Рангове

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4502 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Рангове

Мнение от Pike »

Привет колеги,

Имам едно предложение, форумът дава възможността да се използват рангове, в зависимост от това колко постинга има съответен потребител.
Рангът се визуализира под името на потребителя.

Колко степени ще ползваме за ранговете си го определяме ние.
Аз съм измислил първия ранг за потребители с най-малко постинги:

- Аджамия форумджия (до 50 постинга)
- ...

Ако приветствате идеята за рангове нека решим колко степени да са и как да се казват. Според мен максимумът е 5 степени, от повече няма смисъл. Също така за всеки ранг си има иконка, тях съм ги измислил вече.
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Лично аз, не съм фен на идеята.
iddqd
Аватар
ASSENAS
Мнения: 2558
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:27
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

хи

Мнение от ASSENAS »

Предлагам най-високата степен да се казва "Коджа Алеко" :lol: :lol: :lol:
Мъдроста ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Втора степен:

- Нагазил у блатото :D :D :D
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Идеята с ранговете в зависимост от броя на мненията е уеко порочна - в доста от форумите, в които влизам, именно тия рангове карат доста потребители да се надпреварват едва ли не в пускането на съобщения само и само да се докопат до някакъв ранг. Не ми е ясно какво толкова ги топли, ама е така. Но все пак съзнавам, че тук сме повече сериозни хора, а не 'лапета и може да не стигне до там. :roll:
Аз лично подкрепям една малко по-различна идея - рангове, характеризиращи по някакъв начин собственика си. Естествено, всеки трябва да си го е заслужил. :)
Например под ника Алеко да пише нещо от типа на ПиАра на ИАРА,
а пък под никовете на Любака и Акулата - Фишинг-Мания Сладкодумец или нещо подобно...

Кво ша кажете?

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Иво
Мнения: 908
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:50

Мнение от Иво »

Майстор Саки написа:Идеята с ранговете в зависимост от броя на мненията е уеко порочна - в доста от форумите, в които влизам, именно тия рангове карат доста потребители да се надпреварват едва ли не в пускането на съобщения само и само да се докопат до някакъв ранг. Не ми е ясно какво толкова ги топли, ама е така. Но все пак съзнавам, че тук сме повече сериозни хора, а не 'лапета и може да не стигне до там. :roll:
Аз лично подкрепям една малко по-различна идея - рангове, характеризиращи по някакъв начин собственика си. Естествено, всеки трябва да си го е заслужил. :)
Например под ника Алеко да пише нещо от типа на ПиАра на ИАРА,
а пък под никовете на Любака и Акулата - Фишинг-Мания Сладкодумец или нещо подобно...

Кво ша кажете?
Или ранговете да се получават след състезания примерно ... по риболов...по пиене на бира...мерло... по загубил най-много воблери итн :wink: :lol: :lol: :lol: :wink:
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Идеята с ранговете в зависимост от броя на мненията е уеко порочна - в доста от форумите, в които влизам, именно тия рангове карат доста потребители да се надпреварват едва ли не в пускането на съобщения само и само да се докопат до някакъв ранг. Не ми е ясно какво толкова ги топли, ама е така.
Майстора, както винаги е прав. На мен лично по ми допада неговата идея, защото не всички мнения на един потребител са съдържателни. Както моето по-горе например ...
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

Не виждам голям смисъл в ранговете.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4502 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

ОК, разбрах ви.

Идеята на Майстор Саки е интересна, но няма общо правило, по което да се дават ранговете и в един момент ще стане лудница.

Оставяме ранговете да спят зимен съм :D
p4elata_brumze
Мнения: 84
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 14:43
Местоположение: София, Лозенец

Мнение от p4elata_brumze »

Az sum za !!! :lol: :lol: :lol:
България на 3 морета!
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Според мен също няма смисъл от ранговете - просто в този форум се пише за риболов и е много лесно да се познае кой наистина разбира и може да му се вярва и кой само си чеше върховете на пръстите
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 213 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

рангове

Мнение от shaman »

Според мен смисъла на ранговете е следния:

Нов потребител има въпроси.. може да попита някого на ЛС...
Не му се иска да тормози модераторите, да не говоря за админите :wink:

Вижда по ранговете кой е "старо куче" във форума и знае какви са порядките и пита него.
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

Да, ама ранговете отчитат само броя на мненията, а не тяхното съдържание. Ето, аз примерно, ще бъда с най-висок ранг за момента, ама това изобщо не показва, дали разбирам от риболов.
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Алеко написа:Да, ама ранговете отчитат само броя на мненията, а не тяхното съдържание. Ето, аз примерно, ще бъда с най-висок ранг за момента, ама това изобщо не показва, дали разбирам от риболов.
Тебе си те знаем Алеко ! :lol:
За справки снимката "ИАРА спи само от 2 до 4" ! :lol: :lol:
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Алеко написа:Да, ама ранговете отчитат само броя на мненията, а не тяхното съдържание. Ето, аз примерно, ще бъда с най-висок ранг за момента, ама това изобщо не показва, дали разбирам от риболов.
Алеко е напълно прав! Аз също имам много мнения, но съм основен участник в рибоЛАФ! Някой ако ми зададе сериозен риболовен въпрос ще има: Вът, вът, вът, заекване. Според мен може да се направи следното. Администратора и модераторите сами да преценяват какво надписче "ранг" да дадат на даден потребител. Демек да му го натресат. Примерно потребителите които са достатъчно ерудирани по всички въпроси - получават хубави думички, а пък тези които обиждат съфорумци (което се случва рядко във форума) и по-някакъв друг начин дразнят перманентно - да получат такива думички, които ще ги накарат да си оправят поведението. Демек - комунизъм и монопол от страна на администратора и модераторите. Наздраве на всички именници!

P.S. - Сериозно сега. Без тях е по-добре. Поздрави.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”