Хит парад на самоделките

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 490 пъти
получил Браво: 693 пъти

Хит парад на самоделките

Мнение от Iso »

Колеги искам да предложа на вниманието Ви тази тема в която да се представят самоделни спинингови примамки с които е уловена риба. Ще ми се щастливците уловили риба със самоделни изкуствени примамки да споделят опита си, ако желаят естествено.

Идеята ми хрумна след като хванах щучка със самоделен "Спинер-бейт", за съжаление нямам снимки защото не си носех фотоапарата. Щучката беше малка, под кило, но това не омаловажава успеха. Хванах я на платен водоем, така че не съм нарушавал закона.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Taro
Мнения: 566
Регистриран на: Сря Яну 16, 2008 22:42
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от Taro »

Много хубава тема. Нямам с какво да се похваля :( ,ама чакам с нетърпение снимките на майсторите. :wink:
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Темата е супер!... ще се похваля и аз с успехи, ма бая писане и снимков матриал трябва да пресея... :wink: :lol: ... та.. малко по-късно съм тук!
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 490 пъти
получил Браво: 693 пъти

Мнение от Iso »

Да и аз мислех, четемата е добра, но явно не е така.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
mr. Peter
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 19:20
Местоположение: Пловдив

Мнение от mr. Peter »

Здравейте колеги,
Относно темата - супер е! :) ..и аз съм си мислил, че е необходимо да има такава. Лично ще се включа с нещо ново .. но само след като го изпробвам тази седмица. Преди това не бих .. :) Тази пролет все още не съм имал възможност за продължителен риболовен уикенд ... и така и не съм успял да изпробвам направеното.. Тази седмица ще имам ходене до яз. Батак и ще пробвам последните "ламаринки" там .. .. така че в неделя ще пиша ако съм хванал нещо. По това което чета в форума "направи си сам" .. и виждам, мисля че много колеги има с какво да се включат .. :)
Успех на всички !
Аватар
spas80
Мнения: 208
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 21:02
Местоположение: София / Пазарджик
Обратна връзка:

Мнение от spas80 »

Iso написа:Да и аз мислех, четемата е добра, но явно не е така.
Хубава е темата даже страхотна и мисля че ще набере популярност едва след падане на забраната.
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

Айде аз да и направя сефтето на тази тема, таман всички разберат за резила ми :oops: :oops: :oops: . Накаратко не издържах :oops: и днес късно след обед доприпках в дефилето под Черепишкия манастир. Изпробвах единствено самоделни воблери и хванах пет риби само на екземпляра показан на снимката.
Характеристики на воблера:
- 4см. бавно потъващ
Изображение
dankata
Мнения: 673
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 20:35
Местоположение: София
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 357 пъти

Мнение от dankata »

Супер тема!
Ето от мен няколко палавници на които съм имал успех :arrow:
Лови костури, 4см, потъващ
Изображение

3см, потъващ, трепач за клена
Изображение

3,5см, плуващ, и него го обичат кленовете
Изображение
Изображение

Все повече започвам да вярвам в домашните си творения, и затова имам успехи вече на тях.
Последно промяна от dankata на Сря Юни 04, 2008 13:42, променено общо 1 път.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 490 пъти
получил Браво: 693 пъти

Мнение от Iso »

Това е генератора на тази тема:

Изображение

Горното му листенце го затубих при следващите замятания. Вирбелчето го поставих след това. Щучката я хванах на второто замятане. Първото беше да видя дали се въртят листецата.

Усещам, че тази година ще експериментирам със "Спинер-бейти".

На слука!
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

Я-я-я няма само на Данката воблерите да ловят костури :). Ето още един 4см. потъващ, който го хапна един искърски бодливец в неделя.
Изображение
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Fisherman66 написа:Темата е супер!... ще се похваля и аз с успехи, ма бая писане и снимков матриал трябва да пресея... :wink: :lol: ... та.. малко по-късно съм тук!
Да, поизчакай, защото след теб темата ще се самозаключи... :D :roll: :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

babydoctor написа:
Fisherman66 написа:Темата е супер!... ще се похваля и аз с успехи, ма бая писане и снимков матриал трябва да пресея... :wink: :lol: ... та.. малко по-късно съм тук!
Да, поизчакай, защото след теб темата ще се самозаключи... :D :roll: :D
Глупости :D :) ние си признаваме, че на Фишермана воблерите са най-красиви ( човека има талант да рисува ). Тук темата е да покажем самоделни воблери, с който сме хванали риба. Ние сами си виждаме чеповете на дърветата ни :), но кефа да те питат колегите " На какъв воблер го хвана рибето" и ти гордо да заявиш "На мое пройзводство" е голям :) .
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Тачо написа:Глупости :D :) но кефа да те питат колегите " На какъв воблер го хвана рибето" и ти гордо да заявиш "На мое пройзводство" е голям :) .
Вот это да...Както би го изпял Висоцки... :D :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 490 пъти
получил Браво: 693 пъти

Мнение от Iso »

По - голям кеф от улов на самоделка няма!

Един колега казваше:
По какво се познава майстора? - по инструментите.
Колкото повече, по-нестандартни инструменти си е направил толкоз по-голям майстор е защото е мислил как да си облекчи труда.
Аман от майстори рботещи само с чук!
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
spas80
Мнения: 208
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 21:02
Местоположение: София / Пазарджик
Обратна връзка:

Мнение от spas80 »

Ето и от мен един уловист микро тигър

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”