Топчета за косъм от захранката

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Yordanoff
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 9:02
Местоположение: Sofia

Топчета за косъм от захранката

Мнение от Yordanoff »

Колеги,
Бих искал да Ви попитам дали някой е пробвал да си направи топчета от самата захранка (примерно шаранова) и съответно дали е имал успех :fish12:
Поздрави на всички
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Топчета за косъм от захранката

Мнение от krasimir »

Yordanoff написа:Колеги,
Бих искал да Ви попитам дали някой е пробвал да си направи топчета от самата захранка (примерно шаранова) и съответно дали е имал успех :fish12:
Поздрави на всички
Дори и при преовлажнена захранка да стане на малко топче, то нали във водата ще се разпадне до максимум половин-една минута... После...?

Не съм пробвал, но надали ще има успех :)
Yordanoff
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 9:02
Местоположение: Sofia

Re: Топчета за косъм от захранката

Мнение от Yordanoff »

Дори и при преовлажнена захранка да стане на малко топче, то нали във водата ще се разпадне до максимум половин-една минута... После...?
Не съм пробвал, но надали ще има успех :)[/quote]
Може би не се изразих правилно. Имам предвид принципа на протеиновите топчета, но вместо разните теста, грис и т.н. си ползвам захранка, слагам яйца, правя го на тесто и... си правя топчета, които преминават и термична обработка. На тази мисъл ме доведе точно успеха при опит със направено с пръсти топче от преовлажнена захранка директно върху куката.
icko
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Ное 23, 2006 16:17
дал Браво: 2 пъти

Мнение от icko »

Интересен въпрос понеже тези дни ми предстои излет се чудя и аз дали да не врътна някое кило от захранка :roll:
Honda-CBR-919-RR-Fire Blade
Пали гумите,не душата си!
BURN RUBBER NOT YOUR SOUL...!
vlado_fidera
Мнения: 152
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 22:17
Риболов: най вече практикувам риболв с фидер и пикер
Местоположение: sofia
получил Браво: 5 пъти

Мнение от vlado_fidera »

аз съм си правил топчета съответно от приготвена захранка и съм имал успех като на тях съм улавял шарани но с по малко тегло м/у 1-2,5 кг.Топчетата правя от следната смес която използвам за захранка:
- 1/2 пакет мляно кюспе , 3-4 шепи царевично брашно, жълтъка на 2 яйца, пакетче ванилия,1/2 кафена чашка конопено семе.Топчетата варя във вряла вода 3 мин.Отцждам ги и оставям да се сушат като предварително ги пробивам с иглата за косъма.Пробвай.Успех :!:
"Няма значение къде ще ловиш риба, близо или далеч от дома си, ти ще намериш приятели, които никога няма да забравиш"-Джон Бейли.
Yordanoff
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 9:02
Местоположение: Sofia

Мнение от Yordanoff »

vlado_fidera написа:аз съм си правил топчета съответно от приготвена захранка и съм имал успех като на тях съм улавял шарани но с по малко тегло м/у 1-2,5 кг.Топчетата правя от следната смес която използвам за захранка:
- 1/2 пакет мляно кюспе , 3-4 шепи царевично брашно, жълтъка на 2 яйца, пакетче ванилия,1/2 кафена чашка конопено семе.Топчетата варя във вряла вода 3 мин.Отцждам ги и оставям да се сушат като предварително ги пробивам с иглата за косъма.Пробвай.Успех :!:
Благодарности за споделената информация. Ще пробвам задължително
Успех и на теб
vlado_fidera
Мнения: 152
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 22:17
Риболов: най вече практикувам риболв с фидер и пикер
Местоположение: sofia
получил Браво: 5 пъти

Мнение от vlado_fidera »

е от тази захранка не очаквай чудеса, но съм я тествал и работи добре и като захранка и като стръв.
"Няма значение къде ще ловиш риба, близо или далеч от дома си, ти ще намериш приятели, които никога няма да забравиш"-Джон Бейли.
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”