарини.Основен недостатък за мен-ниска е.По-точно мотора на климатика е разположен ниско.Мисля да я продавам и да си взема по-висока кола.Спира ме вероятността някой да си я кара и да си свирка,а аз да се псувам защо съм я продал :D В този ред на мисли-колата е от Италия,карана е в БГ,но това не пречи да е в страхотно състояние. :wink: Няма гаранция,че като е от Германия ще е в страхотно състояние или,ако е от Италия ще е боклук.Всичко е въпрос на късмет.Относно това коя колко е здрава-меродавно е мнението само на сервизен техник.Човек който може да ти каже на коя къде са слабите места.Това кой каква е имал и какви проблеми е имал с нея....не важи.Когато я взех един познат ми каза-голям боклук са защо я взе.Аз имах такава и само проблеми имах с нея.Попитах защо.А той-ами паднах с нея в един ров.Цялата кола се забила вътре с предницата напред.Оправиха я, казва,ама после все нещо се разваляше :D И после марката виновна. :D
I’m your truth, telling lies
I’m your reasoned alibis
I’m inside open your eyes
I’m you

Sad but true

http://www.snimka.bg/?profile,albums" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 491 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Iso »

quietriot написа:Ице, аз бих те посъветвал да намериш гледана кола от познат който иска да продава, дали заради зор , или заради смяната и с по нова, но такава която някой е подържал пред очите ти и и знаеш историята.
:D Васко, повечето "пред очите" ми карат доста. Мой познат си продаде Toyota Land cruiser на 104000км. първи собственик, закупена нова от Бг. и на 119000км. блокира двигателя. Затова "колкото мисля по се замислям". Да не правя аналогия с "гледана жена". :tup: Но надеждата умира последна.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от babydoctor »

Тогава верно си си паднал на...От френските на Ситроен е най читаво окачването, после Рено и накрая Пежо. Между другото, първата ми кола беше френска - Симка, втора ръка от Алжир, човекът я беше модифицирал и бягал на 3-4 ралита с нея. Карахме я там по 3-4 хил. км. натам-насам из Сахара, после на зиг-заг през цяла Европа чак през холандия се прибрахме и после нашите я върнаха пак на зиг-заг в Алжир. Ама все по пътища-стъкло...И наче свръхнатоварена 140-160 ги нямаше за нищо. А дизеловите на Пежо няколко години печелиха 1-во място за най-добри, Форд ги ползват и...забравих още кой. Пак повтарям и на талянците не са им поши двигателите, окачването е проблем - е, ако трябва да съм точен, нашите пътища са проблем - по тях каренето си е краштест :mrgreen: Васко, двойката ми е такава кола, но продължавам да я поддържам, дал съм я на сина да я търкаля и на 26 години и300+ хил. км. най-големите ми разходи са за винетки и гражданска...Засега и четворката е така, ха дано...Ма на оная са й 60/40%, ако не и повече в полза на офроуда...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1262
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1218 пъти
получил Браво: 866 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Daniel Defoe »

Ето какво се казва в едно наскоро направено пручване :wink:
Топ 10 на колите за 5000 лв. до 10 г. на българския пазар

1. Alfa Romeo 156 2.0 (1997 - 2005)

156-ицата е един от най-успешните модели на италианците от края на миналия век. Двулитровият бензинов двигател със 150 коня ще задоволи любителите на по-дълбокото натискане на педала на газта. За предпочитане да вземете Alfa Romeo 156 от последните години на производтсвото й, когато излиза фейслифтът. Тогава всички детски болести са преодолени, въпреки, че Алфа няма славата на здрава кола. За това пък изглежда доста добре дори и сега.

2. Audi A3 1.6 (2003 - 2004)

За около 5000 лева може да намерите прилична А3, но с най-малкия бензинов мотор - 1,6-литров със 102 коня, другите са по-скъпички. Това Ауди ще ви свърши чудесна работа в града, макар че при задръствания гори към 10 литра на сто. Минус е малкият багажник, който "изчезва", ако сложите газова бутилка.

3. Citroen C3 1.4 HDi (66kW) (2002 - 2009)

Подценяван от мнозина модел на френсакта компания. Дизеловият двигател с мощност 90 коня предлага отлично съотношение между прилично ускорение и разход на гориво. Ако не го юркате много, този ситроен може да падне до под 4 литра на нафта на сто километра пробег извън града.


4. Fiat Panda 1.2 Fire (2003 - 2011)

За 5000 лева може да намерите читава Fiat Panda дори и на 5-6 години и то с реален пробег малко на 100-ина хиляди километра. Малките коли като този Фиат обикновенно не са експлоатирани като мощните седани от премиум сегмента и може наистина да са карани предимно от къщата до супермаркета.

5. Ford Focus 1.8 TDCi (2008 - 2011)

1,8-литровият дизелов TDCi комън рейл мотор не случайно продължи съществуването си и във второто поколение на Ford Focus. Със 116-те коня и 280 Нм въртящ момент, които може да използвате още от 1900 оборота, този Форд се залепя стабилно на пътя, благодарение и на шасито, проектирано от спортното подразделение на марката.

