Баба Марта+Караагач+Каяк+Мухарски риболов=голям кеф :lol:

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Баба Марта+Караагач+Каяк+Мухарски риболов=голям кеф :lol:

Мнение от RIMOHIT »

Здравейте приятели!
Най-накрая го направихме съвместния излет с колегата Боян ( bibabibab)
Може би най-трудното нещо в цялата работа беше да решим къде точно да отидем.На сладководен ли ? Морето все още е доста хладно и за морски риболов и дума не може да става.То нас от студ не ни е страх ама попчелаците са се навряли в миши ( попски ) дубки и върви ги цели :lol: На "Мандрата" щеше да е голям панаир заради праниците и се опасявах някой да не ни метне по един парашут на главите и да заприличаме на млади булки :lol: с було :lol: :lol: :lol:
На ваята ситуацията нямаше да бъде по различно.Мен от доста време ме блазнеше идеята да посетя една река , която като юнуша бледн много обикнах.Това е река Караагач.Една много красива според мен река която по ненайни за мен причини е пренебрегвана по един или друг начин заради Велека , Ропотамо .Не много богата на риба но може би се сещате коя е причината а това .
Идеята бе възприета от колегата със авидна лекота и така поехме в ранния предиобет.
Намерихме едно местенце .Обстановката не беше много приятна заради боклуците но за сметка на това всичко останало беше много красиво.Съжалявам много , че вувалите в колата ми бяха свършили и не успяхме да направим оборката.Решихме да проверим как е малко по "нататък" но калната обстановка ни накара бързо да се върнем на първоначалното място и да акостираме.Целта на нашия излет , освен разбира се да прекараме един незабравим излет насред прекрасна природа и да "продухаме канчетете" , бяха и няколко теста .Но затова понататък.
Ето "базата " и гледките от нея

Изображение
Тука двама левенти позират :lol: :lol:
Изображение
Според вас имам ли търпение: :lol: :lol:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Това беше първата цел.Да обследваме реката за красотиите , местата а и защо не и рибното разнообразие.Разчитах предимно на някоя заблудена уклейка, попченце или малък речен кефал но уви не видяхме признак на живот :? Но дали е красиво? А? :D
Явно някой е бил преди нас там:
Изображение
Ето етап 2 от теста .Боянски в каяка.Според мен му хареса.Вие как мислите: :lol:
Изображение
Изображение
Изображение
Боян отпраши от кеф нанякъде .По едно време си помислих , че е решил да "ХВАЩА РЕКАТА " :lol: :lol: :lol: :lol: И на мен не ми остана нищо друго освен да му го върна като му изхабя батерията на апарата :lol: :lol: :lol:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Времето беше чудесно не много топло .Приятно .Подухваше и ветрец.Ръкавиците вършеха чудесна работа.С тях ситуацията беше направо приятна а без тах почти нетърпима заради вятъра.Пак заради вятъра си каах , че сега е момента да тествам платното.Поставихме го временно с едно въже.Слочихме ластиците - добре се получи.Ето ме и мене с първите тестове...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Направих си своите иводи.Първо , като че ли идва голямо за този каяк. Контрола макар и труден не е невъзможен.Успях да издуя платното за няколко минути и да подема но докато хвана чалъма на управлението и ПРАС :lol: Един елемент се строши.Причината беше , че вятъра беше поривист .Освен това мястото се намера близо до морето и от него го дели едно възвишение.То завихряше много и вятъра ме блъскаше от различни посоки.Консрукцията неколкократно се осукваше и падаше във водата.Доволен съм , че направих един гениален извод.Това което се строши-трябва да се подсили :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Така махнах платното и направих една дълга разходка за ратуха на душата.Посетих един плитък но доста широк разлив след това устиевата зона.Навлязох на 500 метра в морето за да го усетя и обратно .Предстоеше ни последния тест.
ФЛАЙ КАЯК ФИШИНГ :lol: :lol: :lol: :lol: Що за животно е това.
Тук ще се въздържа от всякакви коментари а ще помоля моя другар Боян да коментира .Както и да ме допълни :fish3:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ГОЛЯМА КРАСОТА! ... е според мен :roll:
И така изморени :Изображение
но наситени поехме последна доза късни следобедни красотии
Изображение
Изображение
и се поехме към наобратно.
Разбира се направихме всеко по някой тест на екипировката си.Боян на елека аз на якенцето , което ми е страшно удобно ( с поздрав за SELVA) .
Кокво повече да кажа .Благода още веднъж на Боян за споделения излет и много приятни емоции.... Сега Боянски ти си на ход да разкаваш :wink: :lol:
Последно промяна от RIMOHIT на Пон Мар 09, 2009 17:16, променено общо 1 път.
hobie revolution 13
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Много красиво. С голям интерес ще следя и бъдещите репортажи тук.
Успех
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Караагач! Къде сте отиишли. Ми трябваше след месец два, да видим тогава. В джунглата. :D :D :D :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Cibrus
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:22
Местоположение: София

