Филми и клипове за сом

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
emilkg
Мнения: 386
Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 12:30
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 2 пъти

Филми и клипове за сом

Мнение от emilkg »

http://zarta.org/ първо се регистрираайте(става много лесно) после отидете на раздел риболов и търсете, има няколко хубави филма за сом.
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Филми и клипове за сом

Мнение от Pike1 »

http://www.ironfish.ru/index.php?option ... Itemid=107
Не зная това дали сте го гледали, ама мене ме разби :shock: Бати пльокането, шльопането и въобще начина на риболов показаха тия ребята.Ама друго е като са ти пълни реките със сом. :roll:
MEMENTO MORI
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

Re: Филми и клипове за сом

Мнение от pavel mangelov »

:lol: :lol: :lol: :lol:
I'll be back.....for the next season
Аватар
Поморийския
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 16:50
Местоположение: Поморие Чикаго
получил Браво: 1 път

Re: Филми и клипове за сом

Мнение от Поморийския »

Това се е случвало и тука ама в началото на 90 -те години поне аз лично съм виждал как човека излиза с 4-5 сома в гумена лодка без мотор на Калоянци . И други колеги може да го потвърдят просто имаше риба и малко са били тези които са риболували по този начин.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Филми и клипове за сом

Мнение от Emo-83 »

dhp_pm написа:Това се е случвало и тука ама в началото на 90 -те години поне аз лично съм виждал как човека излиза с 4-5 сома в гумена лодка без мотор на Калоянци . И други колеги може да го потвърдят просто имаше риба и малко са били тези които са риболували по този начин.
Това е бил Киро таксито от Пловдив или Юсеин,а в краен случай може да е бил Есат......други нямаше.....за двигатели да не говорим......Ветероци и Салютковци рядост.....основен ремонт всеки ден пред ресторанта.Ние с Пацката бяхме едни от 1-вите гъзари с гуменетка Зодиак 2.60м и Джонсанче 3.3к.с. за близо 4000$ комплекта.
Сомове беше гмеж,но не им се тропаше постоянно.Ако излезеш без 3 сома до обед е кофти.Случвало ми се зад остова от към резервата до табелата(детската градина) за 7-10мин. без тропане 5 удара и 3 сомета в лодката без да съм чукал след последната си серия. :wink:
Сега някои колеги ми съставят сложни изречения с 3 или 5 риби....нека са 100 или 300.....пак са на половината.Славе знае,а и Макс помни как се запознахме на Жребеца 19 сома и нито един под 10кг. на 3 лодки за 3 дена.Отивам на Копринка да разучим язовира с Емил Кръстев и Калинс и отново за 3 дена хванах 10 сома над 10кг......за малките нямам спомен.Това беше на всеки един язовир и на всяко ходене.На Искъра отивах в 6ч. сутринта и си трагвах в 11ч.,че Софиянски задухваше.Там помня само едно капо с два удара.За Рабиша да разказвам ли!? А може би за Иваиловкград(26 бр. над 6кг. до 23кг.за 8часа)Ами Тича и Цонево.....сомове под 20кг. ни изглеждаха дребни.
Е верно не съм хванал кой знае колко големи сомове....8бр. над 40кг.,но това е съдба,карма или късмет.......в никакъв случай знания и опит.
Бил съм се снимал с чужди риби.Да правя го и ще го правя,когато ми разрешат.Обичам ги.... тях,рибите и съм се радвал искрено на улова на всички колеги,приятели и бивши такива.Жалко,че тогава нямах фото.Подариха ми те,старите сомаджии една лентова Коника дето не правеше клипчета.
Та така Панцер относно гуменетката и рибите.Юсеинката нямаше и лодка.Вземаше една твърда и заставаше на носа и,защотото греблото е само едно и ха от сам,ха от там......само да стигне до острова и да се скрие от вятъра.Кльонка му беше отхапан от козата в задната част на тапичката.Парашути също не бяхме виждали,но ги измислихме по-късно от зор.Първия ми беше един чувал от уфимка нанизан със стоманена тел на отвора(още е жив) :wink: :idea: :arrow: :fish4:
п.п.Поста за някои може да изглежда хвалебствен и самоизтъкващ се.Но написах това което съм изживял......беше ми приятно да се сетя,припомня и разкажа.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

Re: Филми и клипове за сом

Мнение от pavel mangelov »

Емо,поста ти може да звучи хвалебствено само за клйонгаджии с до 5-6 годишен стаж,но тия с по-голям помнят тия времена.Спомени,спомени......и на Стамболийски беше същото,ама бяхме 3-4 лодки.Спомням си една случка за Кольо от Горско Косово....клйонка си нашия,пуши си и се замечтал реейки поглед в синьото небе...по едно време трас-прас-пляс и въдицата му изчезва в дълбините :shock: ...няколко дена по-късно Близнаците от Павликени уловиха сом 10-12кг с на Колето въдицата в устата му :lol: :lol: :lol: Хубави времена бяха,а сега.....
I'll be back.....for the next season
Весо31
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 10:40
Местоположение: София

