Куче - пазач

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Divanik
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Юли 23, 2005 11:42
Местоположение: Свищов

Куче - пазач

Мнение от Divanik »

Колеги,бихте ли ме посъветвали какво куче пазач да си взема?
Постоянно ми се крадат неща от задния двор :evil:
Тази нощ ми изчезна една дървена стълба :cry:
Купих я преди една седмица - голяма ,хубава стълба - дадох 80лв. за нея, да му се невиди.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Ми от личен опит - ротвайлер ! Имам такъв три годишен симпатяга :D С малце обучение се постигат страхотни резултати !
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Ротвайлерът е най-добрия избор, особено, ако искаш евентуалния крадец да бъде изяден. Овчарките са по-лесни за обучение и не чак толкова кръвожадни. А ако не ти се гледа голямо куче, териер ще ти свърши работа, само трябва да пазиш кокошките на комшиите. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
meto
Мнения: 142
Регистриран на: Съб Дек 25, 2004 12:54
Местоположение: Благоевград

Мнение от meto »

Руски черен териер също е много добър избор.Лесен за обучение,идеален пазач и спокойно можеш да си го гледаш на двора и зимата.Имам такова келеме на 2.5 години никакви забележки.Никoй не смее да влезе в двора даже като е вързан.Препоръчвам го пред немската овчарка
acioice
Мнения: 785
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:55
Риболов: Плувка, дъно, спининг (макар и много рядко)
Местоположение: София

Мнение от acioice »

Кавказка овчарка (имам такова 60кг), внушава респект само с вида си а като излае всички подскачат . Според мен това е идеалното ку4е пазач особенно ако ще стои навън а не в къща.
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

Крис има един огромен пес, Руская незнамсикво. На външен вид е страховит и като каже "бау", стъклата на къщата му се тресат.
acioice
Мнения: 785
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:55
Риболов: Плувка, дъно, спининг (макар и много рядко)
Местоположение: София

Мнение от acioice »

Алеко да не е "московская стражевая"? ако е такова само при вида на това ку4е всичко живо се нааква (ще ме извинявате) ! Но трудно се гледа и изхранва според мен. ина4е е перфектно!
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

Май беше точно такова.
Аватар
jonny drebnoto
Мнения: 316
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:54
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от jonny drebnoto »

meto написа:Руски черен териер също е много добър избор.Лесен за обучение,идеален пазач и спокойно можеш да си го гледаш на двора и зимата.Имам такова келеме на 2.5 години никакви забележки.Никoй не смее да влезе в двора даже като е вързан.Препоръчвам го пред немската овчарка
точния избор, или иначе казано КГБ Териер, невероятно куче специално селектирана порода :wink: ще им скъса задниците на крадците :twisted:
www.dielservice.com


В Перник е най-голямото голф игрище - дупка до дупка, голф до голфa и мноооого играчи ......
CellNet
Мнения: 374
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 19:52
Местоположение: New York / Chicago / Miami / Los Angeles / San Francisco

Мнение от CellNet »

Още един глас за Немската овчарка :D ,
имам такъв змей на село и засега всичко е ок :wink:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Хе хе , как казах с мааалце тренировки ротвайлера е незаменим :D Едно кога требва си е кротко животинче , друго в актива си има изядени 4бр. немска овчарка , 1бр. каракачанка , 1бр. питбул и неколко помярчета :lol: Интересното е че благодарение на дресировката само едно помярче беше изпратено на оня свят и то щот злобата го беше изяла и докат мойто животинче си маркираше територията онова да вземе да го захапе за инструмента което му костваше строшен гръбнак :roll: Иначе две от немските и каракачанката са на съседи и просто имаха временен спор кой е шефа на маълъта :lol: Другите са в следствие на туй че животинчето страшно много пази детенце ! Те пример - кучето е обучено и кога сме с него на разхотка ако не го закачат не обръща внимание ни на хора ни на кучета , но излезнем ли комбина с детенце то животинчето види ли друго куче в радиус на 100 метра , отива сръфва го и се връща 8) та те затова спрех да праим комбинирани разходки а иначе преди да го взема имах стабилен домообир + няколко опита а откак го имам нема даже и опити ( е комбинирано със СОД де :wink: )
Аватар
Hito®
Мнения: 1415
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 23:43
Местоположение: Самоков....и София...за жалост :(

Мнение от Hito® »

Имам немска овчарка и за пазач на къщата е страхотна......,мой приятел има ротваилер и тои също е страхотен пазач и да ви кажа някък си даже ротваилера повече ми допада....като че ли е по послушен :roll: ,и напоследък доста се замислям дали да не си взема и един ротваилер :roll:
Тони
Мнения: 631
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 14:02
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от Тони »

Ротвайлера е супер пазач, ама зимата му е студено и трябва да седи вътре. Немските овчарки не ги харесвам, ама са по-издържливи. КГБ териера май е най- добрия избор. Само трябва да се внимава да не се "изпусне" , в смисъл да се възпита на време, щото после може и теб да изяде :lol:
То това се отнася почти за всички кучета, особенно за по-едрите породи..... :roll:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Тони в грешка си за държането зимно време вътре на ротвайлера :wink: От лични наблюдения мога да твърдя че зимата студът му понася много повече отколкото лятно време жегата :D Все пак вече две зими изкара навън хайванчето с изключение на първата щот беше още малечок :wink: Това за изпускането важи с пълна сила и за него , отвреме навреме е задължително да бъде ступан щот иначе стаа доста своенравен 8)
Тони
Мнения: 631
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 14:02
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от Тони »

Може, нямам преки впечатления ама кат му гледам козинката, а и знам за други късокосмести породи....... :lol:

Аз имам хъски те нямат проблем с обучението, щото не могат да се обучават въобще, :? не стават и за пазачи (радват се на всички ) и са адски своенравни.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”