Счупих си чисто новото болонезе :-(((

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
BGanio
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 16:06
Местоположение: София
Обратна връзка:

Счупих си чисто новото болонезе :-(((

Мнение от BGanio »

Баси колко съм тъп - След като си купих чисто ново страхотно супер готино карбоново 4.5м болонезе от изложението направих един излет с него и после му счупих върха горе долу по средата на сечение около 3 мм.
Приемат се идеи как да го поправя - Моята беше да вкарам една метална шпилка по 5 см в двете части и отгоре да го омотая с тиксо, но като се замислих реших че сигурно веднага ще се счупи при един от двата края на шпилката - може би трябва да се вкара нещо гъвкаво? Може би ако има и някакъв шлаух от горе вместо тиксо ще стане по добре

Който има някакъв опит с материали и такива работи моля да помогне.

Поздрави

ПС Само моля не ме тирмозете с въпроси Е как го счупи? е нам си кво? ......- Седнах на него :oops:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Съболезнования :cry: Такова съм поправял, но беше първата част откъм макарата - сцепи се надлъжно. Навих му изолационна лента, намазана с епоксидно лепило и от 1983 не е мръднало, верно грозно. На теб това не ти върши работа, трябва ти еластичност. Съветът ми е първо потърси специалист - можеш да се обърнеш към майстор Иван от Форума, той явно е най-добър :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Може, да се оправи, като се сложи втулка. Втулката е или от стъклопластов върх или от карбонов.
Другият вариант е да се подмени изцяло върховата бланка в магазините има няклоко модела и се премести водача.
За бебидоктора:
Още съм калфа, нямам тапия. :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Re: Счупих си чисто новото болонезе :-(((

Мнение от Coarseman »

BGanio написа:Баси колко съм тъп - След като си купих чисто ново страхотно супер готино карбоново 4.5м болонезе от изложението направих един излет с него и после му счупих върха горе долу по средата на сечение около 3 мм.

Мнооо важно,голем праз.Пука ти на капата,добре че не си счупил некое по-долно коляно.
В магазините е фраш с карбонови върхове за по 11-12 кинта-все ше си намериш какъвто ти трябва-мериш,еБентуално режеш,туряш двата подвижни водача,лепиш един върхов водач и жми градо,верно че нема да стане 100% като преди,ама пък може и да е за добро-да му стегнеш строя малко:)))
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
SHARK
Мнения: 233
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 15:03

Мнение от SHARK »

Корса е прав. Все пак си извадил късмет,че е върха, а не някоя секция по-долу. Имах такъв проблем с една сопа, само че и изпрасках второ коляно. След внимателно заглаждане на счупените краища и вмъкнах една стъклопластова втулка / предварително намазана с епоксидно лепило/ и ги съединих. И до днес си я ползвам,но за всеки случай с триста зора успях да намеря оригиналното коляно - имам си го като резерва. В случай,че пак се счупи да го сменя. А бе,не го преживявай колега - стават тия работи - важното е ти да си жив и здрав !!
BGanio
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 16:06
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от BGanio »

Е да ама съм болен

Малка настинка де :-)

Благодаря на всички - предполагах че се продават резервни върхове, ама де да знам - Сега ако ми обясните и как се монтира върхувия водач :-) или поне къде може да ми го турят :-)

И пак благодаря :-)
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

BGanio написа:Сега ако ми обясните и как се монтира върхувия водач
Еуементарно Уотсън-"Каноконлит"-твоя най-добър приятел!
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Snake
Мнения: 408
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 18:07
Обратна връзка:

Мнение от Snake »

BGanio написа:... къде може да ми го турят :-)
Принципно на много места може да ти го турят :lol: :lol: , но върховия водач може да ти го монтират откъдето си купиш върха или поне ще ти дадат информация.
AS LONG AS THERE ARE FISH
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

BGanio написа:... Сега ако ми обясните и как се монтира върхувия водач...
Първо нагряваш внимателно със запалка металната втулка на върховия водач като едновременно го въртиш полекичка и внимаваш с пламъка да не прогориш силно карбона .Сваляш го,почистваш с финна шкурка стария лак,приготвяш новия върхов водач да пасва по размер на отвора и да влиза достатъчно.Поставяш малка капка канаконлит на върха и бавно нанизваш водача като държиш върха хоризонтално и бавно го въртиш около оста.Можеш предварително да фиксираш целия връх с хартиен скоч към сгънатата въдица да не мърда.
Успех.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Шарк написа:
След внимателно заглаждане на счупените краища и вмъкнах една стъклопластова втулка / предварително намазана с епоксидно лепило/ и ги съединих.
Епоксидното лепило е по-добро и с каноколит става/ конкретно за върха/ но, първият вариан е по-удачен.
Инак оригинала за лепене на върхов водач е пластично лепило.
http://flexcoat.com/epoxydex.html#anchor1565644
Предпоследното от поредицата но тук го няма.
При свалянето със леко загряване наистина трябва да се внимава, защто в карбоните нишки са скрепени със смоли и да се не прецакат.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Ганьо, и аз си счупих болонезето есента като теб. И аз така бех настръхнал, но го оправих. Постъпих комбинирано от горните съвети. За да си запазя строя, си поръчах оригинален връх точно за моят модел болонезе (7лв) от фирмата производител, почаках го около месец, стария водач го нагрях леко със запалка и падна. След това монтирах новият връх, мушнах подвижния втори водач, капнах една капка BISON - SUPER GLUE на върха и монтирах и върховият водач. Като ново е. :lol:
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Lubo написа: BISON - SUPER GLUE Като ново е. :lol:
И аз ръкопляскам на бизона. Но ако иска да е вечно - епокси, дори можеш да настържеш малко графит вътре.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
BGanio
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 16:06
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от BGanio »

Ей голяма работа са пичовете от тоя форум ;-)

Ефаларка
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

babydoctor написа:
Lubo написа: BISON - SUPER GLUE Като ново е. :lol:
И аз ръкопляскам на бизона. Но ако иска да е вечно - епокси, дори можеш да настържеш малко графит вътре.
Докторе, прав си, ама не мина ли вече времето в което се купуваха телевизори с презумцията да работят за цял живот? А и Бизона ще държи поне до раждането на моите внуци. Макар че както е тръгнало - тогава няма да има риба!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”