с малко пясък

- Рибата прясна ли е?
- Не знам, аз съм тук от три месеца.
na4inae6t_ribar
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Юни 15, 2008 19:03

с малко пясък

Мнение от na4inae6t_ribar »

Преди един месец аз и мой приятел отидохме в рибарник за каракуда. Хвърляхме на дъно,но сместа за спиралата беше с много вода и стигнеше ли водата се разпадаше. Нобеше по-ефективно-за около 15 мин. хванахме 10 каракуди.Преди няколко дена ходих на р. Вит. Хвърлях на бял,торен червей,дори и на царевица(според миснити рибари това е ключа към успеха),но нищо. По едно време гледам захранката свърши. Поогледах се и видях купчина пясък. Взех в шепа,понамокрих го да стане на топка и го хвърлих.Щом стигна водата се разпадна на песечинки.Сетих се за риболова на каракуди с моя приятел.Веднага хвърлих още 2-3 топки,заложих стръвта и зачаках.Веднага последва резултат-от мътните води на пясъка се закачи пастърва около 500-600 г(прилично за мен парче).И пак подхраних с пясък,но резултата се забави.След 20 мин нещо опъна плувката надолу.Викам си това е пак голямо парче,а то какво,куката се закачила :D :D ."Захраних" пак и след малко се закаче мрянка,голяма не повече от 5 см.Ядосах се и се тръгнах.

Надявам се историята ми да ви е харесала.
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Torsade »

Така е, колега. Правилно си се ориентиръл към захранката. Сбъркал си обаче в размера на частиците. Аз използвам също подобен подход, но никога не употребявам пясък за целта. На брега на реката нося със себе си сито и пресявам дребни камъчета - около 5-8 мм диаметър и тях изполвзам като захранка, аналогично на теб. Разликата е, че никога не съм се връщал с пъстърва, по-малка от 1 кг.
Malibukayak X-13
><((((*>
Аватар
EU_BG_akademika
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 10:45
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от EU_BG_akademika »

Браво за големите пастърви, а може ли да ги видим?
Ако искаш да си щастлив 2 часа - напий се,ако искаш да си щастлив 1 година - ожени се,ако искаш да си щастлив цял живот - стани рибар!
/китайска мъдрост/
na4inae6t_ribar
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Юни 15, 2008 19:03

Мнение от na4inae6t_ribar »

EU_BG_akademika написа:Браво за големите пастърви, а може ли да ги видим?
http://i23.photobucket.com/albums/b383/ ... AUG_03.jpg
Аватар
EU_BG_akademika
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 10:45
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от EU_BG_akademika »

Браво колега, чудесни рибки, дай Боже всекиму :D :D
Ако искаш да си щастлив 2 часа - напий се,ако искаш да си щастлив 1 година - ожени се,ако искаш да си щастлив цял живот - стани рибар!
/китайска мъдрост/
Аватар
Miro
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 10:20
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 49 пъти

Мнение от Miro »

спининг и захранка... звучи интересно 8)
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Torsade »

Не знам за колегата, но на захранка с инертни материали при мен се хващат само подобни пъстърви:
http://farm2.static.flickr.com/1377/147 ... 3c.jpg?v=0
Malibukayak X-13
><((((*>
na4inae6t_ribar
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Юни 15, 2008 19:03

Мнение от na4inae6t_ribar »

Torsade написа:Не знам за колегата, но на захранка с инертни материали при мен се хващат само подобни пъстърви:
http://farm2.static.flickr.com/1377/147 ... 3c.jpg?v=0
:D :D :D браво
Публикувай отговор

Обратно към “Забавни рибарски лакърдии”