Спининг и сезони - дискусия

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Мнение от pux »

sestrata написа:Има едно, което ще кажа публично - Км 514 :idea:
И друго, само на маса с блага напитка. :wink:
Това някъде към Стълпище ли беше?
Имаш по една бутилка блага напитка от мен за всеки сом, доказано хванат от теб на спининг, през януари тази зима!

Поздрави.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

pux написа: Имаш по една бутилка блага напитка от мен за всеки сом, доказано хванат от теб на спининг, през януари тази зима!
Опааа...! Това да не е Тунджа или Марица! Сом на спининг по Реката си е сериозна работа и рядка слука дори когато другите риби скачат по брега. :idea: А и как да се уредя от ползователите на тия блесни, между впрочем заснети точно на същото място в края на зимата.
Изображение
Виж, ако е за распери... ей ти ги от 26 януари. :lol: :lol: :lol:
Изображение
Тия са направо за Белмекен - температура на водата 2 градуса, на въздуха -6. :mrgreen:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
stamen
Мнения: 2265
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от stamen »

Активността за всеки конкретен вид риба зависи от четири основни фактора, и те невинаги имат пряка корелация със сезона: температура на водата, кислородно съдържание, хранителна база и размножителен процес.
Има и други фактори, влияещи върху активността от антропогенен (замърсявания) и патогенен характер (болести).
Мисълта ми е, че сезонността не винаги е определяща, защото в уж "пиков" сезон гореизброените фактори може така да са се "изкривили", че да пием сладко капучино :lol: .
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Мнение от pux »

sestrata написа:Сом на спининг по Реката си е сериозна работа и рядка слука дори когато другите риби скачат по брега. :idea:
Преди 10-тина и повече години и распера около Русе беше рядка слука, ама кой да знае, че така добре се ловял на спининг :idea: По-скоро си мисля, че още не сте открили ефективен начин за риболов на сом на спининг по Реката :wink: . Митко зададе много хубава задачка с 4 неизвестни - който я реши, ще може да каже, че сом се лови нормално на спининг по Дунава!

Поздрави.
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

12 месеца по - късно. Някой да добави нещо по темата, някакви наблюдения?

Темата е интересна и не трябва да я забравяме :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”