Примамки за едри распери

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Asio »

Не видях нищо ,което трябва да променя в мнението си. Напълно културно и обективно е. Тон няма. Излишно се газираш колега. Но пък ,като си решил, твой избор.

Ти сериозен ли си в мнението си ,че 《равномерката》е тривиална ?
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 16 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от bai ves »

Да кажа и аз, пенсилите винаги имат зиг заг поведение при лашкане и скорост, за това са измиспени :tup:
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Stefko »

Asio написа:Не видях нищо ,което трябва да променя в мнението си. Напълно културно и обективно е. Тон няма. Излишно се газираш колега. Но пък ,като си решил, твой избор.
Аз пък не видях никакъв конкретен смисъл от Вашия пост, нито разбрах каква бе целта му...?! Ако сте искали още снимки и с по-добро качество първо можехте да помолите, вместо да нареждате, и второ - ей Ви интернет, гледайте колкото искате. Дори клипчета има ;)

Очевидно ни се разминават разбиранията за "културно" общуване, но не ми се разправя... Съветът ми все пак е да бъдете малко по-"обран" и да помислите повече следващия път, преди да напишете нещо, което е най-малкото ненужно :idea:

В крайна сметка исках просто да покажа воблерчето, а не да го продавам :lol: И в същото време да попитам за впечатленията на колеги, които са го пробвали на практика... Извинявайте, но когато става дума за примамки не се доверявам на "изводи" направени по снимки в нет-а ... звучи ми несериозно ;)

Поздрави!! :fish4:
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1266
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1227 пъти
получил Браво: 875 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Daniel Defoe »

Stefko написа:... И в същото време да попитам за впечатленията на колеги, които са го пробвали на практика... Извинявайте, но когато става дума за примамки не се доверявам на "изводи" направени по снимки в нет-а ... звучи ми несериозно ;)

Поздрави!! :fish4:
Изключително тънък (и адски важен) е моментът с преките впечатления, отнасящи се за конкретна примамка - спестява ни разочарованието и унизителните предложения на половин цена (в повечето случаи) в раздел "Продава"

Поздрави и наслука :fish15:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини!

Das Leben in Bulgarien ist wie Durchfall ... Scheisse aber läuft
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от blgmspt »

Daniel Defoe написа:
Stefko написа:... И в същото време да попитам за впечатленията на колеги, които са го пробвали на практика... Извинявайте, но когато става дума за примамки не се доверявам на "изводи" направени по снимки в нет-а ... звучи ми несериозно ;)

Поздрави!! :fish4:
Изключително тънък (и адски важен) е моментът с преките впечатления, отнасящи се за конкретна примамка - спестява ни разочарованието и унизителните предложения на половин цена (в повечето случаи) в раздел "Продава"

Поздрави и наслука :fish15:
Аз пък съм забелязал че едни могат (хващат риби) с една примамка, други не..... Защо ли? :oops:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от quietriot »

blgmspt написа:
Daniel Defoe написа:
Stefko написа:... И в същото време да попитам за впечатленията на колеги, които са го пробвали на практика... Извинявайте, но когато става дума за примамки не се доверявам на "изводи" направени по снимки в нет-а ... звучи ми несериозно ;)

Поздрави!! :fish4:
Изключително тънък (и адски важен) е моментът с преките впечатления, отнасящи се за конкретна примамка - спестява ни разочарованието и унизителните предложения на половин цена (в повечето случаи) в раздел "Продава"

Поздрави и наслука :fish15:
Аз пък съм забелязал че едни могат (хващат риби) с една примамка, други не..... Защо ли? :oops:
Щото знаят какво да правят с нея , а аджамии като мене само я подмятат насам натам :lol:
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от bulgarche-to »

Аз в такива ситуации си казвам "то няма риба" и следващия път се надяваш все пак да хванеш с нея...или пък с нещо друго.
milkov97
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:55
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от milkov97 »

Според мен тази примамка на пръв поглед изглежда уловиста , и то най вече заради големият й грамаж , далекобойноста и свойството да се води в горните водни слоеве с бърза проводка , но само опитът ще покаже ! Stefko а на теб ти пожелавам скоро да ни покажеш истинската й сила и да ни залееш със снимки на едри распери !! Поздрави :tup:
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Stefko »

Съвсем кривнахме от темата…. за което имам вина и аз, разбира се :oops: :? Съжалявам!

