и все пак тя се върти...

Със сигурност има много фенове на "хеви метъла" сред пишещите в този форум, но не си говорят за рок банди, а за това как сами си правят блесни, цикади, джиг глави и т.н.
Публикувай отговор
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

имам една идея ... за тела на блесни от оливетки ... в двата края могат да се разпробият леко на съответния диаметър, където се пъхват мъниста със съответния размер ... бе общо взето нещо като XD-то на MEPPS, ма понеже тялото е оловно - сачма и отгоре... по тоя начин би се решил въпроса с лагеруването :roll:

ей я на идеята...:
Изображение

а колкото до боядисването на оливетките... на сайта на Stamina ТУК има страхона прахова боя за джигови тикви ... нема проглен да стане и за оливетки, нали? :wink:
Става и с нормални автоспрейове + лак неколко слоя като при ворбелите....
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

баси! ... що не ми излиза картинката??? :shock: ... качил съм я във фото албума, галерия "Направи си сам" ... тъмбнейла е ОК, ма снимката я нема :cry: :oops:
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
mom
Мнения: 404
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 1:49

Мнение от mom »

Това с оливетките го използвам за да си правя инлайн блесните с тях (пантермартиноподобия :)), но наистина си трябва отгоре поне един лагеруващ елемент - аз използвам стъклени или метални мъниста, според каквото имам под ръка и каквото ми хареса на цвят. За река стават идеални, щото течението не ги вдига. След известно време се очукват, ама ако си предвидил по-дълго телче сменяш оливетката и така.
(\__/)
(='.'=)
('')_('') This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Ей, като казахте прахова боя се сетих нещо. Имам и червена и черна, мислех и бяла да купя. Некой сака ли да му отсипя. За проба. Безплатно, че как. И за лагеруването ще му пратя някое топче. Металните сега са ми кът, ама пластмасови имам.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Ванка, аз давам заяфка за мъъънинко червена ... кат за проба де.... :wink:
колкото до лагеруването ... най-файски са топчетата за пиърсинг :lol: .. .вчера си намерих една обица за вежда с две топчета от двете страни ... мноо е яка за блесни! ... хем нема да ръждясва, хеме по-безопасна за рибоците кат я лапат... :wink: :lol:
... само ми е чудно като как са я загубили таа обица :roll: ... немаше кръв по нея.... ма и двете топки си беха по местата - нема как да изпадне....
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Тео дадено!
Да не се сърдиш обаче. Боята я нанасям след като нагрея детайла. После я слагам във фурната да се изпече. Ама не мирше на кейк, а на нещо гадно та чак ми присяда. Ма ти ще прочетеш/ Ако схванеш пиниза как е точно, да споделиш.
:D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Супер, Ванка! :lol: ... ше споделям, разумява се! .... тая на Стамината изглежда яка.... нагрява се тиквата на джига до 380 градуса (ма сигурно не е по Целзий, щото инак требва да я лееш наново) :lol: ... и само се топи у прхоляка... Ма гадовете нещат да одговарат на питанета... :evil:
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Така действам и аз. Обаче има некъв пиниз с нанасянето. На едни места се отлага повече. На други по-малко. То като прочетох рецептата викам лесно, ама не. Даже метнах Хосе Пасарелски, че ще има червени блясни с черни лопатки. :cry: Иначе прави страшен гланц. Стига праха като полепне на първото по-Резко затопляне да е достатачно. После се слага във фурната. Там се разтича и гланцира.
Тео сещаш ли се за една песен: Ма бейкър...
:D :D :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Псилютно!!! .... :lol: :D ... дъ мост уонтед уоман ..... иф ю хев ени инфърмейшън абаут дис уоман плийз контакт дъ ниърест полис стейшън .... :lol: :lol: :lol:
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Ванка, има и една друга ут мойто време.... бейкър мен .... ис бейкинг.... блесни .... :lol: (у песента си печеше леб де....)
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Мдаа... и на мен ще ми дойде времето да мисля за дооформяне и разкрасяване ама за сега се къхаря за други неща. Телцата - по метода "проба-грешка" май ще ги налучкам, ама сега като си купих една матова поцинкована ламарина 0,6 мм (само такава имаше в Бриловаж) и незнам кофти ли е че е такава - матова, а не бляскава :roll:
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Не е проблем голям ... пак от Бриколаж си взех холограмно фолио (самозалепващо) ... за 45 стотинки - около 40 см х 10 см. ... мислех да го ползвам за очета на ворбелите, ма и върху телата им става ... :wink: ... много е финно, на метална основа (не е хартиено) и е перфектно за облепване на листа на блесни или клатурки ... пробвано е вече - не пада от водата даже и на щукарски зъби издържа един път... :wink:
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Fisherman66 написа:
Не е проблем голям ... пак от Бриколаж си взех холограмно фолио (самозалепващо) ... за 45 стотинки - около 40 см х 10 см. ... мислех да го ползвам за очета на ворбелите, ма и върху телата им става ... ... много е финно, на метална основа (не е хартиено) и е перфектно за облепване на листа на блесни или клатурки ... пробвано е вече - не пада от водата даже и на щукарски зъби издържа един път...
Супер :D
Пак ще се ходи до Бриколаж - за 398-ми път този месец :lol:
Благодаря!
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Дайте направо да говорим с колегата Hobby да направят един щанд с продукти с "двойна употреба", че да не се бъркаме и да не задаваме глупави въпроси на консултантите там :lol: Че сега като ида да искам ламарина за блесни и фолио за очи на воблери и най-много да ме изгонят
Последно промяна от minkata на Вто Ное 21, 2006 13:04, променено общо 1 път.
Аватар
rope
Мнения: 140
Регистриран на: Пет Ное 18, 2005 21:10

Мнение от rope »

hrimar, в това за въртенето и мерака нямаш
си придстава колко си прав. :)
Поздрави за произведенията, почти като
изкуство! Чакаме резултати!!! :!: :!: :!: :!:
Публикувай отговор

Обратно към “Металисти”