Какво мислят каракудите напролет?

- Рибата прясна ли е?
- Не знам, аз съм тук от три месеца.
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Какво мислят каракудите напролет?

Мнение от Алеко »

Васкес написа:

Пробвайте да мислите като каракуди. Ето например вие сте няколко хиляди каракуди и цяла зима сте се търкали една в друга в подводна яма на селския гъол и сте изпосталявали заедно. Идва пролетта, леда се стопява, слънчицето стопля плиткажа а селската бара носи червейчета и други лакомии в езерото. И тогаз сите 5000 каракуди се втурват натам побеснели от глад. Да ама тук вече е цар слънчак, некви си десетина хиляди уклеи, самотния шаран и бодливите костури, а от шавара дебнат няколко дърти щуки. И в цялата тази конкурентна среда целта ти е да се намааш възможно най – бързо без да бъдеш изяден. И кво става: всяка риба гълта всичко що годе ставащо за ядене вкл. червей на кука, тестени изделия с вложени в тях куки и т.н. Когато в даден момент аверката ви – половинкилограмовата Цура, която цяла зима ви повтаря колко сте хърбави, изведнъж поема към повърхността, вие отдъхвате спокойно и продължавате да се храните. Когато обаче ятата ви се разредат повече, някак си консуматорите намаляват, а реката продължава все така да носи лакомства. На всичкото отгоре пък самотния шаран ви плаши с висящите от устата му влакна и куки и постоянно ви обижда: Ей смрадливки оставете нещо за ядене и за мен! Да не говорим пък за шуките медалисти, целите окичени по устите с всевъзможни блесни, бесни на целия свят и лакомо погледащи към вас.
М/у временно вече похапнали и позакръглили се остатъка от каракудите почват да се оглеждат похотливо и да мислят за…. SEX. И кво сега, ще ходят да се тъпчат по реката или ще гледат да обърнат някоя в шавара!?!
vaskez
Мнения: 147
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:44
Местоположение: София

Мнение от vaskez »

Горното е извадка от свободно съчинение и размисли на тема: " Как аджеба оцелява популацията на каракудата в условията на месарски пролетен риболов по селските гъолове."
Всичко на този свят се връща!
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

Ми дай го тогаз цялото съчинение, моля!
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Бравуст! Похвално! Много яка интерпретация! Аз като стар методолог на Каракудомислието и последовател на школата на Овчедумието, мога с ръка на люспесто сърце да призная - най-сетне :arrow: най-сетне! някой да помисли като нас Каракудите. :lol:
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Публикувай отговор

Обратно към “Забавни рибарски лакърдии”