Мнение от Cibrus »

Най-благородно ти завиждам за изживяването! :) Миналата година бях на спортен лагер на Китен и за първи път посетих Караагач.Понеже не познавах района,много съжалих че нямам лодка с която да тръгна по реката и да я разуча.Днес импулсивно си купих един надуваем каяк като на Булти,но двуместен.Тази година ще го нося на лагера и си обещавам да го покарам по Караагач и да ловя от него морски кефал(ако е дошъл в реката де) :) Не че не може от брега,но се надявам от лодка емоцията да е много по-приятна!Поздрави!
Приятели,да не оставяме боклуци там където сме ловили риба!Пазете природата чиста!
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Мнение от bibobibob »

какво да кажа за излета....??? може би че не се вижда достатъчно добре колко сме нахилени с тишо!!!!...много добре се получи,баба марта ни подари 1 страхотен ден и ние го оползотворихме както трябва!..аз си направих тренироввка ссъс новия си шннур wf 5 клас...вижда се че фръка яко... :) тишо пробва платното...абе както се казва ..изпълнихме програма минимум!!!! въпреки че риба нямаше преживяването беше страхотно....а за първите ми впечатления от каяка,..с него сси вътре в природата,видяхме мн водоплаващи птици..отблизо!!...надявам се скоро да повторим и потретим излети като този...благодаря на тишо за преживяването и компанията!!..респект!!!
Hobie Mirage Adventure Island
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

Красота
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

Браво!
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
kukata
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 22:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от kukata »

СтраОтно! Чудесен излет и много се радвам, че се подвизават подобни репортажи във форума! Нека все така да бъде и групичката от БЪКАРИ да расте в геометрична прогресия!

Поздрави!
Не винаги по-голямата риба е най-добрата!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Браво момчета! Е тва е бъкарски репортаж!
Пуснете мухарските снимки в мухарският форум и те да се накефят от тази красота.

Платното наистина е голамо за този каяк. То по-ходхожда за за 4.5м каяк. Контролните въжета трябва да се прекарат през уши на ганълите и да се стопират с кам клиитове:

Изображение

Изображение

Пичове, не знам колко разбирате от риба, но това место е толкова щукарско ,че нямам думи!
Другият път пробвайте замятане покрай шавара с бронзова лъжица Мепс №3:

Изображение

и тролене с ето такъв воблер:

Изображение

Изображение

Просто гребете срещу течението с воблерите 40-50м зад вас и вържете пръта здраво за каяка!
Май за целта ще трябва да монтирате прътодържач.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Cibrus написа:Най-благородно ти завиждам за изживяването! :) Миналата година бях на спортен лагер на Китен и за първи път посетих Караагач.Понеже не познавах района,много съжалих че нямам лодка с която да тръгна по реката и да я разуча.Днес импулсивно си купих един надуваем каяк като на Булти,но двуместен.Тази година ще го нося на лагера и си обещавам да го покарам по Караагач и да ловя от него морски кефал(ако е дошъл в реката де) :) Не че не може от брега,но се надявам от лодка емоцията да е много по-приятна!Поздрави!

