Предложения за промяна в закона!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Предложения за промяна в закона!

Мнение от zampo »

https://www.bulnews.bg/article/324042

Ако това стане факт , ЕВАЛА.......
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Предложения за промяна в закона!

Мнение от Д-р Дулитъл »

zampo написа:https://www.bulnews.bg/article/324042

Ако това стане факт , ЕВАЛА.......
Май по-голяма част от това стана факт,сега остана да видим консолидирания вариант на закона.Това за изпитите за билет отпадна,но ще се подписват декларации,че всеки притежател на риболовен билет е запознат със законодателството и наказанията...
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Предложения за промяна в закона!

Мнение от sleepwalker »

Вчера прочетоха направените корекции при обсъждането на комисията, които са били гласувани вчера. Направи ми впечатление, че по предложение на член от комисията продажбата на мрежи и уреди с ток е отпаднала като наказуемо деяние. Тоест, иначе незаконните уреди остават в законна продажба, а ще се наказва само пренасянето и използването им без разрешително. Кой и как обаче ще следи кой какво пренася, е риторичен въпрос. Излиза, че мрежите пак ще стигат до водата безпрепятствено, а оттам нататък ще се надяваме да ги спират ИАРА и доброволци. Не знам аргументите за тази промяна, но тя е тотален нонсенс - много по-лесно е да секнеш източника на тези уреди, от колкото после да търсиш кой какво носи в багажника си или кой залив е преграден. :evil:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Плашилото
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 0:30
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Предложения за промяна в закона!

Мнение от Плашилото »

По принцип е добре,но не вярвам да има драстична промяна.Добре,че са доброволците иначе ИАРА нищо не върши.
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Re: Предложения за промяна в закона!

Мнение от TRAP »

чл. 22. (1) (Доп. - ДВ, бр. 55 от 2018 г.) Любителски риболов извършват физически лица, които притежават валиден билет за любителски риболов.
(2) (Отм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., нова - ДВ, бр. 55 от 2018 г.) Лицата, които желаят да им бъде издаден билет за любителски риболов, с изключение на тези по чл. 23, ал. 2, т. 1, попълват декларация по образец, утвърден от изпълнителния директор на ИАРА, с която декларират, че познават изискванията на нормативната уредба, приложима за любителския риболов.
(4) (Нова - ДВ, бр. 55 от 2018 г.) Не се издава билет за любителски риболов, без да има попълнена декларация по ал. 2.

Предполагам,че тези които вече имаме издадени билети преди промените на закона няма нужда да попълваме декларация.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
koriolan
Мнения: 198
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 694 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Предложения за промяна в закона!

Мнение от koriolan »

По-вероятно е, всеки път като се издава билет да се попълва декларация... ал. 4 - няма декларация - няма билет. Ще поживеем ще видим...
Аватар
Мартин Василев
Мнения: 177
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 17:51
Риболов: спининг
Местоположение: Благоевград
дал Браво: 172 пъти
получил Браво: 128 пъти

Re: Предложения за промяна в закона!

Мнение от Мартин Василев »

Здравейте,отивам да извадя билет на един пенсионер и ми дават да попълня декларация,интересното е,че декларацията съдържа всички лични данни ЕГН,лична карта.Правилно ли е с влезлия в сила нов регламент за защита на личните данни.
‎"Риболовец - това е човек, отстояващ неуморно своята любов към природата с въдица в ръка. "
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Предложения за промяна в закона!

Мнение от Асти »

Какво ми се случи тези дни.
Вчера посетих гьол, на който не съм ходил досега. След обиколката на цялото езеро, в края на деня, открих къде са активните риби. Нямах подходящите примамки и затова реших на следващия ден да отида добре подготвен. При пристигането ми днес сутринта видях, че на мястото има вече една кола. Оказа се, че са ме изпреварили един мъж с жена си. Започнах да си подготвям такъмите около колата, но когато погледнах към брега какво видях - тези двамцата бяха хвърлили тапи с общо пет или шест въдици, като по този начин бяха превзели целия бряг от край до край. По този начин друг въдичар нямаше възможност да заметне въдица на единственото дашно място на целия гьол.Какво си говорих с тях не е важно в случая, но у мен се зароди идеята, че законът трябва да ограничава не броя на въдиците, а пространството, на което има право да се разположи един рибар.
Затова предлагам законът да се промени така: примерно, един рибар да може да заеме до пет метра на брега и също толкова във водата.
Пък ако ще и 30 въдици да заметне в рамките на тези пет метра.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Предложения за промяна в закона!

Мнение от мъро »

Какво значи 5 м. във водата?
Плашилото
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 0:30
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Предложения за промяна в закона!

Мнение от Плашилото »

Предполагам,въдици хвърлени във водата на разстояние 5 м(мерено по брега) перпендикулярно на брега.
Bat Vanko
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 11:02
Риболов: риболов на сом
Местоположение: Мъглиж
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Предложения за промяна в закона!

Мнение от Bat Vanko »

Плашилото написа:Предполагам,въдици хвърлени във водата на разстояние 5 м(мерено по брега) перпендикулярно на брега.
Това е несериозно колега. Риболова не се състои само в хвърляне "на спининг" или "на леко". Съществуват и други методи на риболов от брега. Колко метра са секторите при различните състезания например? :tup:
Плашилото
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 0:30
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Предложения за промяна в закона!

Мнение от Плашилото »

Аз само отговорих колко са 5м във водата,не друго.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Предложения за промяна в закона!

Мнение от babydoctor »

Да заметнеш 3 въдици на 50-80-100 м.разстояние в границите на 5 м., без да ги кръстосаш или захлупиш една върху друа си е сериозен кастинг. А и много ми е интересно да видя кой и как ще проверява това...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Плашилото
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 0:30
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Предложения за промяна в закона!

Мнение от Плашилото »

Колегата беше написал Примерно,не точно.И става въпрос за 3 въдици.А ако са 10 и ИАРА я няма,тоест е починала какво правим?Саморазправа? :shock:
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”