Сомски сонар

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Pelzer
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Дек 02, 2015 20:50
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Сомски сонар

Мнение от Pelzer »

Значи сонара си заслужава.
krasi74
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Яну 20, 2008 18:57
Местоположение: Плевен
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Сомски сонар

Мнение от krasi74 »

Имам елит 7ти с тоталскан сонда от 1година, невероятен сонар, като се научиш да работиш с него е все едно си под водата и гледаш рибата, толкова съм доволен от него. Не ми е забивал. Абе нямам думи да го похваля, надмина всичките ми очаквания. Забравих да кажа, ползвам го за кльонк на Дунава. Успеваемостта ми се увеличи в пъти. Явно процесора опреснява бързо, защото виждам сомчето в реално време, а не като при по-старите сонари преди да го видиш то вече кълве. При този му виждаш движенията, кога се е качил над стръвта, :tup: да спреш да му чукаш или да му вдигнеш леко. Или като тръгне надолу и в момента в които подминава стръвта му чукнеш и видиш чупката който прави и тръгва нагоре в следващия миг вече кълве, абе няма такъв кеф. :tup:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Сомски сонар

Мнение от kalinux »

krasi74 написа: Явно процесора опреснява бързо, защото виждам сомчето в реално време, а не като при по-старите сонари преди да го видиш то вече кълве.
Моя Хъмин е на повече от 10 години и също гледам в реално време движението на сома. И това при 80% от максимално възможната скорост, че иначе много бързо ми се скрива историята. :lol:
С внимание към детайлите
Pelzer
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Дек 02, 2015 20:50
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Сомски сонар

Мнение от Pelzer »

Благодаря ви за мненията.Към въпросния Сонар ми се спря погледа преди време и вероятно ще го закупя тия дни. Нямам търпение да го пробвам.
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Сомски сонар

Мнение от Булстарите »

Откритият проблем е свързан със авто обсега и е софтуерен.
Тези модели нямат слот за карта, не могат да се обновяват и най-вероятно ще бъдат заменяни.

Проблема се появява само когато сонара е настроен да работи в метри, но работи нормално във футове поради което инжинерите които пишат софтуеъра от Америка не са го засекли навреме.
Когато дълбочината е на ръба между 2 нива на обсег (например между 3 и 6 метра) сонара почва бързо сменя между двете при което картината или е черна или не се изчертава правилно.
Плашилото
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 0:30
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Сомски сонар

Мнение от Плашилото »

Наскоро влизах в страницата на вносителя за да разгледам Реймарина 5 Pro.Неприятно се изненадах,няма и ред на български.Недопустимо е ,продаваш стока за 1000+ лв.Ако аз си купувах за първи път сонар щях бая да се пуля :shock:
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Re: Сомски сонар

Мнение от SELVA »

нещо си се объркал за https://www.shiptechnics1.com/dragonfly4-5.
но там няма да пише, че Dragonfly 5 pro е на 3-4 години примерно модел и вече ненужно по-скъп.
При избор гледаш и четирите марки едновременно, коя с какво е излязва като технологии и новости през последните 1-2 години, и после решаваш от какво да се лишиш (топографиране, слот карта, wifi, тъчскрин, сайд имиджинг и т.н.) докато го докараш примерно до 1500 или 1000 или 500 лв.
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Плашилото
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 0:30
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Сомски сонар

Мнение от Плашилото »

Благодаря за отговора,след месец и половина!!! :D
todor bakalov
Мнения: 273
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 19:20
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Сомски сонар

Мнение от todor bakalov »

Здравейте колеги,преди време се отказах от кльонка минах на джиг но краста запалих се отново и искам да попитам сонар lowrance hook 2 4x ще ми върши ли работа за кльонк или не.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Сомски сонар

Мнение от kalinux »

Всеки сонар с изключение единствено на моделите само със структура надолу (down scan, down vision, down imaging) върши работа за кльонк.
С внимание към детайлите
Ivak11
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 22:12
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Re: Сомски сонар

Мнение от Ivak11 »

Здравейте,

Трябва ми помощ за сонар.

Изисквания:
Двулъчева сонда- възможно най мощната, джи пи ес, карта на Дунав.
Бюджет 2000 лв

На морската ми лодка със Симрад и сонда Airmar, не ми допада като сложнотия и зависимост от настройки. Но за там е необходим.
Та за Дунав ми трябва прост сонар с джи пи ес и мощна сонда. Гледам ги повечето големи дисплей, поглед надолу настрани и т.н. а сондите по 200 вата.

Не мога да се ориентирам въобще :oops:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Сомски сонар

Мнение от kalinux »

Преди 10 и повече години сонарите имаха мощност 2 или 4 киловата peak to peak или около 500вата RMS, което е достатъчно мощно дори за 50м дълбочина. За Дунав не знам какво се вживяваш. Не съм видял сонар, който да не ти показва там сомовете.

Ако искаш детайлна картина с много прост сонар си вземи raymarine. Чирпа им работи наистина перфектно и дава изключителни детайли дори и при много шум. Down Visiona понякога дава риби, които на нормалните лъчи не излизат веднага. Много е полезно. Тъпото на тия сонари, че наистина са много прости като настройки. Толкова прости, че направо стават неизползваеми някои функции. В сравнение с 11 годишния ми Хъмин, нито ГПС-а мога да ползвам, нито точки да слагам, нито скийншотове да правя, нито да настройвам дълбочината както го искам. Не че ги няма тия функции, но са адски неудобни и бавни за ползване. Иначе има и карти за Рейманира, но не са толкова точни. Не знам за Дунав как са. Може и вградената да стане.
С внимание към детайлите
Ivak11
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 22:12
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Re: Сомски сонар

Мнение от Ivak11 »

Е те точно това ми трябваше.
Скачам на реймарин, благодаря !
stoqn24
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Май 19, 2009 14:59
Местоположение: ЯМБОЛ
дал Браво: 3 пъти

Re: Сомски сонар

Мнение от stoqn24 »

Здравейте колеги Искам малко помощ от вас на скоро закупих сонар гармин страйкар 5cv става въпрос за риболов на кльонг значи през деня в дневен режим на сонара показва много хубави и дебели жълточервени линии (става въпрос за стръвта монтажа ми) до тук добре след като мине в нощен режим ми дава много тънки и сини линийки и вкарва смущения някакви настройки ли трябва да се направят след като мине в нощен режим пробвах само на дневен нощно време на пак е мн тънка линията имам снимки благодаря ви предварително
P_20190727_083545_p.jpg
P_20190727_083545_p.jpg (154.25 KiB) Преглеждано 3779 пъти
received_333304057556854.jpeg
received_333304057556854.jpeg (68.99 KiB) Преглеждано 3779 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”