Мнение за надуваем каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение за надуваем каяк

Мнение от anastas_peykov »

Това нещо съм решил да си го купя, по точно тоя дето е двуместен. http://www.plodex.eu/kayak-2p.html Ходих до магазина , пристигнал бил контейнера сигурно до края на седмицата ще ги пуснат в продажба. Дайте някакво мнение за тоя каяк. Аз съм 105 килограма ако седна в това нещо да не потъна.
Последно промяна от anastas_peykov на Вто Юни 09, 2009 13:51, променено общо 1 път.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

мнениие не мога да дам , но ако не си чел тези теми :
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=28448
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 24&start=0
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 40&start=0
им хвърли по едно око.Мисля , че доста отговори ще ти дойдат :)
И да се похвалиш! :D
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 304 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Наско, за какво възнамеряваш да го ползваш този каяк?
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за каяк

Мнение от promarine »

anastas_peykov написа:Това нещо съм решил да си го купя, по точно тоя дето е двуместен. http://www.plodex.eu/kayak-2p.html Ходих до магазина , пристигнал бил контейнера сигурно до края на седмицата ще ги пуснат в продажба. Дайте някакво мнение за тоя каяк. Аз съм 105 килограма ако седна в това нещо да не потъна.
Колега, наистина ни пристигна контейнера, който очаквахме, но в него няма канута а само няколко модела лодки. Канутата ще пристигнат в средата на юни заедно с лодки от по-големите размери - 3,60 и 4,00м. Предполагам, че си получил информация от колежката в магазина, която явно не е разбрала че те интересуват именно каяците.
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

DOCTORA написа:Наско, за какво възнамеряваш да го ползваш този каяк?
За риболов и покрай него сутришна физарядка. Имам възможност всяка сутрин да излизам с него в морето. Раазбира се при хубаво време и на не повече от 300м от брега. Аз никога не съм карал подобно нещо и нямам идея що за чудо е това, но ми се струва по стабилен от твърдите каяци.Дължината му ми се струва добра 4.3м а тежи само 23 кг. Ще моога да го обслужвам сам без проблем. Ако се тунингова малко мисля че ще стане.
Гледам колегата Булти движи с нещо подобно , даже и снимки е качил. Този каяк ми се струва по стабилен от неговия.
Колега, наистина ни пристигна контейнера, който очаквахме...
Аз додах днеска сутринта в магазина ви но момичето явно ме е подвело, на обед бях се засилил даже да го купувам но се оказа че ще пристигнат чак след месец.Може би с вас съм говорил. А между другото работя до магазина ви , в сградата на Конструмат и не е проблем да дода и да проверя.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Във Верна знам , че има група каякари .Макар и със сит ин каяци има такива в които ще успееш да се намърдаш.Най- добре е да пробваш първо.Ако може след това пробвай и надуваемия и прецени за себе си.
Според мен има по големи главоболия от нестабилноста на един каяк.
Последно промяна от RIMOHIT на Пон Май 11, 2009 22:27, променено общо 1 път.
hobie revolution 13
Аватар
emilkg
Мнения: 386
Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 12:30
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 2 пъти

Мнение от emilkg »

Римо написа
Според мен има по големи главоболия от нестабилноста на един каяк.
:?: :?: :?:
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

ами понеже колегата ще го ползва на морето по добре е понякога да стигне суша мокър( не е задължително) от колкото да го отвее вятъра навътре(рабира се че и това не е задължително).А и не е адължитено.Съдейки по мене си ако един каяк първоначално ти се струва нестабилен , постепнно се привиква и това не е чак такъв проблем. Надуваемия каяке 90 см широк .Но 90 см твърд с аналогичен дизайн на дъното не би бил по нестабилен .А има такива..
Пак казвам.. това е моето мнение...Много по-обективно обаче е мнението на Доктора :!:
hobie revolution 13
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 304 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Наско, чистосърдечно те съветвам в Черно море с този каяк за риба да не ходиш!!!!!!!

За целта си купи твърд каяк!!!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

DOCTORA написа:Наско, чистосърдечно те съветвам в Черно море с този каяк за риба да не ходиш!!!!!!!

За целта си купи твърд каяк!!!
Дай някакви аргументи за това. Виж Булти си джитка с един дето ги продават в Метро и според мен си е направо детско изпълнение.Само незнам ако ливне някаква вода вътре каква система има за източване или с канчето я изгребваш или гребеш накиснат във вода :)
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 304 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Предполагам че си чел моите репортажи и си наясно че аз имам и такъв каяк и твърд каяк и съм ловил и с двата в океана.

На Булти каяка по-става за море от твоя. Това е при положение че ти си опитен спортист с награди от състезания като него.
Ако не си гребал каяци, идея си нямаш колко са далече представите ти от действителността.

Само ще ти кажа че с този двоен каяк основният проблем ще е вятъра.
С него не можеш да си гребеш нагоре надолу като Римохит с Диското.

Гребеш там където те издуха вятъра, освен ако не му монтираш електрически извънбордов двигател.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Да , има нещо такова , то това е проблем на всички леки надуваеми лодки. Но да ти кажа честно аз не виждам каква работа в морето имам при такъв вятър, пак и на 200-300 метра от брегане виждам нещо да ме изненада тъй неприятно.
Между другото тия турските PMS дето ги продава СЕЛВА са атрактивни като цена но тука във Варна никаде не мога да ги намеря да ги видя. Да вземе да прати няколко мостри тука при нас , сезона сега почва. Не мога да купя нещо без да съм го видял и пипнал. Аз незнам този двуместния модел дали ще мога да го карам сам , като седна в него да не му се вирне носа да се чудя как да го балансирам с камъни:) Иначе ми се вижда стабилен , поне на снимката. Тоя единичния ми се струва че ако се кача в него и сложа една каса с бира ще потъне.
Има една Варненска фирма www.kayak-bg.net ще ида да видя какво предлагат и те.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

На едноместната PMS ска и дават 130 кила да носи.И това предполагам е ганицата при която каяка се държи добре. Мисля , че имахме колега с твоите габарити който си го кара ( ilio).Едноместните ги има в Бургас в един магазин на краставицата.Ако имаш път може да им хвърлиш едно око.
Единичния PMS ,само че в оригиналната му фреснка версия(BIC) и Doctora го е карал .А той е голям човек ( освен духом :lol: и физически ) Поразрови за снимки . С двуметния и дърва ще можеш да носиш .Него по трудно ще го обслужваш сам
hobie revolution 13
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

Тангото и Темпото нещо се застояват. А като си помисли човек, че точно нещо такова му трябва. Във Варна PMS мога да пратя, но трябва да видя къде точно ще имат място и желание.
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

RIMOHIT написа:..Едноместните ги има в Бургас в един магазин на краставицата.Ако имаш път може да им хвърлиш едно око....
Каде е този магазин , може да ида до Бургас събота да го видя. Ако имаш някакав телефон най добре.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”