Нема лабаво!

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
docenta
Мнения: 763
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 13:30
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Нема лабаво!

Мнение от docenta »

"Нема лабаво!" беше любимият лаф на бай Тошо, но в случая се сетих за него, защото открих свинския лов в Ботевградския край в събота, 4 октомври. Ако има нещо лабаво по-долу, модераторите да изтрият темата!
Рано сутринта бяхме вече високо горе в Мургашкия дял на Стара планина. Немам думи!
Изображение

После малко така с най-добрия приятел на човека:
Изображение

А след това няколко снимки без коментар:
Изображение

Изображение

Изображение

После се курдисахме по пусиите:
Изображение

Като няма глигани и лисугерът е трофей:
Изображение

После спряхме на едно кладенче под вековен бук!
Изображение

Изображение

И след туй видяхме и набрахме едни гъби за чудо и приказ...
Изображение

Изображение

Изображение

Имаше и други райски картини:
Изображение

Изображение

А тук вече се връщаме следобед на фона на величествена панорама:
Изображение

И накрая вечерта завърши с грандиозна трапеза, снимах само част от менюто, щото ние вече не ставахме за снимки :D
Изображение

Ха, наслука и на авджиите!
Мъдете здрави,
па другото ще се оправи!

Риболовна академия "Негован"
Правописната полиция - срещу езиковия тероризъм!
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Мнение от ninja »

Браво!

Като нема прасета, трепате квото падне. Важното е да се застреля нещо, ей така, за кефа от това да го гръмнеш...

Ми наслука...
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Тука нема релийз брато и спортменство! Аз затова от 1996 г. ритнах пушката. Да не говорим пък, че държавата ме задължава да ловувам с елементи, с които в повечето случаи нема какво да си кажем и ме гледат, като натрапник......... Ае, да им е честито на хорицата!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

joro_olyмпус написа:Тука нема релийз брато и спортменство, аз затова от 1996 г. ритнах пушката...... Ае, да им е честито на хорицата!
И аз...от 1998 - ма. :oops: Срамувам се за всяка една от предишните... :oops: :oops: :oops:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Мнение от ninja »

Знам, че няма... кат бях малък имах големи мераци да ставам ловец, даже веднъж пречуках един заек, много кеф ми беше.... а колко врабчета съм похарчил с въздухарата...срам ме е...

Ама сега вече въобще не го разбирам. Тая година например цяло лято гледах сърни, елени, парсета - заставам си с бинокъла и си ги гледам как си живеят, по няколко часа съм ги наблюдавал... Сега като знам, че ще надойдат тея с пушките (които иначе никаква грижа не са положили за тях) ми идва да взема и аз чифтето и да давам отпор от страна на животинките.
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

ninja написа:Сега като знам, че ще надойдат тея с пушките (които иначе никаква грижа не са положили за тях) ми идва да взема и аз чифтето и да давам отпор от страна на животинките.
Виж тук не си съвсем прав, защото съм правил много зими хранилки за животните и пъртини към пасбищата. Грижи се полагат някакви, ама накрая пак се стига до раняване, клане, дране и битов алкохолизъм с ниско интелектуални хора - в по-голямата си част. Никого не искам да засягам - казвам си мнението на бивш ловец.
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Мнение от ninja »

Напротив! Прав съм, защото знам къде съм гледал животните, откъде са дошли те и кой ще ги застреля (или поне ще се опита)....
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 251 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

ninja написа:Браво!

Като нема прасета, трепате квото падне. Важното е да се застреля нещо, ей така, за кефа от това да го гръмнеш...

Ми наслука...
На 100% се присъединявам! :!:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

joro_olyмпус написа:Виж тук не си съвсем прав, защото съм правил много зими хранилки за животните и пъртини към пасбищата. Грижи се полагат някакви, ама накрая пак се стига до раняване, клане, дране и битов алкохолизъм с ниско интелектуални хора - в по-голямата си част. Никого не искам да засягам - казвам си мнението на бивш ловец.
По-добре просто не може да се каже - присъединявам се...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 251 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Абе всяка дива животинка заслужава да живее.Мен,ако ме пуснат в гората сигурно и седмица няма да изкарам,а и не бих желал някой да ме гръмне ей тъй за кеф,затова и никога не ме е влечало към лова.Като ми се яде мръвка отивам до магазина,поне знам,че месото там е от животни,които са родени за да бъдат пържолирани.
laplandeca
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 986
Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 21:16

Мнение от laplandeca »

Лова си е голяма тръпка.Преди ходих из полята по нашия край , с 2 мина приятели да бракониерстваме с капани и пушки.Пряк контакт с природата и осигоряване на пресна мръвка :wink: .Имам много хубави спомени от онези години.И сега ми се ходи с ловци , но вече не желая да убивам, искам само да гледам, да видя животното кога изскача покрай мен.Лова е лекарство за душата , като риболова, но убийството е ненужно,при условие че си задоволен материално.
Все пак дори и сега се налага да убивам лично животни , хладнокръвно с гол в ръката нож , но туй е с цел запазване на традициите :wink:
Хора и животни , животни и хора, та имали разлика, парчета месо............... :lol:
„Значи зъболекарят за себе си плаща 400 лв. а за „Киата” си 2000. лв., сиреч, пет пъти му е по-мила „Киата” от неговото здраве. Това нормално и справедливо ли е”, попита премиерът.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Думичката лов в случая е съвсем неуместна и може би тия които убиват животните я използват ей така ако може малко да оневинят това което вършат. А то си е убийство а не улавяне на животни. Въобще немога да си представя какво удоволствие може да изпита човек когато убие птица в полет, сърна която пасе или пие вода или заек, който тича с последни сили за да се спаси. Когато ходих на последната изложба в НДК, там където се продаваха билетите непрекъснато се въртяха на голям монитор клипове с убиване на диви прасета. Ама яко тепане ви казвам. Направо гадна работа. А имаше и доста деца с бащите си. Незнам кой я беше измислил тая глупост, но беше отвратително.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Лапландец, ти ме утепа...При това...ненужно... :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

laplandeca написа:Лова си е голяма тръпка.
Оххххх, така е! Затова пиша последен пост в тази тема. Потомствен ловец бях от всички поколения преди мен. Няма друга красота да видиш Балкана на разсъмване в гюмето или в чакалото с мюрето. Скърцането на снега и манерката с коняк.......Едва ли има друг кеф, пойнтера ти да направи стойка пред заек или фазан. Отвратих се от простотията и невежеството в тоя "спорт". Инак да си призная и мечи лапи съм опапал бая, и всичко останало. Стигнах до извода, че това не е моето хоби и не обичам да убивам.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

joro_olyмпус написа:
laplandeca написа:Лова си е голяма тръпка.
Оххххх, така е! Затова пиша последен пост в тази тема. Потомствен ловец бях от всички поколения преди мен. Няма друга красота да видиш Балкана на разсъмване в гюмето или в чакалото с мюрето. Скърцането на снега и манерката с коняк.......Едва ли има друг кеф, пойнтера ти да направи стойка пред заек или фазан. Отвратих се от простотията и невежеството в тоя "спорт". Инак да си призная и мечи лапи съм опапал бая, и всичко останало. Стигнах до извода, че това не е моето хоби и не обичам да убивам.
Добре де Жоро неможе ли всичко пак да си бъде същото, но само че вместо спусъка да натиснеш бутона на фотоапарата да речеме.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”