Фидер риболов и самозасичанет..

Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Фидер риболов и самозасичанет..

Мнение от RIMOHIT »

Здравейте от съвсем скоро взех да практикувам този риболов и мога да кажа че определено ми харесва .. особенно в някои случеи когато плувкарството става невъзможно ( било по метеорологични или нервопсихологични фактори).
Естествоно прочетох и прегледах туй-онуй и ми стана интересно ,колеги, до колко разчитате на самозасичането при този вид риболов.Гледам и преобладаващате монтажи и схеми са такива.
Аз нали съм корава глава .. до сега двата пъти ловях с изцяло подвижна хранилка и си дебнех рибата.
Ще се радвам да чуя и вашите мнения.

П.С. едно въпросче.В последния фил на ДВД то в списание "На плувка и дъно" ми стана странно малкия ъгъл под който бяха прътите спрямо влакното. Някой ако може да ми го обясни ...

Поздрави. :)
hobie revolution 13
fero
Мнения: 424
Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 20:18
Местоположение: София

Мнение от fero »

И правилно си ловил с такъв монтаж.При фидера не се разчита на самозасичане.Седиш и си гледкаш внимателно върха и с едната ръка си винаги в готовност да засичаш.Разбира се има и случаи в които рибата се и самозасича, но това не е практика, а по скоро шанс.
Хвалу и клевету приемли равнодушно,
И не оспоривай глупца.
А.С. Пушкин
(Exegi monumentum 1836)
Stront
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Окт 04, 2006 14:05
Местоположение: Айтос
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Stront »

fero написа:И правилно си ловил с такъв монтаж.При фидера не се разчита на самозасичане.Седиш и си гледкаш внимателно върха и с едната ръка си винаги в готовност да засичаш.Разбира се има и случаи в които рибата се и самозасича, но това не е практика, а по скоро шанс.
Абсолютно на същото мнение съм!
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Добре, още един въпрос от абсолютен лаик - защо при фидера се използва стойка за пръчката, която е доста... широка? Какво й има на обикновената стойка, къде е разликата? :oops:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Мнение от fisherman »

Marco Polo написа:Какво й има на обикновената стойка, къде е разликата? :oops:
При обикновенната стойка си принуден да изнесеш фидера на горе,докато при широката го уизнасяш в посока обратна на кълването и от там успешно засичане.Едно от светилата на мачриболова в Англия беше казал че не му ли клъвне за една минута,вади и прехвърля,правете сметка за какъв риболов става дума.Фидера не е обикновенна дънна със звънче на нея.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Тоест главната причина е честото сваляне от стойка? Не мога да си го обясня по друг начин - аз понякога и при плувка и при дъно използвам две стойки, пръчката ми е почти хоризонтална, с ъгъл спрямо посоката на кълване... Но с обикновени стойки... :oops:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Мнение от fisherman »

Marco Polo написа:Тоест главната причина е честото сваляне от стойка?
Имах в предвид друго,с оглед на мекия връх като вдигаш пръчката на горе де факто не засичаш рибата,докато ако я движиш в посока обратна на кълването успеваемоста е с пъти по добра.А и с фидера засечката е с широко и плавно движение на ръката,в никакъв случай рязко.Преди имах филм с Боб Нъд по темата,човека нагледно показваше за какво иде реч,ама вече го нямам.При интерес пуснетего в е-мулето и ще го свалите.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

ОК, май вдянах. Благодарско :)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
BookerT
Мнения: 422
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 20:03
Местоположение: София

Мнение от BookerT »

Не че съм некъв супер специалист, ма и аз кат колегата не можах много да схвана риболова , който гледах на ДВд-то. В никакъв случай неказвам, че е грешно, все пак състезател показва нещата, но поне от тва което видях ми се стори, че ъгъл голям нямаше, някак си пръчките не бяха оптимално разположени и ми се стори, че не бях дори фидерови пръчки. Също това, че самата хранилка се облепваше със супер лепкава хранилка е в пълно противоречие с принципа на фидера, но и човека си каза, че ще си храни с прашката а тва го слага само да привлича рибата. Аз нямаше да процидирам като него в почти нито един от показаните моменти, но ето, че той си ловеше и може би пък аз трябва да се замисля.
Аватар
didko78
Мнения: 277
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 15:58
Местоположение: Шумен

Мнение от didko78 »

Един много тъп въпрос от мен :oops:, когато ловите на фидер в язовир каква риба търсите да хванете и защо не се слага звънче :oops:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Всякаква мирна - от червеноперка до шаран, а с фидер самият връх е индикатор на кълването. ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
didko78
Мнения: 277
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 15:58
Местоположение: Шумен

Мнение от didko78 »

Това означава, че нон стоп трябва да бъда до пръчката, така ли?
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

Ако искаш да хванеш момента на кълването - да. Иначе може и в колата на сянка :)
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
didko78
Мнения: 277
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 15:58
Местоположение: Шумен

Мнение от didko78 »

:P Това за колата беше яко, значи в едната ръка в плувка, а от дясно фидера успоредно на водата, ще пробвам този уикенд на яз. Камчия, че на Дунав ни отказаха да ходим. Но все пак ще ми е за първи път с фидер, а и там шараните бая са навътре, така че не разчитам на особенни резултати!
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Важното е фидера да пада на едно и също място ;) Поне така съм чувал :lol:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”