Кроа Авид 2,32 или 2,74 ?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Кроа Авид 2,32 или 2,74 ?

Мнение от sandista »

Здравейте ,

Вече съм към последния етап на избор на въдица. За сега бях за Авида AVS76MLXF2. Но тези дни се замислям дали не е къса и може ли да се търсят големи дистанции с примамки до 4-5гр. Окото ми хваща AVS90MLF2. Става въпрос за реки като Огоста, Искър,Росица, Янтра и тн. Дали ще мога да стигам другия бряг? До сега не съм ловил с нещо под 2,70. Знам, че е обсъждано многократно , изчел съм всичко и пак ми се иска да се изкажат повечко хора по темата.

Поздрави :)
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Мнение от Владимир »

Вемай тази на 2.92 и си пей,имах такава близо 1 сезон и останах много доволен,ловил съм и такива риби с нея.
Изображение
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

На Огоста при Гложене лових шаварите на отсрещният бряг със седем футова сопа, По останалите реки не съм ходил много много.
Аватар
rib4o
Мнения: 894
Регистриран на: Съб Юни 17, 2006 14:38
Местоположение: Хасково;Пловдив
получил Браво: 1 път

Мнение от rib4o »

Ами аз бих взел 2.74.Ама това си е май въпрос на лично препочитание :roll: .
Удоволствието от евтино закупената стока трае твърде кратко, спрямо разочарованието след това!
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Мнение от sandista »

Да , но пък на 2,32 е Екстра Фаст ...
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Ами на упоменатите реки спокойно можеш да си ловиш и с 5.6 футова гега при това доста успешно ! Не му обръщай внимание на Владунчо , на него висша наслада му носи да лови падпъдъци с гаубица :lol: В твоят случай бих заложил на AVS76MLXF2 отсекъде !
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Мнение от Владимир »

Павел Иванов написа:Ами на упоменатите реки спокойно можеш да си ловиш и с 5.6 футова гега при това доста успешно ! Не му обръщай внимание на Владунчо , на него висша наслада му носи да лови падпъдъци с гаубица :lol: В твоят случай бих заложил на AVS76MLXF2 отсекъде !
Павле небеше ли"пеперуди с гаубица" :roll: поне в На рибната такъв ти беше лафа,или ти да не се поФтаряш :roll:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Ми то с възръста и скерозата напъпля та тъй бре Владко :lol: Ма ти си по-млад и я гуе как правилно помниш !





пп - па де да зна`ш , с тия "падпъдъци" мое и четка да съм искал да ти напраа :oops: :oops: :oops:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Пич, колко е най-голямата ширина на изброените от тебе Огоста, Искър,Росица, Янтра, и колко е обичайната ширина на изброените от тебе реки? Отговори си първо на тези въпроси, щото със 3.23 мятам 5-грамова блесна на 50м. без да се замисля! А ако се замисля.....идва към 60м. с кастмастер(виж с 5-грамов воблер не е така) и повече.
виж сега, далекобойността е функция не само на пръчката, а и на аеродинамиката на примамката и вида на влакното, както и не на последно място на макарата(да не говорим за задвъдичното устройство!!). Купи си ако щеш и 4-метрова гега, па й тури плетено, па аз щети вържа на края един 4-5 грамов чорап(примерно) и ще ти гледам сеира.... а иначе, купи си на 2.93, че даже и на 3.92.....И пич,само пусни един репортаж от риболов, нека да е с капо, ама да е репортаж от риболов, а не само постове на тема такъми...Виж си профила..91 постаизброени в 9 страници, нито един на тема "бях едикъдеси и т.н....Гръбнака на тоз форум са репортажите, да знаеш . Наслука братче!
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Мнение от sandista »

Добре, Пич ! Слушам и изпълнявам !

