Твърдостенна лодка за вътрешни водоеми

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

и аз си мислех че с платна е трудно. само че накарах един инструктор да ми покаже как се опъват платната /на сухо/. после вечерта си свалих от интернет два любителски клипа по 30 секунди: един затова как се качваш по вятъра, другия как да слизаш, нещо такова. гледах ги по 30 пъти всеки и на другия ден сам във водата. след три излета почваш да управляваш с крака, да пиеш бира, да качваш приятели.

за walkerbay 10: под бордовете има алуминиеви корнизи за тубосите, ако вземеш WB10 без тубоси, тези корнизи не са монтирани. обикновено търговците държат на склад или само лодката без корнизи, или със заводски монтирани корнизи за тези които искат тубоси. ако впоследствие искаш тубоси, ще ги вземеш заедно с корнизите. инструкциите за монтаж при walkerbay са невероятно ясни.
цената на тубосите е предварително замислена за човек който вече има лодка :wink:

това за многото производители в българия наистина си беше малко изцепка от твоя страна. знаеш ли че с мъка стигам до 4-5 в твоя клас лодки, както и да е

решението за взимане на walker bay е "принципно", недей да изчисляваш цената в брой лодки. ще трябва да помислиш какъв размер лодка ти трябва наистина, вече имаш опит
Аватар
Felix
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 18:46
Местоположение: Хасково
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Felix »

Не съм от активно занимаващите се с риболов, а и досега не ми се е налагало да си търся лодка. Покупката на „Видра 4” беше донякъде спонтанна. видях я, влезна в буса и я платих.
До голяма степен пиша тук и с идеята да помогна на хора с различни възможности, които след време ще имат проблем, подобен на моя.

Както казах в началото, влизането ми в форума бе свързано с неуспеха при намиране на лодка с необходимите параметри. Мислех, че има десетки производители, по-малки или по-големи, за които не знам. Чувал съм, че доста рибари си отливат лодки по калъп от друга лодка, а веднъж направено, това може да се превърне в хоби или бизнес.
Аз самия навремето, най-вече защото нямаше тогава на пазара, а и бяха скъпи, сам си отлях от стъкломат и смола допълнителни барабани към комплекта, който бях си купил.

Всъщност, прав сте. Какво говорим за български производители на лодки, като на чесалото за куче, което купих наскоро пишеше „Made in China”.... Чесало за куче...

Уолкърбея за сега си е номер едно в мойта лична класация, особено с възможностите за надграждане. Освен това ще е сигурно, че си е произведен в Америка.

Разбрах, че няма да е проблем да се поръчат и монтират тубосите допълнително. Тогава, може би след време, когато сложим двигател (около 6-9 hp.), ако е необходимо може да се поръчат.
цената на тубосите е предварително замислена за човек който вече има лодка
Това значи ли, че когато се поръча комплект W.B. с тубоси цената ще е бъде по-ниска?
Каква е разликата между новия и стария модел? Тази W.B., без тубосите, която е при вас от новия или от стария модел е? Какъв е срока на доставка?

Не си падам по тънкажите, но искам да имам повече информация за всички възможности. Лодка не се копува за един ден.
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

цената е една и съща, исках да кажа. няма да изгубите ако си вземете тубоси по-късно. с тубоси обаче лодката е ама много стабилна.
не ме питай за срок на доставка: на година се продават 5-10 walkerbay -я които се внасят планово около 1 май. ако искаш преди това може да се уреди по договаряне.
преди 2 години walkerbay предлагаше лодките в доста цветове, а тубосите на 305 и 310 см. сега оставиха само най-продаваното, лодки в бяло със сиви или сини седалки и тубоси на 310см. риболовния модел е зелен с 2 високи стола, с камуфлажен тубос, не помня цената в момента.
Аватар
Felix
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 18:46
Местоположение: Хасково
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Felix »

Сега разбрах. Благодаря за одговора.

За себе си съм решил на 80 %. Ще си оставя три дни за окончателно решение. Около първи май за мен е добре. И без това активния сезон тогава започва.

Имате ли W.B. 10 в наличност? Вариант е първо да взема лодката, а после, при новия внос да я дооборудвам с тубоси.
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

няма в наличност /само WB8, без тубос, с ветр. комплект/.