Re: Филми и клипове за сом

Мнение от Весо31 »

Аз и толко стаж нямам и не смятам,че това е хвалба.Винаги ми е било приятно да слушам за такива случки и им завиждам благородно.Тогава бях малък за мое съжаление имам хубави спомени бяха добри времена.Поздравявам, Емо и ВСИЧКИ които са изживяли тези емоции и пожелавам на всички да ги преживеят.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Филми и клипове за сом

Мнение от Emo-83 »

Весо31 написа:Аз и толко стаж нямам и не смятам,че това е хвалба.Винаги ми е било приятно да слушам за такива случки и им завиждам благородно.Тогава бях малък за мое съжаление имам хубави спомени бяха добри времена.Поздравявам, Емо и ВСИЧКИ които са изживяли тези емоции и пожелавам на всички да ги преживеят.
Петьо,Галабов,Милко и компания са изживели всичко това с големи сомове.Да закачиш риба с 3м.дължина е било рядкост,но тия по 70-90кг. почти всяка година.Бог да го прости Милко,когато се видяхме за последно на язовира,ми показа и изброи 9 места само на булеварда с извадени сомове над 70кг.След това се срещнах с Петьо и го попитах и той да ми разкаже за тези случки.А той смеейки се ми казва........:Емо ние доста късно започнахме да обикаляме язовира,толкова нагоре.Преди си ги ловях най-далече до Цимбала.Влезна за час-два и си хвана 5 риби.Глеми биеха по-рядко,но ние нямахме таками за тях.Стара леска с диаметър 0.60мм.ми носеха от София,но доста рядко.Тук беше гранична зона. :roll: :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Филми и клипове за сом

Мнение от franko »

Все си мисля,че този сезон,ще има уловени добри риби.Миналия беше за бройки,а този за килограми :wink: .
Като хвърля боб ,така ми показва :D .Дано само намерим време за риболов.
Изображение Изображение
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Филми и клипове за сом

Мнение от yankosan »

Боба едър ли беше или дребен :?: щото аз си гледам на павета :lol: :lol:
Аха едра стръв многооо килограми :wink: :D
славе
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 21:17
получил Браво: 2 пъти

Re: Филми и клипове за сом

Мнение от славе »

За жалост Пацеро е прав,в момента това се случва на белите риби с джига.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Филми и клипове за сом

Мнение от Emo-83 »

славе написа:За жалост Пацеро е прав,в момента това се случва на белите риби с джига.
А бе прав,ама малките ги връщахме Славе.Горнобанци започнахте от скоро,защото малките били вкусни.Не случайно в поста с изброените риби посочвам килограмите им.И никой не може да ме обвини в нищо,защото именно нашата група започна да пуска сомовете и да възпитаваме младежта,като Панцера(за него пускането е нормално събитие).Малките сомчета ги връщаме от самото начлало.То нямаше и как да е другото яче,защото имаше едраци.
А популацията на сома не се е загубила.Просто те не реагират на кльонк,придружен с ток.В интерес на истината и многото чукащи лодки им пречи....по-скоро се светкат на измамата. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
славе
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 21:17
получил Браво: 2 пъти

Re: Филми и клипове за сом

Мнение от славе »

Emo-83 написа:
славе написа:За жалост Пацеро е прав,в момента това се случва на белите риби с джига.
А бе прав,ама малките ги връщахме Славе.Горнобанци започнахте от скоро,защото малките били вкусни.Не случайно в поста с изброените риби посочвам килограмите им.И никой не може да ме обвини в нищо,защото именно нашата група започна да пуска сомовете и да възпитаваме младежта,като Панцера(за него пускането е нормално събитие).Малките сомчета ги връщаме от самото начлало.То нямаше и как да е другото яче,защото имаше едраци.
А популацията на сома не се е загубила.Просто те не реагират на кльонк,придружен с ток.В интерес на истината и многото чукащи лодки им пречи....по-скоро се светкат на измамата. :wink:
Да де ама горнобанец не е ловил на риболов на дръвче с въже и отдолу рибе :lol: :lol:
а вие ги уморихте тогава(чак па и сте коректни бракониери,Васе(едрото)на твойто дръвче се хвана един 40кг,пазиме ти го,даже и му го пратихте по некой в София.
Всеки има от какво да се срамува. :lol: :lol: :lol: :lol:
Аз по голем сом у нас от три кила не пускам...........заповед от жена ми. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:и да е хванат над 10 метра дълбочина.
Аватар
Поморийския
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 16:50
Местоположение: Поморие Чикаго
получил Браво: 1 път

