Откачане на тройка на воблер

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
riboka13
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Мар 18, 2007 20:09

Откачане на тройка на воблер

Мнение от riboka13 »

Моля за съвет: има ли някаква техника за откачване на рибата от воблер (освен с ръкавици), че днес така ми се впи една тройка (горната) в ръката... :? :twisted: И може би някаква техника за измъкване на тройка от ръка, на който му се е случвало :D :D
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Аз съм го пробвал... :? Клещите, бате... Прекарваш куката, докато се покаже контрата, режеш със секачките и вадиш обратно... "Майката"е през всичкото време на върха на езика, ама май друг начин няма.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Ммммда, боли но друго няма. Режеш със секачките и прекарваш напред. Йод и ракия вътрешно след процедурата.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Re: Откачане на тройка на воблер

Мнение от Lubo »

riboka13 написа:Моля за съвет: има ли някаква техника за откачване на рибата от воблер
Изображение
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Освен с клещи(които са и по-скъпи!!), спокойно можеш да ползваш и т.нар. кохери(боже на кви ли не хир. инструменти минати под общият знаменател "кохер" съм се нагледал :D ). Аз лично, като действащ хирург, ползвам бракуван и "чопнат" :wink: от болницата иглодържател, понеже челюстите му са много по-здрави и мощни от тези на т.нар. кохери. Жорката може да даде също мнение по въпроса, щот му харизах един такъв.
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Виж, само да не объркаш - йодът се използва САМО външно, докато ракията МОЖЕ и да се използва външно... ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Ако предварително си смачкал контрите боли в пъти по-малко - това от личен опит. След близка среща с една бая сериозна контра, замразяване на пръста с лед и рязане със скалпел около раната(това така да не боли....) вече като видя контра и се хващам за клещите...
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

Аз също имам болезнен опит в тази насока, колегите са описали точно каво трябва да се върши " режеш и прокарваш напред докато се покаже върха на острието". В последствие имаш чудно извинение за пред булката " Бе не ми се пие тааа шшессста ракия ,ама нали е заради дезинфекция ( здравето все пак е най-важно) шша я глътна :lol: :lol: :lol: "
riboka13
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Мар 18, 2007 20:09

Мнение от riboka13 »

Благодаря! Дай боже на всички повече рибки и по възможност без подобни инциденти :wink: Иначе наистина трябва да се помисли за кохер и трябва да се внимава защото и аз се убедих че тия тройки са опасни :!:

P.S. Ей точно така в такава ситуация бях :fish2: (само дето не бях така ухилен) и нямаше как да прекарам до края контрата. :D :D

P.P.S. Ний ракийката можем да си я пием и без да сме нанизани на куката :P
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Кохера от Вертус е супер, засега още само с рибите се запознава. Затова пък 6-ица шаранска на пиърсинг си вадих лани напред през ръката . Интересно - не ме боля, ама е супер гадно.
Аватар
POPOV
Мнения: 1145
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 22:35
Местоположение: София/Ябланица
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от POPOV »

И аз като изпатил мога да споделя опита. Миналата година 2 дни преди VI-ти кръг на Спининг лига "Стари Видри" се намирах сам някъде сред джунглите под Елхово. След цял ден обикаляне най накрая хванах един неголям клен, но докато се опитвах да го откача, той направи едно такова движение, че едната тройка на воблера се озова забита с контрата в мускула (или под него, не знам, но неще навън дори и със усилие) на един от пръстите на ръката ми. След като пуснах обратно таз проклета риба пристъпих към действие или по точно разсъждение за такова с проклятие на уста. Оказа се, че съм абсолютно сам насред едни големи гъсталаци и на всичкото отгоре се беше свечерило. Първо опитах с дърпане с всичка сила навън и мого стискане на зъби, не стана. Следващата ми идея беше да режа, но разполагах с едно ръждясало и доста затъпено макетно ножче, което дори и кожата ми неще да реже. След още малко проклятия и след като стана почти тъмно ми дойде идеята да извъртя така куката, че да прободе навън на ново място встрани и да счупя с клещите върха с контрата. Оказа се обаче че мускула трудно се пробива - куката почти се изкриви в него, но след силно натискане успя да го прободе. Сега вече счупих върха с клещите и я измъкнах навън. Като резултат имах 2 дупки в мусула на пръста, но се притеснявах от инфекция. Оказва се, че слюнката си знае доста добре работата и не е за подценяване (като биолог го знаех но и на практика се оказа вярно). След повече от половин час пеша в тъмното из гъсталаците се добрах до хижата където взех от хижаря малко супер стар риванол и намазах мястото, въпреки че риванола има не особено голяма трайност. В крайна сметка сега няма и следа на пръста ми от таз случка, така че ако на някой се случи нещо подобно най-добре да действа по този начин въпреки че болката трудно се тъпри, но пораженията са минимални в сравнение с рязане и подобни..Когато е под кожата е лесно, но при мускула става доста неприятно и доста по рисковано. Учудих се че раната не се инфектира въпреки честия контакт с вода от мътната река и почва. Но както казах не подценявайте дезинфектиращото действие на слюнката, не е толкова слабо и е по-добре е от нищо. И все пак бъдете внимателни особено когато сте сами.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Още по добре е да го препикаеш, ако няма нищо друго под ръка. При мен за щастие имаше. Попето е прав и аз много трудно пробих мускула на китката си отгоре, ама не ме боля много.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Или пробиваш и режеш, или... "Особености на руския..." :D
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”