6. Honda Civic 1.6 VTEC (2001 - 2005)

Изключително здрава практична японска кола. Honda Civic с 1,6-литров бензинов двигател предлага не много голяма мощност от 110 коня, но за това пък разход на бензин, на който могат да завидят много съвременни модели. Най-важното предимство на тази Хонда е надежността й.

7. Hyundai Santa Fe Classic 2.0 CRDi 4WD (2000 - 2005)

Чудесен непретенциозен всъдеход, който ще ви върши работа не само на асфалтов път. Hyundai Santa Fe става и за лов, риболов и други любими мъжки занимания през уикендите. Дизелът е с директно впръскване Common Rail с 255 Нм въртящ момент, налични още при 2000 оборота.

8. Opel Corsa 3 Door 1.0 (2006 - 2010)

Избрахме варианта с три врати на Opel Corsa и с по-малкия бензинов еднолитров мотор с 60 коня, защото считаме, че това си е чисто градска кола. А като такава често задните врати ги отваряме веднъж в месеца или като ни мързи да ползваме багажника, така че трите врати са достатъчни. Бензиновият мотор е лесен за обслужване и икономичен.

9. Skoda Fabia 1.4 16V (1999 - 2006)

Вариантът на Skoda Fabia с 1,4-литров 16V двигател ще задоволи и любителите на бързото тръгване на светофар. Моторът е изключително здрав и спокойно може да вземете Фабия с такъв агрегат и на повечко километри.

10. VW Golf 1.6 16V (1997 - 2003)

Според голфистите този двигател е най-здравия за Volkswagen Golf IV. Добре е да се вземе екземпляр преди смяна на поколенията, произведен 2002-2003 година. 1.6 16V е с малко повече коне от нормалния 1,6-литрови и ускорява по-бързо. За около 5 хиляди лева не се хвърляйте на дизелов голф, предупреждават патили.
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от babydoctor »

Daniel Defoe написа:Ето какво се казва в едно наскоро направено пручване :wink:
Знам го това проучване - Rucko dixit :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Павел Иванов »

Сорри Красе ама не го знаеш :wink: Все пак на Дани това му е част от работата .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Младен Маринов »

dekata написа:Интересна и безкрайна тема. :D Да споделя моя опит относно колите от Италия и след това карани в БГ и т.н.
Преди 7 години си купих Шкода Фелиция 1,9 дизел.99г. производство.Внос от Италия.Колата беше като нова. Към днешна дата съм сменил-съединител/трябваше време на жената да свикне с дизел :D / демпферна шайба,тампони на предни амортисьори.Това някъде година след като я купих.Миналата година смених шарнири и лагери на задни главини.Железен мотор и супер здрави ламарини.Основен недостатък за мен-ниска е.По-точно мотора на климатика е разположен ниско.Мисля да я продавам и да си взема по-висока кола.Спира ме вероятността някой да си я кара и да си свирка,а аз да се псувам защо съм я продал :D В този ред на мисли-колата е от Италия,карана е в БГ,но това не пречи да е в страхотно състояние. :wink: Няма гаранция,че като е от Германия ще е в страхотно състояние или,ако е от Италия ще е боклук.Всичко е въпрос на късмет.Относно това коя колко е здрава-меродавно е мнението само на сервизен техник.Човек който може да ти каже на коя къде са слабите места.Това кой каква е имал и какви проблеми е имал с нея....не важи.Когато я взех един познат ми каза-голям боклук са защо я взе.Аз имах такава и само проблеми имах с нея.Попитах защо.А той-ами паднах с нея в един ров.Цялата кола се забила вътре с предницата напред.Оправиха я, казва,ама после все нещо се разваляше :D И после марката виновна. :D
Колега, тръгваш в неправилната посока. Хората правят съпоставка между италиански, френски и т.н. марки коли, а не от коя държава са докарани :idea:
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от babydoctor »

Павел Иванов написа:Сорри Красе ама не го знаеш :wink: Все пак на Дани това му е част от работата .
Е, тогава си посипвам главата с пепел :oops: Ма...от Гоуфо по-големо си нема :D
Ако говорим за професионализъм, големият син от 10+ години е автобояджия - като му докарат френско, италианско или, не дай си боже за подготовка, косите му се изправят. Братовчедка му подари една Марея, все ядове с нея и само гледа към Двойката на снахата. Сега му оставих моята Двойка, да не си развалят семейството. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Павел Иванов »

babydoctor написа:... Ма...от Гоуфо по-големо си нема :D ...
Да де , само къде на това мнение все още сте само ти , групата съветски учени се отказаха веднага след перничане и още двама ама те за сега си траят :lol: Инак и Дани си кара некъф гоУф ако и да знае , че не е правилният хафтомобил това :lol: :lol: :lol: Нещо не ми стана ясно , ама хич какво общо има боядисването с каква по националност е колата :roll: Айде ремонт на ходова част , двигател , скоростна кутия и пр. , как да е , ама боядисване :roll: Иначе от доста време , иде реч за европейските коли , в световни проучвания , дъното си делят Ауди , Ровер и Фолцваген , ама нали си имат фенове , купуват ги :mrgreen: Даже и най-бесните китайки излизат много по-сполучливи от към дефекти пред упоменатото трио :wink:


пп - гоУф умря след двойката , ще го разбереш скоро :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”