виж този видео клип тука: при вълнение тубосите ще помагат!:
http://lago.dir.bg/honda.htm

Изображение
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Selva кажи нещо за Измир 8 к.с. Проблеми, дефекти и тн.
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

cecko, тук явна реклама няма да правя, не е етично. мога само да коментирам разни неща.
мотора 8 коня двутактов е малко продаван заради сродството си с 10 и 15 коня, в една кутия са. всичките тежат еднакво, а 15 е малко по-скъп, и харчи малко повече естествено. 15 двутактов и 4 четиритактов са едни от най-продаваните модели. двутактови ще се продават докато има на склад тук или в италия /например в италия вече сложиха кръстчето на 35 коня.../.
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Ами аз не знам защо всеки разбира мнението на по вещия в занаята като реклама :? Аз мисля че можем да ползваме опита на Selva или PENN или на които и да е!!! Всеки сам си решава от къде да си купи двигател, но за новобранци като мен всеки опит ще е полезен.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Реклама няма какво да правиш,ти си я направил вече,стои най-горе на страничката от време на време.Някой и да го приеме като реклама,няма как да го трия,няма как да си плащаш рекламно пано тук и да не ти се дава място за отговори на вьпроси,а и ценна информация се вкарва вав форума.Аз получавам вапроси на лични - колко струва това и онова,кое е добро и кое не..............да де ама половината неща поне не сам ги срещал и отговор нямам.

За ветроходния комплект мога да кажа,че ми се вижда добра идея за разходки на морето из някое заливче или на язовир да речем.Имам някаква идея от каране с платна,ако някои го закьса нека пише и ще му намеря поне снимки кое и как се прави,един инструктаж по интернет така да се каже.

И не го слушайте СЕЛВА - той ПИЕ И КАРА,а това не е добре. :wink: :lol: :lol: :lol:
Go BIG or Go Home!
Аватар
darmadan
Мнения: 134
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 21:45
Местоположение: Варна

Мнение от darmadan »

В Царево има две фирми които произвждат подобни лодки. Едната е "Пасат"ЕООД ( има сайт ). Другата е СД"Стъкломат ". Пасат ги правят глаткоскули , на Стъкломат са с надлъжни редани ( поне за мен е по-добър вариант ).
Аватар
Felix
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 18:46
Местоположение: Хасково
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Felix »

Дармадан, благодаря за информацията. Видях сайта им:

http://passat-europe.bginvent.net/boats.htm

За нас подходящи ми се виждат лодките Пасат 30 и Пасат 37. Първата ми изглежда по-практична и лесна за поддръжка, а втората – по-стабилна и май има възможност за слагане на вътрешен двигател.
За втората фирма нищо не успях да открия.

Между другото пристигнаха снимките на гръцката лодка от Тутракан. Не ги пущах, защото още чакам за повече подробности – килограми и цена. Ако ги науча, ще ги кажа допълнително. Ето и лодката:

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение



Мисля, че сниманата лодка още не е и докрай оборудвана. Липсват и гумен шлаух по ръба, където се залепват горната и долната половина и дръжки за пренасяне отстрани.
Колегата, с който ходим на риба страшно я хареса. Наистина лодката е много красива, с широко място вътре и с удобни отсеци за багаж. Лодка отвсякъде.

Аз обаче, взех за себе си окончателно решение – Walker Bay!!!
Това направих по следните причини:
1. Килограми – 68 к.г. с тубосите
2. Възможност за по-голям двигател
3. Оригинално произведена в Америка
4. Съчетава удобството на твърдата и стабилността на надуваемата лодки
5. .......
6. .......
7. Все пак, на 02.05. имам рожден ден!

В сряда имам път към София и ще отскоча до Пасарел да си я поръчам.

Въпреки, че моя конкретен въпрос се реши, предлагам в тази тема да пущате всякаква информация за производители или редовни вносители на твърдостенни лодки. Това би помогнало на много колеги да направят избора си.
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

walkerbay 10 е с широчина към 1.46м


Изображение

***


Изображение
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от milen »

Felix написа:Дармадан, благодаря за информацията. Видях сайта им:

http://passat-europe.bginvent.net/boats.htm

За нас подходящи ми се виждат лодките Пасат 30 и Пасат 37. Първата ми изглежда по-практична и лесна за поддръжка, а втората – по-стабилна и май има възможност за слагане на вътрешен двигател.
За втората фирма нищо не успях да открия.

Между другото пристигнаха снимките на гръцката лодка от Тутракан. Не ги пущах, защото още чакам за повече подробности – килограми и цена. Ако ги науча, ще ги кажа допълнително. Ето и лодката:

Изображение
а тази лодка н кого е производставо и модела кои че не ми стана ясно
Аватар
Felix
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 18:46
Местоположение: Хасково
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Felix »

Това са снимки, които ми изпрати шефа на завода в Тутракан.

http://www.lodkostroitel.com/cgi-bin/main.cgi


Лодката е по гръцка поръчка. Човека каза, че могат да произведат единични бройки по заявка, защото вече са направили калъпа.


Между другото, сега разбрах, че не съм пущал лични съобщения както трябва. Ако на някой му се струва, че съм се изнесъл по странен начин от разговора, моля да ме извини.
Аватар
darmadan
Мнения: 134
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 21:45
Местоположение: Варна

Мнение от darmadan »

Феликс ,те тутраканските лодки били много скъпи. Във Варна мичуринките на СД "Стъкломат" са много разпространени. 3 метрова не вярвам да струва повече от 1500лв. Ще проуча въпроса и ще напиша във форума.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”