Ще си позволя да кажа само още нещо преди да са ни почистили модераторите :lol:
Няма нищо по-ценно от споделения чужд опит, затова трябва да го уважаваме и да се научим повече да слушаме другите, докато самите ние по-малко говорим :wink: Не става дума дали ще загубим 10-15-20 лв за примамка, която "не става"… Ценното е в това, че зад опита на всеки един от нас стоят много усилия, дълги часове по водоемите и решаване на конкретни казуси в различни ситуации, в които сами не бихме могли да попаднем и разучим... Всяко впечатление и всеки детайл са важни, защото може в тях да се крие ключа към успеха ни в следващия излет :)

Поздрави! :fish4:
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
kisiov2001
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Юли 15, 2015 1:45
Риболов: всякакъв
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от kisiov2001 »

bulgarche-to написа:Явно Аспарух-а е примамката за едни распери, че и за щуки. Как обаче с води във водата той?
Здравейте колеги,
да попитам и аз като колегата как аджаба го водите тоя аспарух , имам го от месец и половина и още нищо не съм хванал с него :evil: , а доста го замятам и мятам и хвърлям но нищо не се случва
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Asio »

kisiov2001 написа:
bulgarche-to написа:Явно Аспарух-а е примамката за едни распери, че и за щуки. Как обаче с води във водата той?
да попитам и аз като колегата как. . .

"Тривиална", средно бърза равномерка е напълно достатъчна за начало да съсече достатъчно риби, преди да ви даде насоки към по-смахнати проводки.
Всъщност от равномерка до равномерка има огромна разлика. Експериментирайте със скороста и посоките по и срещу течението.
Аз вчера например не взех нито идна риба водейки срещу течението. Всичките 3 риби предпочетоха да "догонват" докато свалях примамките по течението. Не са редки и случаите, в които взема строго право към брега под 90 градуса спрямо течението. Често ъгълът на примамката спрямо течението е от най-съществено значение за да провокирате атака. Звучи простовато но не е. Веднъж овладени тези "капризи" на сребристите, рибите започват да влизат една след друга.
Изцяло мои медитации и наблюдения. Не ангажирам никого с тях.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от babydoctor »

milkov97 написа:От къде го взе тоя бонбон :mrgreen: и каква е цената му
И аз бих го опитал, как може да се заприходи? Варианти онлайн? Цената не ме вълнува, Стефко, вярвам ти :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Stefko
Мнения: 1363
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 9:31
Местоположение: София/Видин/
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Stefko »

Краси, в случая няма за какво да ми вярваш, защото самият аз още не съм пробвал воблерчето достатъчно... :lol: :roll: Просто ми привлече вниманието, взех го и споделих първите си впечатления за него ;)

Иначе може да се закупи от тук: http://www.filstar.com/bg/" onclick="window.open(this.href);return false;Изкуствени%20примамки/7/Storm/358/

Поздрави! :fish15:
Не задавай въпроси, на които не си готов да научиш отговорите!
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от bulgarche-to »

Asio написа:
kisiov2001 написа:
bulgarche-to написа:Явно Аспарух-а е примамката за едни распери, че и за щуки. Как обаче с води във водата той?
да попитам и аз като колегата как. . .

"Тривиална", средно бърза равномерка е напълно достатъчна за начало да съсече достатъчно риби, преди да ви даде насоки към по-смахнати проводки.
Всъщност от равномерка до равномерка има огромна разлика. Експериментирайте със скороста и посоките по и срещу течението.
Аз вчера например не взех нито идна риба водейки срещу течението. Всичките 3 риби предпочетоха да "догонват" докато свалях примамките по течението. Не са редки и случаите, в които взема строго право към брега под 90 градуса спрямо течението. Често ъгълът на примамката спрямо течението е от най-съществено значение за да провокирате атака. Звучи простовато но не е. Веднъж овладени тези "капризи" на сребристите, рибите започват да влизат една след друга.
Изцяло мои медитации и наблюдения. Не ангажирам никого с тях.
HZL написа:Аз го водя равномерно напречно на течението .Малко по-бързо от показанато на клипа и горе-долу тези движения. https://www.youtube.com/watch?v=Gy_ZRFVRe8Q" onclick="window.open(this.href);return false;
Чудя се, ако Христо Златев (HZL) се казваше Красимир, дали феновете на Левски щяха да са любители на неговите примамки?
Аватар
Kaloyan87
Мнения: 467
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 17:14
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 43 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Kaloyan87 »

HZL написа:Аз го водя равномерно напречно на течението .Малко по-бързо от показанато на клипа и горе-долу тези движения. https://www.youtube.com/watch?v=Gy_ZRFVRe8Q" onclick="window.open(this.href);return false;
Чудя се, ако Христо Златев (HZL) се казваше Красимир, дали феновете на Левски щяха да са любители на неговите примамки?
Със сигурност нямаше да си заприходят нито един и щяха да плюят, иначе така добрата и уловиста примамка :lol: :lol: :lol: извинявам се за спама, но не се сдържах :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”