Re: Филми и клипове за сом

Мнение от Поморийския »

Emo-83 написа:
dhp_pm написа:Това се е случвало и тука ама в началото на 90 -те години поне аз лично съм виждал как човека излиза с 4-5 сома в гумена лодка без мотор на Калоянци . И други колеги може да го потвърдят просто имаше риба и малко са били тези които са риболували по този начин.
Това е бил Киро таксито от Пловдив или Юсеин,а в краен случай може да е бил Есат......други нямаше.....за двигатели да не говорим......Ветероци и Салютковци рядост.....основен ремонт всеки ден пред ресторанта.Ние с Пацката бяхме едни от 1-вите гъзари с гуменетка Зодиак 2.60м и Джонсанче 3.3к.с. за близо 4000$ комплекта.
Сомове беше гмеж,но не им се тропаше постоянно.Ако излезеш без 3 сома до обед е кофти.Случвало ми се зад остова от към резервата до табелата(детската градина) за 7-10мин. без тропане 5 удара и 3 сомета в лодката без да съм чукал след последната си серия. :wink:
Сега някои колеги ми съставят сложни изречения с 3 или 5 риби....нека са 100 или 300.....пак са на половината.Славе знае,а и Макс помни как се запознахме на Жребеца 19 сома и нито един под 10кг. на 3 лодки за 3 дена.Отивам на Копринка да разучим язовира с Емил Кръстев и Калинс и отново за 3 дена хванах 10 сома над 10кг......за малките нямам спомен.Това беше на всеки един язовир и на всяко ходене.На Искъра отивах в 6ч. сутринта и си трагвах в 11ч.,че Софиянски задухваше.Там помня само едно капо с два удара.За Рабиша да разказвам ли!? А може би за Иваиловкград(26 бр. над 6кг. до 23кг.за 8часа)Ами Тича и Цонево.....сомове под 20кг. ни изглеждаха дребни.
Е верно не съм хванал кой знае колко големи сомове....8бр. над 40кг.,но това е съдба,карма или късмет.......в никакъв случай знания и опит.
Бил съм се снимал с чужди риби.Да правя го и ще го правя,когато ми разрешат.Обичам ги.... тях,рибите и съм се радвал искрено на улова на всички колеги,приятели и бивши такива.Жалко,че тогава нямах фото.Подариха ми те,старите сомаджии една лентова Коника дето не правеше клипчета.
Та така Панцер относно гуменетката и рибите.Юсеинката нямаше и лодка.Вземаше една твърда и заставаше на носа и,защотото греблото е само едно и ха от сам,ха от там......само да стигне до острова и да се скрие от вятъра.Кльонка му беше отхапан от козата в задната част на тапичката.Парашути също не бяхме виждали,но ги измислихме по-късно от зор.Първия ми беше един чувал от уфимка нанизан със стоманена тел на отвора(още е жив) :wink: :idea: :arrow: :fish4:
п.п.Поста за някои може да изглежда хвалебствен и самоизтъкващ се.Но написах това което съм изживял......беше ми приятно да се сетя,припомня и разкажа.

Много точен .Евала за труда и упорството да хванете начина и чалъма на този риболов.Инфото тогава беше оскъдно предимно от хора работили в СССР .А за хвалебствията те са заслужени .Всичко което сте постигнали е с голям инат и ипорство
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Филми и клипове за сом

Мнение от Emo-83 »

славе написа:
Да де ама горнобанец не е ловил на риболов на дръвче с въже и отдолу рибе :lol: :lol:
а вие ги уморихте тогава(чак па и сте коректни бракониери,Васе(едрото)на твойто дръвче се хвана един 40кг,пазиме ти го,даже и му го пратихте по некой в София.
Всеки има от какво да се срамува. :lol: :lol: :lol: :lol:
Аз по голем сом у нас от три кила не пускам...........заповед от жена ми. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:и да е хванат над 10 метра дълбочина.
Не отричам Славе,че доста големи риби вързахме на сомската кръчма.Но точно ние сме пионерите и започнахме да пускаме 1-ви.Този сом дето говориш за Васко едрото ще6е да е 1-я пуснат,но умре във ваната на Теца.Никито ме накара да се замисля по тази тема.Но той ме изпревари с пускането на 35кг сом от Жребчево.След него пуснах един 52 и после 83кг......така се започна.
А за 3кг сомче е добре да похапнеш на язовира и едно да занесеш дома,но да занесеш 20 риби с тоя калибар.......е кофти.
Никой не е светец,аз също.......сега е важното какво се прави след като всички знаем кое е правилното и кое не. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”