Проба на новия ми каяк.

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Проба на новия ми каяк.

Мнение от anastas_peykov »

Днес си взех каяка дето селвата ми го прати. Ето го
Изображение
Щях да си купувам и гребло но тези дето ги продаваха в магазина ония черните с дупката не ми харесаха и изкарах антиката от мазата гребло, седяло в нея повече от 25 години. Как не съм го изхвърлил досега незнам. И се запътих към плажа (плаж Кабакум , буната на Ной) да видя що за животно е аджеба туй каяка. При първото ми сядане в него го поналапних с вода и си намокрих задника ама карай.Следват малко снимки.
Изображение
Изображение
Буната беше шълна с рибари. Пускаха за кая отвътре отвънка мятаха бонбарди и чепарета. Щях да обиколя буната но водата ми се стори все още студена не ми се рискуваше и се отказах. С къси гащи и джапанки до тук.:)
Изображение
Малко се позатопли и голите цици трагнаха на показ из плажа. Лято е.
Изображение
Тая снимка ми хареса. Запотен рибар лови риба.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Имаше и доста лодки в морето. Ако имах жилетка и неоппрен щях да подпукам и аз съфрида при тях , обаче ...до тук. :)
Изображение
Накрая гребането ми завърши така с мокър задник и гасхти на простира :)
Изображение
Другото ми излизане в морето ще е с пълно бойно въоражение.
Тая сапунерка дето снимах с нея отдаличава иначе обектите които снимах са по наблизо.

Иначе турското легенче ше върши работа. Хареса ми. Не съм пробвал да го обръщам но на първо усещане изглежда Сстабилнно , нося си го с една рака, малко бавничко е и най важното ,като пусна седялките на колата ми се сабира в нея цялото. Като си набавя малко екипировка , малко тунинг му трябва задължително и го пускам в бой незабавно.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Браво Наско!
Честит каяк! Много е красиво това оранжево!
Непременно си вземи седалка от БИК.
Страшно ще подобри удобството при гребане!
Като дойда във Варна наесен ще имам компания за бъкарлък :lol: :lol: :lol:
Браво за снимките!
Колко дълго е греблото?
Изглежда страхотно!
Колко тежи?
Имам чувство че е по-добро от ефтините пластмасови гребла които се продават в България.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Мнение от bibobibob »

честито!..пожелавам ти много километри да минеш и много риби да хванеш !!!Май си нямал търпение да го сефтосаш?!..хахах..Купувай си жилетка и газ на сафрида... че днеска има ..утре няма!удоволствието да ловиш риба от каяк е с нищо несравнимо!!!..а инъче каяка си е достатъчно бърз като му свикнеш...Днес със тихомир отново направихме страхотен риболов...очаквайте скоро!!!...Още веднъж добре дошъл в рредиците !!
Hobie Mirage Adventure Island
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Греблото е Струер , дарвено , сигурно е на повече от 25 години, поне толкова седи в мазата. Един освежаващ лак и ще стане като ново. Незнам каква е тая марка гребла, брат ми го докара навремето като тренираше кану-каяк, с такива са тренирали. Макар че е дарвено е по леко от това алуминиевото с дет е с дупки на лопатките. Лопатите са му по-големи, и имат друга форма , скосени са от единия край и малко вдлубнати като лужица.

Само със спасителна жилетка не влизам наватре, водата е студена , трябжа неопрен. Имам чувството че ако цопна в тая студена вода гол сам довиждане.

Той съфрида май замина вече към Балчик го брулят разправят. Нищо , той на есен пак ще мине от тука , няма от де другаде да мине, таман пораснал :)
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Наско, прати едно лично съобщение на Ретер46 от Видин.
Той е специалист по тези гребла.
Аз пак ти казвам че ми изглежда на страхотно гребло. Формата на лопатките е точно каквато трябва. Тези алуминиевите с отвесно отрязаните лопатки са с ного по-примитивна форма.

Прочети темата "Гребло".
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от anastas_peykov »

Той още миналата седмица ми прати лично съобщение , бях споменал някаде че имам такова гребло. Явно се интересува от тез неща. Между другото те бяха две гребла Струер , едното било за тренировка , това което имам сега и другото се полвало за официални съзтезания. Това второто незнам как но се счупи и даже преди да го хвърлим го полвахме за лопада , баркахме бетон с него. То беше като изработка и качество с класи над това което имам сега.Просто на външен вид си личеще, а и по голямо беше като лопати и дължина. Едно време от брат ми съм чувал че Струер са били ролсройса на греблата. Сега може вече и да не е така, незнам.
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Мнение от peter46 »

Чета за греблото STRUER -и толкова се радвам,че и някой друг ще гребе с такова страхотно гребло=0.950 грама-при 220 см.Просто който го няма такова гребло- няма да го оцени.А на колегата КАЯКАР от клуб БАКАРИ/надявам се ,че вече е приет за такъв/пратих лично съобщение за горепосоченото гребло с което го поздравявам,че е съхранил тоя прекрасен STRUER-и според мен е по -добре да не го лакира и пипа въобще. struerkajaks.com -или- struer.dk -отворете ги тия сайтове. STRUER е датска световно -известна и всепризната фирма за едни от най-добрите спортни каяци.
Последно промяна от peter46 на Съб Май 16, 2009 22:41, променено общо 3 пъти.
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

ИзображениеЧеститоИзображение
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Хайде честити и много положителни емоции...
Греблото изглежда страхотно .По леко е но е и по късо .Дано ти пасне на теб и каяка :D
hobie revolution 13
peter46
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 20:37
Местоположение: VIDIN-Bg

Мнение от peter46 »

peter46 написа:Чета за греблото STRUER -и толкова се радвам,че и някой друг ще гребе с такова страхотно гребло=0.950 грама-при 220 см.Просто който го няма такова гребло- няма да го оцени.А на колегата КАЯКАР от клуб БАКАРИ/надявам се ,че вече е приет за такъв/пратих лично съобщение за горепосоченото гребло с което го поздравявам,че е съхранил тоя прекрасен STRUER-и според мен е по -добре да не го лакира и пипа въобще. struerkajak.com -или- struer.dk -отворете ги тия сайтове. STRUER е датска световно -известна и всепризната фирма за едни от най-добрите спортни каяци.
А/само за сведение/STRUER е град в ДАНИЯ -в който се произвеждат въпросните каяци и гребла. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”