Клуб по риболов на пъстърва

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Публикувай отговор
the catfish
Мнения: 758
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:58
Местоположение: София, Дружба 2
Обратна връзка:

Мнение от the catfish »

колеги, учредихме клуба с това име вече, мен пък ми харесва :)
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Бяла Моска ще закича, на вратата на москвича...
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

the catfish написа:.... мен пък ми харесва :)
Всеки има право на своя си вкус ....само дето търсих таз дума в българските речници и не я открих :!:
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

wertus написа:
the catfish написа:.... мен пък ми харесва :)
Всеки има право на своя си вкус ....само дето търсих таз дума в българските речници и не я открих :!:
Румене, думата е широко позната от офроуд форумите, по-известна е обаче с оригиналното си изписване - 4L :)
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Що бе, к'во не ви харесва името? Звучи едно такова.... руско.... необятно... Само дето 'ь' е изпусната
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

На немски по-звучи :lol: Там мягкий знак не ползват ...
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

wertus написа:
the catfish написа:.... мен пък ми харесва :)
Всеки има право на своя си вкус ....само дето търсих таз дума в българските речници и не я открих :!:
Forelle :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Уважаеми колеги,

на 5 февруари 2011 г. се проведе символичното учредително събрание на риболовен клуб "Форел". Осем души се събрахме на река Искрецка и учредихме сдружението, поговорихме си за целите и задачите на клуба, след което подписахме учредителния протокол. Изпекохме по някоя мръвка, пихме по едно вино, уловихме и пуснахме обратно по някоя пъстърва. Ангажиментите, които сме поели на първо време, са записани в учредителния протокол, който бях пуснал по-рано в темата.
Някъде до средата на март ще бъде свикано първото общо събрание на клуба. В момента търся зала за провеждането му, след като я осигуря, ще пусна уведомление в темата.
В разговора се засегнаха основните проблеми на любителския риболов на пъстърва - лоша нормативна уредба, изтрепване на рибата с ток, недостатъчно зарибяване, липса на охрана и т.н. Разбрахме се, че това трябва да бъдат основните приоритети в работата на клуба. Обсъдиха се някои от механизмите, по които ще работим. Става въпрос и за това, че ще си сътрудничим с сродни организации - клубове по риболов, ЛРД-та и т.н., с които имаме сходни виждания по определен проблем.
От няколко населени места извън София колеги изявиха желание да направят подразделения на клуба. Например от единия град казаха, че нямат организация, от чието име да настояват пред ИАРА поне за еднократно зарибяване на хубава местна пъстървова в река, в която никога не е пусната и една балканка даже, а им събират такси на най-малко 2000 души с рибарски билети в града.
Прие се името на клуба да бъде "Форел". Хубаво-лошо, засега е това. Ако на общото събрание някой предложи нещо друго, разбира се, че ще бъде обсъдено и гласувано. До края на февруари ще пусна тук проектоустав на клуба, за да го видите и всеки заинтересован да си каже мнението.
Благодаря на всички, които се заинтересуваха и възприеха идеята.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Lemuria
Мнения: 683
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 10:09
Местоположение: София

Мнение от Lemuria »

Шрифта е грозен, както и самото име!
Изображение

поне първото винаги може да се пипне и да се експериментира, както и точки да се турят... :wink:
Дано има избор и от други, съвсем различни предложения.

Жалко, че дискусията за името, която е обоснована, тук се получава след дъжд – качулка. :roll:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Мери, супер си е емблемата, ние на учредителното събрание я харесахме. Правят се още варианти, но всички ще бъдат използвани ако не за официална емблема, поне за някакви лога на клуба. Благодаря ти за помощта.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
kroumoff
Мнения: 842
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 17:25
Местоположение: Pernik
получил Браво: 1 път

Мнение от kroumoff »

Емблемата ако сте си я харесали е ОК.

За екран е ОК, обаче от гледна точка на печат, ситопечат или бродерия е сложна за напасване и изработка.

Не става за мърчандайс в този вариант.
Св. Софроний Кандидатвидренски - по рибе на полугодие
The EGI Red Label intoxication
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

kroumoff написа: Не става за мърчандайс в този вариант.
Да не говоря, че доста се чудих какъв е този "Риболовен клуб Орел" :)

"Ф"-то нещо ми се губи на мен...
--------------
http://www.starividri.org
maslinkata
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 21:57
дал Браво: 61 пъти
получил Браво: 14 пъти

Мнение от maslinkata »

Емблемата е последна грижа,щото както са я подкарали не форел ами и лешки няма да има,мамка им :evil: :evil: .
Дайте насока раята от провинцията как и по какъв начин ще се включим.Специално на мен,/а предполагам и на други/ ми е трудно да идвам до София,което следва да бъде отчетено.Иначе ентусиазъм има в излишък. :wink:
Успехи.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

maslinkata написа:Емблемата е последна грижа,щото както са я подкарали не форел ами и лешки няма да има,мамка им :evil: :evil: .
Дайте насока раята от провинцията как и по какъв начин ще се включим.Специално на мен,/а предполагам и на други/ ми е трудно да идвам до София,което следва да бъде отчетено.Иначе ентусиазъм има в излишък. :wink:
Успехи.
Маслинка, абсолютно прав си. Емблемата и името не са най-важните неща, по-важното е какво ще свършим. На предишния клуб, в който членувах, на емблемата не се разбираше видра ли е, мечка ли е, но стана от най-големите и авторитетни клубове в България. Лого клуб не прави, името също, важното е какво се работи. И Джокондата да туриш, същата работа.
Ще ти пиша на ЛС, че нещо голямо спамене почна в темата.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
kroumoff
Мнения: 842
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 17:25
Местоположение: Pernik
получил Браво: 1 път

Мнение от kroumoff »

Тук съм съгласен с Бат Стан :D

И емблемата на видрите има нужда от сериозен фейслифт ;)
Св. Софроний Кандидатвидренски - по рибе на полугодие
The EGI Red Label intoxication
atufektchi
Мнения: 103
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 14:33
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от atufektchi »

kroumoff написа:Емблемата ако сте си я харесали е ОК.

За екран е ОК, обаче от гледна точка на печат, ситопечат или бродерия е сложна за напасване и изработка.

Не става за мърчандайс в този вариант.
Сложната и трудна за изработка емблема ще ни предпази от фалшификати :-), надяваме се стойността на логото да се покачава с времето!

Хубаво е да има и предложения с алтернативни решения, критиките са ясни! Подскажете.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”