Автомабил,препоръка.

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
Владимир
Мнения: 10397
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 494 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Владимир »

Младен Маринов написа:
Владимир написа:За 600,кола няма да си купя,карал съм такива,искам надежден автомобил...
За 600 лв. и за 1500 лв. колите ще са еднакво надеждни, вервай ми. А вероятността тази от 600 лв. да е по-надеждна е твърде голяма.
И като цяло търсенето на подобен автомобил ми се струва безумие, което за съжаление ще разбереш чак като направиш великата сделка. Ма всеки си знае...
И ти ли изкара 2/3 от Българите,самоубийци?
Хората ти казват(дори,запознати с материята),че Японките 93-97 са читави и здрави.Aз зададох,конкретна тема,всчко друго са излишни приказки.А баш на мен,не ми обяснявай за коли до 1500лв.,самия аз на мое име съм имал,само такива.Знам,какво получавам и за 600 и за 1500лв.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Младен Маринов »

Владимир написа:
Младен Маринов написа:
Владимир написа:За 600,кола няма да си купя,карал съм такива,искам надежден автомобил...
За 600 лв. и за 1500 лв. колите ще са еднакво надеждни, вервай ми. А вероятността тази от 600 лв. да е по-надеждна е твърде голяма.
И като цяло търсенето на подобен автомобил ми се струва безумие, което за съжаление ще разбереш чак като направиш великата сделка. Ма всеки си знае...
И ти ли изкара 2/3 от Българите,самоубийци?
Хората ти казват(дори,запознати с материята),че Японките 93-97 са читави и здрави.Aз зададох,конкретна тема,всчко друго са излишни приказки.А баш на мен,не ми обяснявай за коли до 1500лв.,самия аз на мое име съм имал,само такива.Знам,какво получавам и за 600 и за 1500лв.
Исках да ти кажа, че когато една кола е обявена в този ценови диапазон, зад нейното остойностяване няма някаква ясно обозрима логика. Цената в най-общия случай се дава наизуст според нуждите на продавача, и с това исках да ти кажа, че е възможно кола за 600 лв. да излезе по-читава от такава която да вземеш за 1500 лв. От друга страна бъди много внимателен, защото нишката от 1500 лв. до 251 лв.(изкупната цена на Макметал) е много тънка, и в повечето случаи въпросът опира до това, кой ще бъде "късметлията" да бракува автомобила.

И сега и от мен една препоръка, без да се ангажираш:
Opel Corsa B - това е купето 91/92 до 97/98 година. Изключително здрав автомобил, лесен за поддръжка, икономичен, всичките бензинови двигатели с които е оборудван през годините са невероятно здрави, за дизеловите нямам наблюдение.

Успех с търсенето.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Аватар
Владимир
Мнения: 10397
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 494 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Владимир »

Имах ,такава Корса,трудно бих наверил,да не е изгнила цялата.Още преди 6години,като избирах се убедих.Моята,беше 94та,амортесьорите пропаднаха.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Младен Маринов »

Владимир написа:Имах ,такава Корса,трудно бих наверил,да не е изгнила цялата.Още преди 6години,като избирах се убедих.Моята,беше 94та,амортесьорите пропаднаха.
На зет ми е 93-та, няма точица на нея. Бомбетата и отпред и отзад са перфектни, така че не е невъзможно да има и други. Но ти тоя проблем ще го имаш с всяка кола на тези години, освен с гоУф 2, както се изписа немалко.
Ако корсата е "италианка", а в България е карана основно в малките населени места където зимата не се хвърля луга, гаранция че няма да е изгнила. Лошото е, че и те влизат в категорията "не се продава".
Последно промяна от Младен Маринов на Чет Яну 19, 2017 9:58, променено общо 1 път.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Аватар
Владимир
Мнения: 10397
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 494 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Владимир »

Младен Маринов написа:
Владимир написа:Имах ,такава Корса,трудно бих наверил,да не е изгнила цялата.Още преди 6години,като избирах се убедих.Моята,беше 94та,амортесьорите пропаднаха.
На зет ми е 93-та, няма точица на нея.
То и на,моята,ама,като я вдигнахме и махнах гумите,черната дупка се отвори....
Плюс,това,Корсите са на едни цени с Микрите,предпочитам Японското.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 357 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от MapuaH »

Владо, взимай голфа и не се занимавай повече!
Освен това ти го дава човек от форума. Какво по-добро от това?
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Владимир
Мнения: 10397
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 494 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Владимир »

MapuaH написа:Владо, взимай голфа и не се занимавай повече!
Освен това ти го дава човек от форума. Какво по-добро от това?
2000лв е извън обявената от мен цена,за съжаление.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от babydoctor »

Ами напъни се малко, Владе, няма да съжаляваш...Що не ме пита миналата година, щях да ти дам моя, с два комплекта гуми...Взимай го този, дорде се дава. Джапанките са хубаво нещо, но дорде мърдат. А туй дето го писа Висконти за Субарото е светата истина, а важи и за другите джапанки - ще се въвлечеш в смъртоносна спирала...За опелите и реч няма да отварям...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 357 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от MapuaH »

Владимир написа:
MapuaH написа:Владо, взимай голфа и не се занимавай повече!
Освен това ти го дава човек от форума. Какво по-добро от това?
2000лв е извън обявената от мен цена,за съжаление.
По-добре да дадеш сега 500, отколкото 1000 след това за ремонти на разни други. Пак казвам, дава ти го колега от форума. По-важно от това здраве му кажи!

Но в крайна сметка си си знаеш... Успех :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
ceslav
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 5:22
Риболов: спининг
Местоположение: Русенско
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от ceslav »

Голфа замина!
И справедливост за всички.......
Аватар
Владимир
Мнения: 10397
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 494 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Владимир »

ceslav написа:Голфа замина!
Супер.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Владимир
Мнения: 10397
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 494 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Владимир »

Колегата ми от бачкането,предложи Пежо 306 с метанова.Свидетел съм,как колата си се караше безгрижно и на -20.Колегата идва ,всеки ден от Своге до София с колата,но скоро му се счупи задния мост.Дава ми я със счупен мост за 750лв.Каза,че ми дава 100% гаранция за състоянието на колата,ремонта щял да струва 400лв със частите?


Пп.Май ще затворя очи и ще бръкна в торбата...Като избираш много,накрая се прецакваш.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от babydoctor »

Владе, първо, не взимай метанка, второ се запитай какво трябва да е преживяла колата, за да счупи заден мост, а после се замисли и колко й остава на ппредницата...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
люско
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Окт 31, 2013 14:25
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от люско »

Задният мост на този клас на Пежо се ревизира на 50-60к км(смяна на лагери),но малко хора го правят.Не се ли направи навреме се стига до "разкрачване"на задните гуми и след това до счупването :)
Няма нищо общо с предницата!
http://www.peugeotbg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=165
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Павел Иванов »

Владе , навремето като имах 306 ми се наложи тая операция "смяна на лагери заден мост" , нещо нормално баш за 306 . Освен нормално е напълно безсмислено ! Взех си един мост второ употребление , пълен комплект с много читави амортесиори и пр. за около 320лв. , това сигур преди десет години и повече де , сложиха го за 50лв. и никви ядове . Ако го взимаш Пижо дзвънни да те открехна от де да си търсиш мост . Иначе на 306 родилните мъки са селеновите втулки щот бързо заминават , ама е в пъти по-читаво от къф да е гоуф , па и нема тъ ебават ка ако те мернат с такъв :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”