ЗАБРАНА

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от vestel »

Bat Vanko написа:Абсолютно съм съгласен с повечето от мненията на колегите. На мен ми се струва, че са допуснали грешка при набирането на датата и вместо "15 март" са изписали "15 февруари", защото по така изписания проект на заповед същата влиза в сила след 4 дни, а тя още не е изготвена и подписана от министъра. Уведомлението е изведено с дата 30.01.2013г., а пише в него, че може да се изпращат писмени възражения и предложения в едномесечен срок от датата на публикуване на същото.
Като се замисля си прав колега, че може да е объркана датата, но от друга гледна точка те и тези от министерството са объркани и незнаят в момента на чии хора са ... земеделчи ли да оправят дюни ли да оправят или риболова :mrgreen:
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от ribata402 »

max написа:
Мариян някакъв , Дебел , снимал филми за хоби тв . Май риболов на река . От Горна Оряховица ли е от Пловдив ли незнам , всички го познават. Той изкара 1 х 5.7кг и 4-5 добри над 1.5кг 2-ки 3-ки ..
ама да ми ги натъпче в плетеното живарниче заедно с другите по 500-600гр. е срамота.
Срамно наистина, дано приятелите му или някой друг да му обясни това.
Наистина много срамно,като се има наизпредвид,че тоя човек прави филми. И образова младото поколение.А дефакто на гьола си е жив бракониер.Маи се казва мариян или марин.Билиса с тоьота като на Макса,хилукс с пловдивска регистрация.
истър
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 20:42
получил Браво: 1 път

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от истър »

както казва емо едно здружение с нестопанска цел би свършило добра работа не за момента само а и за бъдеще и ако се сътрудничи и с други такиво здружения ще може да ни се чува гласът още по силно
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от bai ves »

:D Вижте сега, Мариян е много кадърен риболовец, държи Майсторски Риболов , във ВТ. Играе за някой тим , плувка, щека... мисля последно за Бургас играеше. Чичо му има вила- хотел на Шилковци, над забранения залив. Слиза и лови, толкова. Като човек не съм видял нищо лошо в него, гледа си бизнесът и се бори със зъби и нокти. Вярно е, че прекалява с някои неща но нека не се хващаме за хора, които нямат ход на дъската в играта. Имаме да се занимаваме с ИАРА, отново и други институции. Нека не издребняваме. Всеки майстор си има майстор :wink:
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от VARHARA »

Емо написах нашия регион за Жребеца :!: Аз имам наблюдения само върху него. Значи ,когато дава риба язовира е с минимум 10 -15лодки и то в делничните дни и 99% лодките са си от нашия регион -Ст.Загора,Сливен,Н.Загора ,Габрово,Търново ,Ямбол,Казанлък.Когато я забранят изведнъж язовира опустя и на никой не му се намира свободно време да запали лодката ,да пусне една кука с въже и да се разходи малко из него :wink: Но нали се сещаш че в един момент човек си задава въпроса .Абе аджаба аз Дон Кихот ли съм или тъпанар ,та вместо да купя нещо на децата аз давам пари да ода да пазя нещо което хем не ми е работа ,хем бера страха да не ме причукат някъде .
Та такива ти ми работи .
ivelin_1976
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 16:42
Местоположение: гр.Ямбол
получил Браво: 1 път

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от ivelin_1976 »

VARHARA написа:..............
Краси, преди две-три години ако не бъркам имаше предложение няколко клуба от Сливен, Нова загора и Стара загора да стопанисват яз.Жребчево, ИАРА да помагат с охрана, какво стана и защо не се случи :?: При един от разговорите ми със сливенските колеги, идеята беше те да организират охрана и зарибяване на водоема, като риболовците трябва да са членове на някой от клубовете да си заплащат билети към тях или билет за риболов на самия водоем. Ето това е една чудесна идея, която може да спаси много от хубавите ни затворени водоеми :!:
kinder
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:31
Риболов: Спининг от лодка и нищо друго
Местоположение: Търговище
получил Браво: 2 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от kinder »

Юнаци стига сте се хабили.Както казва един мой приятел от Щатите.
Маже ли някой да намери темата по същия повод от миналата година и да коментираме по-подробно.
Там дето се пишеше за инициативен комитет , един клуб при министъра, подписки дето правихме и тем подобни?
Потребител.
Мухите в главата ми са повече от това което можете да ми кажете,... са.
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Pike1 »

kinder написа: Маже ли някой да намери темата по същия повод от миналата година и да коментираме по-подробно.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... &start=150" onclick="window.open(this.href);return false;
MEMENTO MORI
kinder
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:31
Риболов: Спининг от лодка и нищо друго
Местоположение: Търговище
получил Браво: 2 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от kinder »

Да спрем токаджиите и мрежарите

Модератори: Pike1, kalins, Emo-83


Копирах заглавието и без да искам модернаторите.От страница едно.

