Въпрос акула

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Евала докторе, само не разбрах. Как куката със стръвта ще се откачи след замятането? Или си седи така, докато рибата я налапа?
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Kriss, при замятането с тежести над 100 грама монтажа удря водата със скорост над 100 км/ч и куката моментално се откача.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

http://www.sharks.us/videoMakos/underwa ... Macs-1.wmv

Акула МАКО.Малко филмче какво може да очакваш от тях и как се държат под водата.Попрегледай го-това е снимано от член на тукашния форум.
Go BIG or Go Home!
Гого
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Май 31, 2005 22:04

Мнение от Гого »

Пробвах системата на доктора, действа безотказно.
Хванах доста разнообразни риби, но нито една над лакът. След 1-2 седмици пак ще ходя и дано да имам с какво да се похваля:)
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Браво Гого!
Не каза дали успя да се отървеш от сомчетата на дъното.
При каква дълбочина ловиш?
Ако сомчетата продължават да досаждат мога да ти покажа един монтаж който ще вдигне стръвта още по-високо.
На каква дистанция успяваш да замяташ с моя монтаж?
Давай снимки!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Гого
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Май 31, 2005 22:04

Мнение от Гого »

Сомчетата не досаждаха, хванах само 2. На около 80 м. хвърлях, преди зоната, където се образуват вълните. Не повече от 2 м. дълбоко. Трябва да посвикна с голямата въдица. Ама и по-далеч да хвърля - мисля че ще е все същата работа. Имах проблеми със засичането - големи вълни и силно странично течение ми правеха кореми (и то с олово 200 гр.). Кълвеше непрекъснато, ама докато се усетя и ми кльопаха скаридата. Бях с грамадански куки. Хората с мен не бяха рибари, та затова и аз малко несериозно го раздавах (какво оправдание, а?:) ).
От другите риби впечатление ми направиха някакъв вид seabass на жълти черти, както и нещо като беззъба малка баракуда. Бях оставил да ги снимам за накрая, ама ги оставих без надзор и един грамаден пеликан ги изкльопа (Това не е е рибарска лъжа, така и не разбах как ги побра в торбата си, после не можеше да излети гадината:)).
След 10-тина дни почвам да редувам всеки уикенд - или на плажа, или в язовир за сладководен басс. Снимки тогава ще покажа задължително:)
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”