2015 Британска Колумбия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Благодаря Християне.

Днес завърших с 6 стийлхеда, 5 бикови пъстърви и 2 американки. Нито един изпуснат нямаше този път.

Но снимки не ми се пускат. Всеки сигурно може да си представи 6 стийлхеда вече. :lol:
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от bgfishingmaniac »

Cougar написа:Благодаря Християне.

Днес завърших с 6 стийлхеда, 5 бикови пъстърви и 2 американки. Нито един изпуснат нямаше този път.

Но снимки не ми се пускат. Всеки сигурно може да си представи 6 стийлхеда вече. :lol:
Честит празник Жельо,
Прекрасен подарък си си направил! През идния сезон това да ти е най-слабия улов.
Аз по този случай реших да се почерпя с едно ходене до Патагония идния февруари с основни цели кралски сьомги, големи езерни кафяви пъстърви и морски такива.
Съвети по отношение на техника и тактика са добре дошли!
Поздрави на семейството
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

bgfishingmaniac написа: Аз по този случай реших да се почерпя с едно ходене до Патагония идния февруари с основни цели кралски сьомги, големи езерни кафяви пъстърви и морски такива.
:| Съвети по отношение на техника и тактика са добре дошли!
Християне, поздрави от мен и успехи през идната експедиция. За техниката какво да ти кажа....чувам че най-добре се ловели на муха там.......... :lol: Майтап да става. Всички методи примамки които ползвахме тук ще работят и там. Чакам с нетърпение репортажа. :wink:
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от niau »

Наздраве пичове ;) и успех в експедициите и риболовните начинания.

Аз за момента съм в тотален застой. Много работа, малко пиене и никакво време за риболов.
Християне сподели на лични относно Патагонията.
Току виж и мен ме ударили лудите и да врътна дотам :)

Иначе може да питам едно Аржентинско падре, дето е брат на мой много добър приятел за риболова там. Но да човека лови на муа :)
Ой Рибо Рибо ...
https://andytruffles.com
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Ники, работата е много навсякъде. Само Християн успява да се спаси от време на време за някое приключение. Аз до един Камлупс не съм стигал вече 3-та година.

Днешни яизлет - разходка по редовния маршрут имаше доста неочакван край.
Всичко си вървеше в установените норми в началото - кафе и бейгъл от кафенето; успешно стигане до Гладчерния поток на р.Кейлъм по съвсем добър път, без сняг и лед (това глобално затопляне много ясно се вижда). Тук други години ми се налага да слагам колата до пътя и то да се мъча да си изкопавам място в снега. Сега направо вслизам в страничен черен път и паркирам на 50-на метра навътре по сняг който няма и 10 см. Е, тръковете могат да изминат още 150 метра.

Както и други дни, и денс имаше вече пристигнал един трък. Първия вир не даде никакъв резултат, и същото стана и на втория. Вече си мислех че този с тръка пред нас е минал и е изловил всичко наред или го е наплашил, но се чу шум от гората и риболовеца се показа. Бях го срещал тук или миналата или по-миналата седмица, при сходни обстоятелства. Изглеждаше умърлушен и спомена че мислел да ходи на р.Копър. Ясно е че ако беше имал късмет нямаше да му минава на ум да минава тези 50-60км от тук до там и то в най-доброто време през деня.

Ние с Чарли продължихме надолу по нашите пътеки. Лодки днес нямаше, ни една, както и никакви други риболовци надолу. След ходене стигнахме до края на един вир където вече знам че стоят много добри риби. Миналата седмица тук имах 2.

След известно хвърляне, плувката се скри и от другата страна се оказа нещо сериозно. Не скача над водата, защото най-големите риби през зимата обикновенно не скачат и се бореше основно с масата си. Беше в течението и я държах под възможно най-голямо натоварване, но рибата от време на време тръгваше към другия бряг, после идваше по-близо, после пак нататък. Минутите минаваха, а резултати някакви нямаше. Може би имаше 10-на пъти когато я бях придърпал и при всеки от тях, рибата се връщаше обратно в течението все едно че нищо не е било. Може и 15 минути да бяха минали в тази борба, но все пак стийлхеда финишира до брега. Не знам дали съм хващал по-голям от него, но определено, ако съм, то не е било много скоро. Рулетка нямах и не мога да дам точен размер, но замерих по пръта и така мога да видя колко е бил рибока ориентировъчно.

Направих 2 снимки и го пуснах обратно. При което той отплува доволен.

Изображение

Изображение


След това с Чарли доста походихме по установените пътеки и половихме на различни места като крайният резултат беше още 2 стийлхеда - единия малък и още 2-3 дребни риби. Другия хубав стийлхед беше хванат на нов вир, което беше някакво разнообразие.

Изображение

Изображение

Така близо 3 часа по късно с Чарли минаваме на връщане покрай мястото на голямата риба, и аз разбира се съм с надеждата да хвана още една от там, нали миналат аседмица имах тук 2.