Следва продължение.
Въпрос кого спряхме.
Потребител.
Мухите в главата ми са повече от това което можете да ми кажете,... са.
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от Pike1 »

Колега, линка над поста ти е за тази тема. Ето още една по въпроса :
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 45&t=51127" onclick="window.open(this.href);return false;
MEMENTO MORI
kinder
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:31
Риболов: Спининг от лодка и нищо друго
Местоположение: Търговище
получил Браво: 2 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от kinder »

Качвам проект на текст за петиция до ИАРА, днес юрист на клуба ни ще я редактира и продължаваме да действаме - ще я предоставим за подписване от риболовците в риболовните магазини, но за това ще ви информирам след като има готовност....

Петиция до ИАРА - проект

ДО

Г-Н МИРОСЛАВ НАЙДЕНОВ
МИНИСТЪР НА ЗЕМЕДЕЛИЕТО И ХРАНИТЕ

Г-Н ПЛАМЕН ЗАХАРИЕВ
ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ДИРЕКТОР НА ИЗПЪЛНИТЕЛНА АГЕНЦИЯ ПО РИБАРСТВО И АКВАКУЛТУРИ



Уважаеми господа,

Настоящата петиция е изготвена от Сдружение Спининг клуб Стари видри и подкрепена от хиляди риболовци от форума на Риболовен портал Фишинг мания. В последните години бракониерството унищожи поголовно рибните запаси на страната ни и ги сведе до минимум. Липсата на контрол по вооемите, наруши екологичното равновесие в реки и язовири в цялата страна. Досегашната практика на ИАРА в борбата с бракониерството считаме за неефективна.

Ето, защо настояваме за следното:

1. Спешно трябва да се криминализира бракониерството с ток и мрежи, отровни и взривни вещества и при залавяне на бракониери, те да бъдат съдени по бързата процедура и
да понесат наказателна отговорност - да лежат в затвора. Бракониерството е кражба на държавна собственост и престъпниците трябва да отиват в затвора веднага след първото констатирано нарушение.

2. ИАРА да направи доброволни сътрудници редови риболовци, които да извършват проверки по водоемите, да имат и правомощия да съставят актове при констатирани нарушения.

3. Тотална смяна на всички заподозряни в корупция и закрила на бракониери, и замяната им с нови хора, риболовци, регистрирани по риболовните клубове и в момента безработни .
Имаме в редовете си достатъчно съвестни колеги, които за кратко време ще направят чудеса, стига да им се даде възможност. Имаме потенциал и сили да се преборим с тоя бич на водоемите - бракониерството, но само с помощта на риболовците. Това е видно от успехите на колегите от съседните ни страни като Сърбия например, където клубовете поддържат, почистват и зарибяват водоеми.

4. Да даде възможност на ИАРА да проверяват и глобяват магазините, продаващи риба без произход, очевидно хваната с бракониерски методи, но това да се прави съвместно с ДВСК и органи на Полицията.

5. Териториалните звена на ИАРА, трябва да имат бази на големите водоеми, където да имат лодки и от там да правят проверки, а също да ходят на повиквания по други близки водоеми. Едно бунгало е достатъчно да има на всеки голям язовир, да се осигури постоянен контрол и набезите ще намалеят до минимум.


6. При извършване на акции против бракониери по водоемите например инспектори от ИАРА и органи на Полиция от Варна да проверява в Бургас, Бургаските проверяващи да ходят във Варна, тези от Стара Загора в Пловдив, от Пловдив в Хасково и т.н. защото на много места ИНСПЕКТОРИ И БРАКОНИЕРИ се познават, работят заедно, дори са и роднини или съседи и приятели, и всичко се потулва...Тоест с връзки, пари и влияние бракониерите не понасят никаква наказателна отговорност.

