Въпрос за бял амур.

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
Аватар
lubotrifonov
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 17:09
Местоположение: Плевен
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от lubotrifonov »

Благодаря на Leo за суперлативите :D
Много печен и скромен
Наистина е така от миналатагодина година ходя по островите, като започнах с влакна 0.40 - 0.50 , куки шарански обикновенни - резултата удар касне после псуване :D, имах една пръчка с 0.80 за сом удари и на нея кордата издържа но не и куките изправи ги и двете(и добре че ги изправи че стойката се беше згънала на осмица и щеше да ми вземе пръчката)и така точнно два риболова. После радикална промяна в тактиката и техниката :D
Нови пръчки - фибростъкло 2,40 -2,70; нови стойки, нови макари, нови жилки, нови куки, нови монтажи и т.н. - резултата драстична промяна в съотношението удар риба :D
ето и снимки на остълаците
Изображение
Изображение
Изображение
След промяната (няма да казвам цената и ) :wink:
нещтата се подобриха значително и си подобрих личните рекорди на мряна, шаран, а от тази година и на амур :D
По отношение на шарана и амура искам да изкажа моето лично мнение по въпроса, и двете риби се ловят трудно и изискват дълбоко познаване на фактическата обстановка :wink:
Шарана - активен боец в парвите минути след удъра - критичен момент ислизането от клечките след това няма проблем пристига си леко и влиза в кепа спокойно(имам чуство че се предава като види, че няма да може да влезе в клечките).
Амура - в първите минути след удъра тръгва към дълбокото все едно си закачил шлеп :D - първи критичен момент, ако ти е настроен добре аванса няма проблем, започва борбата, която рядко е под 15 мин. Та след като го спреш и тръгне кам теб започва да кръстосва и се оплита в другите пръчки, сравнително бързо идва при теб, което е измамно като те наближи вижда те помахва ти с опашка за чао и отново 20-30м. аванс - и така много пъти :D - тук е момента на здрава психика и разумно поведение - съвет - никога не бързайте имайте тарпение. След като сте докарали до Вас и се укроти рибата не си мислете че сте я победили, в този момент е вторият критичен момент вкарването в кепа, за мен това е най трудният момент, първо защото ходя сам и второ тая риба е пълна с изненади осети ли кепа все едно сега си я закачил - всичко започва от начало :D
Един амур който борих 30мин. и беше 20+кг. го докарах до кепа вкарах му главата и го гребнах в тоя момент така се раскача че ми скаса кепа отачи се и като се освободи заплува на вътре толкова бавно имах чуство че ми се присмя, на мен ми идеше да се захапя от зад :D
Иначе имам и не лоши резултати ето и една снимка да не кажете, че съм голословен :D - 1.10см. 15кг.
Изображение
П.П Предлагам на модераторите да направят анкета - кои е по атрактивен боец амура или шарана - аз гласувам с двете ръце за амура
Аватар
kff
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 18:14
Местоположение: Сс
дал Браво: 1 път

Мнение от kff »

Браво колега,това се казва успех!И аз съм за амура,няма риба която да се сравнява с неговата сила и издръжливост,истински трофей!
Popper
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 13:45
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Popper »

За Owner C1 браво. Супер кука!!! А за амура - нямам думи ...
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Мнение от Иво Ломски »

...
Последно промяна от Иво Ломски на Сря Авг 26, 2009 14:51, променено общо 1 път.
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
lubotrifonov
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 17:09
Местоположение: Плевен
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от lubotrifonov »

Иво поздравления за рибите стрхотни са :D
Имам един въпрос - как според теб е по-добре да се прави монтажът за амура, с повдигач или без
От моя скромен опит с амурите не мога да дам категоричен отговор на въпроса рибите които съм хващал са удряли на следните монтажи - на косъм с две зърна под хранилка 8,5кг., на единична кука до хранилка с еднозарно царевица - 20+(испуснат), на косъм с три зарна без повдигач - 15кг. и на косъм с три зърна с повдигач - 10,5кг.
Влакното което използвах е монофил 0,40 мм, но работата е на кантар. Задължително мек аванс, особено в началото при удара и когато рибата е в близост до брега.
Гледам че местото е чисто и позволява по тънки влакна аз където ходя се хварга покрай дървета и не може да си позволиш луса 0.40 :D
Най-големия амур, който хванах е 28 кг., приличаше на торпедо, а дори и на брега аз и колегата не успяхме да го укротим - подхвърляше ни като топки
Другия път внимавайте че прави големи синявици като те перне някаде :wink:
krasko17
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 18:07
Местоположение: Sofia