Слизаме на брега, правя едно замятане и...........плувката потъва, кордата се изпъва и нова голяма риба е на куката. Започва едно подобно дърпане като предния път, и пак рибата не иска да излиза дълго време. Въпреки всичко след може би 10 минути това което мислех че е втори стийлхед е в плитчините. Гледам го, а той грамаден и хунав, като първия който бях хванал. Правя му пак 2 бързи снимки и пак го пускам и той пак така щастливо си заминава.

https://www.youtube.com/watch?v=sMmTkKz60W8" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

Изображение

След него повече не ми се ловеше и поехме бързо наобратно. Някъде горе до Гледчерния поток, на изхода на пътекат аза колата намерих 2-ма риболовеца да се мъчат да ловят на муха.

Докато ходех към колата си мислех как тези 2 риби сигурно са се движили заедно от океана и как може би, са били заедно даже тамв него.

Всичко това докато не преточих снимките и не сравних 2 риби.

Що да видя? Двете риби се оказаха една и съща риба която е имала смелостта да ми се хване отново само след 3 часа на същото място, че и да се бори отново, сякаш не е била хващана. :shock: :shock: :shock:

Такова постижение до момента не съм имал и ми изглежда съвсем невероятно, но всички точки и белези на първата риба са същите като тези на втората. Освен да и дам име, примерно Гошо, и да видим дали Гошо ще се хване и другата седмица ако е още там, друго не остава.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 551 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Димитър Тодоров »

Страшна риба,Жельо! Поздравления за Гошо и благодаря за хубавият репортаж, чета те винаги с
удоволствие! :D :tup:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от bgfishingmaniac »

Е гаси, не стига че тупалка ами че и гладничка!
Браво, голям кеф!
Ники, пращам л. с
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Християне, те не се хранят, но вземат примамката в уста за кратко време колкото да се закачат.

Куката която ползвам е доволно малка и с нея хващам планиски бели риби по 30-на сантиметра, а те имат малки усти почти като скобар.

Закачанията са най-добрите възможни. Винаги в края на устата на ципата и нямат нищо общо с едрите куки където при лош късмет се стига до пролята кръв.

Оказа се че Гошо е бил между 93 и 94 сантиметра по пръта. За да задмина метъра, трябва рибата да стигне от края на дръжката до основата на първия ми водач.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от bgfishingmaniac »

Хубаво име Гошо! Следващия път Пенчо да е до края на дръжката!
Аватар
jazzmena
Мнения: 4595
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от jazzmena »

Умопомрачителни риби! :P

Добре де, ако не се храни защо захапва изобщо? Какво си сложил на куката? гони натрапник или друго?
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

jazzmena написа:Умопомрачителни риби! :P

Добре де, ако не се храни защо захапва изобщо? Какво си сложил на куката? гони натрапник или друго?
Куката ми е на практика муха с заешка козина и шенил. После на това закачам малко сакче с 5 хайверени зърна. Рибите винаги захапват този хайвер не за да го изядат а за да го смачкат и унищожат. Така намалят конкуренцията за тяхното поколение което ще се появи по-късно.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Нямаше го Гошо днес, но на мястото бяха застанали други риби. Крайния резултат беше 2 извадени стийлхеда, 1 изпуснат и 1 извадена едра бикова пъстърва. За изненада на другите места нямаше почти нищо.

Изображение

(закачат се точно тук отпред в края на вира)

Изображение

(а това е вира)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Бат Стан »

Cougar написа:Християне, те не се хранят, но вземат примамката в уста за кратко време колкото да се закачат.

Куката която ползвам е доволно малка и с нея хващам планиски бели риби по 30-на сантиметра, а те имат малки усти почти като скобар.

Закачанията са най-добрите възможни. Винаги в края на устата на ципата и нямат нищо общо с едрите куки където при лош късмет се стига до пролята кръв.

Оказа се че Гошо е бил между 93 и 94 сантиметра по пръта. За да задмина метъра, трябва рибата да стигне от края на дръжката до основата на първия ми водач.

Земляк, страшна риба!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от hrimar »

Cougar написа:(закачат се точно тук отпред в края на вира)
(а това е вира)
Баси, Жельо, за миг ми спря сърцето като видях как наивно си показваш най-уловистите места :shock: :shock: :shock:
Ей съвсем сме се прецакали тук в тази пустош, мани, мани...

Продължавай все така и да не пропускай подробности, че всеки детайл е важен за четящия :wink:
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2015 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Наваля още сняг и пейзажа заприлича на коледен. Днес обиколихме с Чарли познатите места като разходкат ая съкратихме на 50% защото трудностите при ходене без снегоходки бяха пак толкова по-големи. Резултати нямаше. Не се хвана дори и планинска бяла риба тук този път.
След разходката тук се пуснахме надолу до града и претърсихмне още 2 места като на последното извадихме една купчина дребни риби.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”