В заключение искаме да подчертаем, че ако Вие като институции, които упражняват контрол съобразно разпоредбите на Закона, имате политическа воля и желание да се променят нещата в положителна посока ИМАТЕ НАШАТА ПОДКРЕПА!

С уважение:

Стефан Минчев
Председател на
Клуб Стари видри



Аз тогава се разписах в един рибарски магазин в гр.Търговище точно за това а после какво стана забрана от 15 Март миналата година.


Горното е копирано от втора страница някъде в средата.
Потребител.
Мухите в главата ми са повече от това което можете да ми кажете,... са.
kinder
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:31
Риболов: Спининг от лодка и нищо друго
Местоположение: Търговище
получил Браво: 2 пъти

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от kinder »

VARHARA написа:Пичове пълен абсурд е 15.02 .Миналата година забраната сработи малко от малко ,въпреки че пак си имаше мърша която джигише на гнездата,и прибираше риби -както и да е.После я изместиха до 31.05 което нямаше никаква логика ,при условие че бяла и щука бяха забравили от кога са си хвърлили хайвера . С удължаването постигнаха само едно -рай за бракониерите.
Аз не веднъж говорих с шефа и му предлагах следното .
Да няма забрана целогодишно за лодките ,а да има забрана за взимане на риба . Гепват те със забранената риба, конфискация на лодка или зверска глоба .По този начин щяхме да сме постоянно във водата и да контролираме мрежите .Какво по лесно и просто от това. Хем ние риболовците щяхме да вършим 80% от работата на ИАРА хем нямаше да ни отнемат хобито и на много хора хляба в риболовния бизнес който и без това е сух.
Щели да скрият 1-2 риби .Да крият те си носят последствията като ги хванат.Но колко мрежи ще се извадят , или ще попречат да се разпънат -мислил ли някой за това .Явно не . Щели да ревнат риболовците от брега .Защо да ревът като ние го правим за всеобщо добро .Те мрежарите да не хващат само бели ,нали повечето риба е мирна.
Не веднъж съм го казвал. Ако се направи справка Иара или риболовците са хванали повече мрежи ,съм сигурен че с пъти ние сме извадили много повече мрежи от агецията .За сигналите да не говорим .
Ами и аз съм бесен ,ама много бесен.Сега на Жребеца е мрежарска сеч .Нямате си на идея за какво става въпрос.
Сега трябва да има денонощно дежурство .Проста работа . Мрежите се разпъват в един район и е толкова лесно да се хващат.Ама няма кой .
Миналата година ние с 3 лодки давахме дежурства -ОК .Но бяхме само 3 лодки от Н.Загора и не можем да огреем на всякъде и по всяко време. Всичко друго от нашия регион след гръмките обещания се изпокри . Че да не са луди да се набутват ,но пред клавиатурата са големи .
Истината е да се съберем .Във всеки един град да се съберат риболовците да си кажат исканията и да си имат представител. От всички градове представителите да се съберат в София и да си кажат исканията пред агенцията и пред министъра.Да се седне и да се реши -така и така . Като не ни обърнат внимание качваме се на колите и пред министерството с домати . Ако сме единни ще си извоюваме правата и ще ни обърнат внимание .Лошото е че се сещаме за тези неща в свършен факт.Като ни го набият геч мале ,момата мъжка ,другата година и така до следващата..............

До колко се справиха,та спряха тези дето закачат мрежите или..........?
Потребител.
Мухите в главата ми са повече от това което можете да ми кажете,... са.
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Когато няма сом и бялата риба е риба.

Мнение от vestel »

Много добра идея, но каде ще го подпишем ние, като такова нещо по нашите риболовни магазини едва ли ще се появи.
Няма ли начин да се направи и в електронен вид - както ставаше записването за Състезание по тролинг - Mercury open III ?
kinder
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:31
Риболов: Спининг от лодка и нищо друго
Местоположение: Търговище
получил Браво: 2 пъти

Re: ЗАБРАНА

Мнение от kinder »

Вестел тук става въпрос за забраната от миналата и тази година.
Потребител.
Мухите в главата ми са повече от това което можете да ми кажете,... са.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”