Б А Р Б У Н

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Б А Р Б У Н

Мнение от Дели »

В неделя приятелско семейство от Бургас ни беше на гости и ги заведохме на плаж на бялата лагуна . Да точно там където преди седмица с Доктора убихме платерината . Докато жените си постелят хавлийките вече бяхме метнали въдиците . Морето обаче беше друго. Имаше вълни и водата беше мътна и с водорасли. Платерините ги нямаше или поне ние не закачихме , но веднага след замятане нещо започваше да човърка червеите . Скоро извадихме и първата рибка - барбун . Такъмите ни бяха с 6-ти номер куки и въпреки това закачихме 7 барбуна за около час . Оказа се че залива гъмжи от барбун и сега съжалявам че не смених такъма и да наблегна на него. Пуста лакомия , искаше ми се да ловя едри риби . Надявах се и , че на закачения барбун може да налети калкан и затова оставях барбуните да висят на куката . Друго което ми направи впечатление е това , че барбуна няма зъби и не може да оглозга червея .
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Колкото граца и затова не им обърнах внимание в началото . Не предполагах и че са толкова много . Дали нямаше да се лови на чепаре?
nikki
Мнения: 274
Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 14:33
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Мнение от nikki »

Дели написа: Дали нямаше да се лови на чепаре?
Заливите около Бялата лагуна са любимо място на барбуната в началото на лятото и не рядко нямаш никакав шанс да уловиш илария или платерина на дъно,тъй като още със замятането се хващат по две-три бройки на червеите.
Иначе на чепаре лично аз никога не съм хващал такава риба, а и не съм чувал от достоверен източник.
С долно разположената си уста и мустачки явно природата е създала тази риба да рови по песъчливите дъна и улавянето и на чепаре би било по скоро куриоз отколкото обичайна практика,за което може само да се съжалява, тъй като от барбуната става най-вкусната рибена чорба.
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Благодаря ти Ники, аз пък си мислех пак че съм открил Америка .
Батмилене днес видях грацата дето вадят на нашия вълнолом . Тя е два пъти по дребна от барбунчетата . Местните им казвали пясъчник.
Нещо взех да им се каня и май тази събота ще отида да си напълня една кофичка но този път ще приготвя такъм с 12 номер куки . Дали няма да кълве на бял червей ?
nikki
Мнения: 274
Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 14:33
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Мнение от nikki »

Дели написа: Дали няма да кълве на бял червей ?
Явно си настроен изключително новаторски към морския риболов през този сезон с тези екстравагантно-екзотични методи с които смяташ да обогатиш теорията и практиката :lol:
И по традиционните начини можеш да не си хванеш риба :lol:
Аватар
croco
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 15:30
Местоположение: varna

Мнение от croco »

Дели написа:1 Дали нямаше да се лови на чепаре?
на чепарето слагаш на куките парченца морски червей и си готов за барбуна
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Новаторски или новобрански - разликата не е голяма.
Вчера се разходих до вълнолома да погледам как вадят грацата . Паднах като видях един тарикат как си е метнал камък с ластик и вместо да замята само опъва ластика, разтоварва и като освободи бигела чепарето се връща на мястото за секунда. Много се е променил риболова отпреди двадесет години когато като ученик за последно съм ловил сафрид на вълнолома.
Аватар
croco
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 15:30
Местоположение: varna

Мнение от croco »

ластика не е модерен метод мисля че и преди 10-15 години го имаше
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

И преди 25 години го имаше, поне от тогава датират спомените ми. По-дъртите ще кажат колко са в действителност.
iddqd
HEMINGUEI
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 10:51
Местоположение: Варна

Мнение от HEMINGUEI »

Наистина ластикът за чепарето си е класика от години -поне за Северното Черноморие! Всяко лято има мераклии на Морска гара които хслед като се стъмни ловят именно по този начин и нерядко резултатите им са доста прилични.
Единствено времето отделено за риболов и ....не е загубено!
Автор:Умен човек
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

За първи път видях риболов на ластик на буната на Ной през 1978 година.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Батмилене,

Барбун се канех да моря. Барбун . По добре изглежда от тия бебенца - сафридчета дето излизат сега но май ще му се размине и на барбуна че пак съм я закъсал с ръката. Този път и инжекциите не помогнаха. В чудо съм се видял . Само обикалям буните и си късам нервите.
Колегите да ме извинят че се удивявам от такива " новости " като ластика но като взех да смятам последно съм ходил за риба преди 24 години . Спрях след едно злополучно влизане с гумена лодка. от две години пак я подкарах и то с такава пара че не мога да се спра.
Днес ще си пробвам лодката . Стискайте палци да не излезе пак някой шквал . Още ми държи страх от едно време.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Deli. ne si igrai s rakata, ami idi pri tvoia doctor da ia obezdvijat v shina za dve sedmici, inache shte napravish niakoia nekrotichna atrofia na insertciata - i zbogom ribolov!
Последно промяна от DOCTORA на Съб Юни 11, 2005 12:24, променено общо 1 път.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
HEMINGUEI
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 10:51
Местоположение: Варна

Мнение от HEMINGUEI »

Работата май е сериозна Дели, така че по - добре се лиши от няколко риболова сега и послушай лекарите !!!
Единствено времето отделено за риболов и ....не е загубено!
Автор:Умен човек
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”