Бихте ли си купили китайски двигател?

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор

Бихте ли си купили китайски двигател?

Да, ако върши работа
102
42%
Ако ми хареса при тестване
53
22%
Никога
90
37%
 
Общо гласове: 245

Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Бихте ли си купили китайски двигател?

Мнение от Tedo »

Ако е 4-тактов, с 1 година гаранция и струва с около 40% по-малко от "марков" със същата мощност и тегло?

В немския и-бей гледам едни "китайци" на много скромни цени...
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Колега, за двигателите не знам, но ще споделя малко впечатления от китайското производство, които съм придобил напоследък.
Реално погледнато, основната част от нещата, които купуваме и смятаме че са японски / американски / канадски / etc. са произведени в Китай / Индонезия или Малайзия.
Китайските стоки се делят на три вида - лицензни, ефтини и супер ефтини. Когато купуваме някаква "оригинална" стока, в 90% от случаите купуваме лицензна стока, произведена в Китай. Когато купуваме ефитина китайска стока, тя на практика не се различава от лицензната (същите заводи, същите суровини, същата технология), но не плащаме за името. Когато купуваме супер ефтината китайска стока си плащаме за това, защото получаваме боклук.
Напълно нормално е да платим за нещо качествено китайско 50% от цената, защото в случая не плащаме за месеците и годините разработка на даден продукт.
Конкретно по твоя въпрос - много вероятно е да купиш един и същи двигател, само че с различно заглавие.
Съжалявам за нравоучителния тон, ама напоследък малко ме плашат малките жълти смърфове...
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

motori

Мнение от sampo »

Тедо , те вече бръмчат и у нас , я ги виж :

Изображение

Лично аз не бих си купил , защото си продадох Евинруда / or. USA/ , и преди месец купих Honda /Japan :idea: , чист китаец :( /

ето и части от личната ми кореспонденция :
-------------------------------------------------------------------
Lee... Monster
до dimitar_andreew
01.07
дай марка, модел , цени за 1,6 кс. ?????
--------------------------------------------------------------------
Димитър Андреев
до мен
01.07
480 lv.kitaiski
----------------------------------------------------------------------
Lee... Monster
до Димитър
Дай адрес на който може да ги видя и закупя ..
------------------------------------------------------------------------
Димитър Андреев
до мен
02.07
Moga da vi izpratia s nalojen platej(kurier).ako imate patuvane kam Plovdiv ili Kardjali moje da gi vidite i probvate.
---------------------------------------------------------------------------

PS : да не ме забравиш за лодките /вноса/ през пролетта :!:
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Като че ли има фаца,имаш ли ТТ данни за това нещо. 2Т или 4Т,разход на гориво/час.каква марка е и други подробности.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

ми аз съм писал - 4Т и "като истински"... не като този показан по-горе - на практика моторна коса с перка :lol:

например този
Изображение

Изображение
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

е, определено не са по 480лв, ама едно е 2-3 бона за "марков", друго е 1000-1500 за китайска марка...

Както каза фори, най-евтиното не винаги е най-на сметка...
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Единственото което би ме притеснило в случая е че китайците не се славят с автомобилното си производство. Поне за леките им автомобили съм чел мноооогоо лоши неща. Но нали за това е мрежата - хващаш си и почваш да гуглиш по въпроса, не вярвам да не излязат мнения по чужбински форуми...
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

за автомобилите не знам, но за пикапите и джиповете им има много из руските форуми... С всяка година стават по-добри...
Недостатъка /при джиповете/ е лошата ергономия, слаби /бавни/ мотори и т.н. Но като изработка определено бият руските...

Познавам човек, който прави гаранционно сервизиране на китайски джипове в БГ и засега са ОК - продали са 30-ина бройки...
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от esox hunter »

Мисля че ако има евтини резервни части (за всеки случай) за въпросните китайци няма да има проблем. Те като машинки са от класа на мотопеди, АТВ-та и подобни каквито китайците правят от години и не е нужно чак с автомобилите да се сравняват.
Все пак какво е важно...ами двигателя да работи без проблем докато е във водата и да не харчи много :wink: За който се притеснява може да си купи и един електрически, ако нещо го закъса та поне да излезе :wink: и пак ще е напред с парите :wink:
Двигателя за лодка не е като кола да се кара всеки ден... повечето, които имат навъртат едва 40-50 часа на година и събират прах по гаражите :wink: :D Така че...
Е има един малък процент професионални рибари, които с това си вадят хляба и на които си им трябва изпитана машина.
Лично аз ако е евтинджос бих си взел... колко ли ще го карам...
Така че гласувам ЗА с условието все пак да е нещо лицензно с др. марка (китайска)
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

между другото, мен ме засипва с е-мейли някакъв господин и ме убеждава, че мойта Селва /и въобще всички италиянски мотори/ са "кошници" и по-добре било да го подаря и да си взема японски, дори 20-годишен...
ако мотор, на който само наливаш гориво и се возиш е "кошница", какви ли са "хубавите"? :shock:
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от esox hunter »

Tedo написа:между другото, мен ме засипва с е-мейли някакъв господин и ме убеждава, че мойта Селва /и въобще всички италиянски мотори/ са "кошници" и по-добре било да го подаря и да си взема японски, дори 20-годишен...
ако мотор, на който само наливаш гориво и се возиш е "кошница", какви ли са "хубавите"? :shock:
A Селвите не са ли японски с италианска кожа!? :roll: Аз нещо такова съм чувал и то от самите СЕЛВА-Италия. Трябваше ни двигател за един търг...Правихме запитване дали могат да ни дадат сертификат за европейски произход и те казаха НЕ защото са правени в ...Япония... :wink: Викаме да де ама нали са италиански те казват НЕ и така и не ни дадоха...факт!
Тедо този господин явно е от професионалните рибари, които всеки ден яздят лодката и иска да е на 110% сигурен в двигателя и фен на японските моторетки. Лошо няма, не му се сърди на човека, ама да не си подаряваш двигателя :wink: щот е нов и си върви като пушка, ако че пише на него Selva :wink: :D
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Sampo,все пак когато можеш,дай отговор.Тедо за 1500 си взимам SUZUKI,не китайски,но 500 също мога да дам за този на снимката на SAMPO.Все ще ме изкара 4-5г,както аз влизам по 15-20 пъти в годината,после вземам друг и т.н.
За информация,пускането на лодка от шкарпа на Зл.пясъци е 8лв.Ходих днес да проверя как е хавата там,по пристана нямаше никакви рибари,сигурно не е разрешено,а отсреща на буната имаше само двама,но не можах да видя за какво се мъчат.Но не е както преди и май вече не е за нас там.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

като намериш 8 коня Сузуки 4Т за 1500, вземи и за мене един! :?: :lol:
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Къде можем да ги погледнем на снимчица тез китайски моторетки? И цени да видим?
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

cecko написа:Къде можем да ги погледнем на снимчица тез китайски моторетки? И цени да видим?
рано е да се каже... като имам конкретна и точна информация, ще пиша...

иначе, в е-бей ги има периодично :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”