Много си прав , ама не баш. Тая вечер пуснах няколко снимки в дунавската тема. Явно не си си актуализирал информацията тунайт. Няма лошо, случва се. Като гледам стила ти на писане си имал тежък ден :))
Нямам много излети тази година и не съм пускал репортажи. Репортажи пусках в На Риба , в този форум съм от няколко месеца само и ме е малко срам :oops:. Чета и се уча от по-вещите към момента. Ще има и репортажи, всичко с времето си. А пък и как да се престраша като има колеги като теб дето се надсмиват и иронизират по-незнаещите, като заплашват да хвърлят чорапи и тн.... :) Слава Богу,че има и много които помагат :))
Та сега да си дойдем на думата ... Ще взема на 2,32 Екстра Фаста и това е. Па отделно, по съвет на Вертус , ще си купя една щека 13 метра да си катапултирам блесници първи номер. Шегувам се разбира се и не целя да обидя нито колегата , нито щекарите :)

Благодаря за помоща на всички пичове :) Лека вечер :)
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Здрасти отново! Като гледам и ти си буден по това никое време и си имал тежък ден! :D :D Верно не си актуализирах информацията и знаеш ли защо, просто написах поста си 2.5 часа преди това и доста мислих преди да го пусна. А знаеш ли защо толкова мислих, мислих щото нещо ми дойде до гуша от тези числа: 2.93, 2.40...5-17, па и думичките "екстра фаст" "ултра-намкво си". И като погледнеш Форума пълно с хора дето си мерят пишките под форма на такъми и напълно забравили че пишката на риболовеца е излета и евентуално уловената риба. Ма " по-вещи към момента" колкото искашq а излети малко. Даже и тез дето доскоро публикуваха излети и ги четеш със затаен дъх взеха само да си "мерят и теглят пръчките"...ми да ходят на уролог в крайна сметка :twisted: Два дена нямах интернет и кат заимах отварям любимият форум и кво да видя: 162 поста от които само Мунчо, Насо и още 2-3ма колеги пуснали репортажи, останалите ръкоблудстват пред огледалото или купуват-продават.......немам думи просто
Sandista написа:Репортажи пусках в На Риба , в този форум съм от няколко месеца само и ме е малко срам
От кво те е срам бе пич, да не си некоя мома попаднала "погрешка" в мъжката баня? Ми кат имаш излет, давай го насам, малко излети имал, ми имай повече, дееба, аз кво кат съм женен с две малки деца в къщи и воювам за всеки час риболов(не с жената, а с осъзнатата отговорност за тез деца и техните нужди!!), да не говорим за служебните задължения щот требва се яде, кво да да си трая ли кат ида на излет...не си трая ами си фърлям капата от кеф и се фукам наляво и надясно!
Същият тоз от по-горе написа:..като има колеги като теб дето се надсмиват и иронизират по-незнаещите, като заплашват да хвърлят чорапи и тн...
Аре, аре оправдания в стил "най-добрата защита е нападението" продавай на 19-годишни блондинчици, не на нас. Никва ирония не виждам в поста си, а само упрек и "подръгване с остена"..отде да знам че вече си пуснал некви снимки(най-после :D :D )...Ся отивам да ти гледам снимките и да му мислиш ако неми харесат - ще те спукам от подигравки! Тва последното беше майтап.
Последно промяна от wertus на Пон Фев 09, 2009 2:30, променено общо 2 пъти.
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Видях ти снимките..бравос значи, казано с благородна завист. Заслужават си да пуснеш отделен репортаж, тва е моето мнение!
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Я не се засягай, аз лично съм се отървал от всичкото 2,4 - явно не ми допада. Хеле пък тия 2,7 на които съм им прерязал дръжките с 15 см стават 2,55 и са ми много удобни. Е, не са Ст. Кроа, ама пък като си я купиш ще се увериш, че е прехвалена марка в ниският клас американски въдици. Предполагам, че в пъстървовият и кефалов диапазон сопите са супер и си заслужават кинтите, ама в моят риболов - щукарският направо не си струва даването на тия пари- една Powermesh на Daiwa от порядъка на 130 лв. е супер за целта.
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

joro_olyмпус написа: ама в моят риболов - щукарският направо не си струва даването на тия пари- една Powermesh на Daiwa от порядъка на 130 лв. е супер за целта.
Точно и ясно казано, за другото ще се направя че не съм го прочел :D :D
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Sandiste, не се сърди бре. Wertus нито искаше да те обиди, нито нищо. То верно са с тия теми за пръчки и влакна стана страшно, па и досадно... Никой не те обвинява за нищо и не ти се подиграва. Просто требе да се пуска и по некоя тема за излети, за цвет и стопляне на душата.

Поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”