Добре дошъл в бъкарското братство!
Виж как съм оборудвал моят надуваем каяк за да придобиеш представа какво е нужно.
Успех и ще чакаме репортажите :lol:
Последно промяна от DOCTORA на Пон Мар 02, 2009 23:34, променено общо 1 път.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Благодаря на всики ви за пожеланията.
Док ... изглежда щукарско но глуха щука няма там.Преди години като младеж ходихме там на къмпинг.Бракониери вадеха редовно мрежи .Бяха някакви роднини на незнам си кой си и съм наясно с рибите които вереят там.Точно това си говорихме с Боян... за щукарските места в региона.
Рибния състав там са проходните черноморски видове (морски кефал , илари, ) Някакви видове попчета (много дребни) .Малък речен кефал, уклей , шаранчета , речен кефал, мрена ( по нагоре) .Карагйоз е имало преди време, както и змиорка която е мегарядкост и по верояно да спечелиш от лотарията.Подозирам наличието и на лупавец и каракуда но не потвърдено.Странни са тези реки .Няколко километра по нагоре е Дяволска , където има предимно каракудки .На алепу в блатата има някакви щуки но си е резерват.И в околията по никакъв начин не се е развъдила с години.Водоплаващи птици колкото щеш но рибното население, като че ли за всяка река си е индивидуално като баланс на различните видове.
В тои ред на мисли единствените хищни обитатели там са костенурките, змиите и попчетата донякъде.
В този ред на мисли ако се пусне щука може и да намери добра почва за развитие но няма никакви данни за наличието и :roll:
hobie revolution 13
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Ха добре сте се разходили ;-)
Поне сте били по-малко път, щото аз врътнах 700 км, два зтворени водоема и една река за да тествам новите спални чували. А с това платно, господа офицери, ми се струва че сте се опитали да искарате каяка на глисаж и почти сте успели :D
А Докторе, по повот фофлерчетата и блясните - във всички реки, вливащи се в морето, или поне в долното им течение, най-хищното изчадие дето обитава е уклейката. След като е в състояние да изгризе сухо царевично зърно, значи и чивек може да изпапат като амазонски пирании.Също така се носят и слухове за някакви сомове, ама то слуховете за сомове в България са неразделна част от водоемте.
П.С. сега се присещам че направих и тест да клатя зимни блесни от лодка. Играта се постига лесно с лек спинингов такъм 2,40
Cibrus
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:22
Местоположение: София

Мнение от Cibrus »

DOCTORA написа:

Добре дошъл в бъкарското братство!
Виж как съм оборудвал моят надуваем каяк за да придобиеш представа какво е нужно.
Успех и ще чакаме репортажите :lol:
Докторе благодаря! :) Относно рибата по Караагач-наистина както казва RIMOHIT тези реки са странни,отдавам го на близоста с морето.Не знам колегите на кое казват уклей,но там не видях уклей подобен на дунавския и този по другите реки.Има една особена рибка,на коята местните викат "белица" и прилича донякъде на уклея,но е нещо различно :) ,има морски привкус,даже някой и викат "речния сафрид"...носеха се слухове за големи шарани и каракуди,но така и не ги намерих и след като 2 дни нищо не хванах,направих линия за морски кефал и налових достатъчно за една страхотна скара на плажа вечерта... :D
Приятели,да не оставяме боклуци там където сме ловили риба!Пазете природата чиста!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Надявам се следващия път и колегата Булти да се включи с нас!
(както и всеки желаещ е добре дошъл) :wink:
hobie revolution 13
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Е , може би с това трябваше да започна темата:
Изображение
Лилаво трасе 2км приблизително -отиване+връщане,
Жълто трасе 1.6км от червената база през ралива после устието , в морето и обратно към базата.
Излиза , че с разните му почивки и редуваници всеки от нас е изминал средно около 3.6 км и това около километър в насрещен умерен вятъ и половината в равна вода а другата половина в морето.
За мен беше важно да засека някаква дистанция , защото при плаванията ми в морето до сега не успявах да се локализирам и прценя изминатото от мен разстояние.Сега имам малко по-реална представа какви са ми силиците :roll:
hobie revolution 13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”