Мнение от krasko17 »

Колега lubotrifonov,можеш ли да споделиш какви пръти използваш за тия хубавци :D
Аватар
lubotrifonov
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 17:09
Местоположение: Плевен
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от lubotrifonov »

Колега lubotrifonov,можеш ли да споделиш какви пръти използваш за тия хубавци
Изображение
krasko17
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 18:07
Местоположение: Sofia

Мнение от krasko17 »

lubotrifonov Аз искам да си взема яка сопа,но не съм решил още каква? Така че ще съм ти благодарен ако посочиш марка и модел за да ги погледна по отблизо...!
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Мнение от Иво Ломски »

...
Живот без страст не е живот а само съществуване...
kotze999
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Окт 30, 2009 20:21
Местоположение: nesebar

за амури.......

Мнение от kotze999 »

Пробваи колега на голяма медена царевица или тигров орех. Наистина ти трябва сериозен такъм,монтажите са обикновенни BOLT TRIP, с ПВА торбички на косъм задължително !!! Зависи каде ще ходиш и какви риби има там,аз последно бях на Овчарица,единия излет имахме 5 амура наи-малкия 7кг.,следващия излет един 15кг. Сериозни риба са и трябва всичко да ти е перфектно монтирано !!!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: за амури.......

Мнение от Майстор Саки »

kotze999 написа:Пробваи колега на голяма медена царевица или тигров орех. Наистина ти трябва сериозен такъм,монтажите са обикновенни BOLT TRIP,
Bolt Rig :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
carpsliven2
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 20:22
Местоположение: sliven

Re: за амури.......

Мнение от carpsliven2 »

kotze999 написа:Пробваи колега на голяма медена царевица или тигров орех. Наистина ти трябва сериозен такъм,монтажите са обикновенни BOLT TRIP, с ПВА торбички на косъм задължително !!! З!!!
Изглежда пишеш за мястото около садките дето му викат ламарината .. Обикновенно Пламен ходи там .. ама тази стръв не е подходяща за амур. Голямата меденка и тигровия орех са една от най-лошата стръв.
Взима на такова само под садките .. ама там и без стръв може да те вземе. Най-доброто е обикновена царевица или дипната в Робин ред и шоколад или скопекс или някаква сладка миризма , понеже амура обича сладкото.. добрия монтаж наистиса е сейфити болт-риг.. а неутралната плаваемост на стръвта тормози амура и шарана .. когато несе храни .. може да се хваща и на любопитство.. успешно действа поп-ъп .. на 20 санта. Успехи с трофеите :wink:
колата да върви и рибата да кълве - друго неме интересува
slayer
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:48

Re: за амури.......

Мнение от slayer »

carpsliven2 написа: .. когато несе храни .. може да се хваща и на любопитство..
:shock: :?:
Аватар
carpsliven2
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 20:22
Местоположение: sliven

Мнение от carpsliven2 »

Кое ти се вижда чудно .. амура е доста любопитен .. и като знаеш къде се намира , а несе храни лесно се прилъгва. Хващал съм много на поп-ъп вдигнат на 20 сантимета.. дебело зелено плетено влакно от порядъка на 0.40 за повод .. а стръвта е две царевици с два повдигача. Можеби почва да го мисли за някое растение което не е опитвал дали става за ядене. Пробвал съм доста начини .. ама само този се оказа доста успешен. Гордея се с този начин на риболов, понеже аз съм го измислил.
колата да върви и рибата да кълве - друго неме интересува
pgplamen
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Апр 28, 2009 9:01
Обратна връзка:

Мнение от pgplamen »

ARK написа:Пробвай на царевица!
Тия работи с 0,40, некакви ковани куки, магданози и т.н ги пропусни. Амура в сръвнение с шарана е тъпак.
Напълно съм съгласен де го тоя да изправи куката ама не ми се пада . България се бори за световен рекорд за хванат амур 40 килограма. Значи не му е изправил куката а изпуснатата риба е най- голямата.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”