Помощ за гласуване - създаване на К'н'Р водоем ;)

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Помощ за гласуване - създаване на К'н'Р водоем ;)

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

Здравейте - обръщам се с молба за помощ при едно интернет гласуване ;)
Става въпрос за гасуване за кампанията на Еврофтбол и фондация "Работилница за граждански инициативи" - "Избери да спортуваш".
Страницата на кампанията е:
http://www.izberidasportuvash.org/
Проекта за който искам подкрепа е “Създаване на условия за спортен риболов на принципа „Catch&Release” /Хвани и Пусни/ за деца и хора с увреждания в с.Лехчево” /пропусна ли са името в представянето/
Линка за гласуване е следния:
77/01.10.2009 - - Сдружение "Лехчево - селище с бъдеще"
http://www.izberidasportuvash.org/poll/ ... 009leh4evo
Ще съм много благодарен на всички които го подкрепят ;)
Гласуването е от 1-ви до 15-ти Октомври ;)
По-специални благодарности - по измислената от Платиката схема ;)
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

След малко ще кача някоя и друга снимка на "водоема" и малко по-подробно описание на дейностите ;)
Последно промяна от Gaspoud d"Ankh на Нед Окт 04, 2009 14:19, променено общо 1 път.
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
Аватар
razor
Мнения: 556
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 18:30
Местоположение: По гьоловете и реките :)
получил Браво: 1 път

Мнение от razor »

един глас от мен.

Ако някой се навие да наблюдава финансовото развитие на проекта съм готов и на направя скромно дарение.
Gone fishing... ><((((º> ><((((º> ><((((º> ><((((º>
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

И аз гласувах :wink:
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

+1 глас и от мен !
iveca
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 14:13
Местоположение: sofia

.

Мнение от iveca »

и един от мен
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

+1
fory
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 21:53
Местоположение: София

Мнение от fory »

+1
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 956 пъти
получил Браво: 180 пъти

Мнение от Златев »

+1
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

Благодарско на гласувалите ;)
Снимките ще ги кача утре ако успея че са на служебната машина а и ще ми е малко лудница ;)
Иначе целта на проекта е следната - да се почисти едно старо корито което е в непосредствена близост до Лехчево. "Водоема" е в много лошо състояние - никога не е бил много дълбок, но в момента дълбочината му от няколко сантимерра - освен комари друго не вирее. Класика от учебниците - еутрофия последна степен комбинирана с доста сериозно замърсяване с битови отпадъци.
Средствата по проекта позволяват да се почистят само 140 метра от него до средна дълбочина 1 метър. Хубавото на терена е, че е с 2-3 метра под нивото на селото - ниво на водата в него съвпада с нивото на подпочвените води - тоест вероятноста водата в него да намале опасно е минимална.
След като се почисти водоема ще се направят 12 дървени места за риболов - разтоянието от 10 метра между местата според мен е напълно достатъчно за провеждане на детски състезания. Ако някой има някакви по-официални правила за подобни състезания ще съм много благодарен ако ги шерне ;)
Водоема ще бъде зарибен - шаран, задължително амур, таранка, платика, бабушка. Като знам досегашния ми опит и практиката на някой от колегите в Лехчево зарибяването няма да се ограничи само с рибите купени по проекта - поне аз съм изсипал доста бобой и бабушки от язовира в локвите, щуките и сомлетата в Огоста са дело на колегите слизащи под бента.
Обичайните бла-бла-булшити - два компостера за органични отпадъци - окосена трева, паднали листа, ако амура и пловките не се справят евентуално и водна леща.
Четири кошчета за разделно събиране на отпадъци. Не че има функционираща система за разделното им събиране от кошчетата, но звучи по добре и като се има предвид че водоема ще се ползва предимно от деца поне ще създава полезни навици.
Откриване с риболовно състезание за учениците от Лехчево и съседните села.
.....проблема с опазването на водоема и спазването на К'н'Р принципа.
Опазването според мен няма да е проблем. Идеята да се направи към училището или към спортния клуб секция или кръжок за риболов за децата е отдавна. При условие че водоема ще е за децата не мисля, че ще се полакомят за рибата, въпреки, че участъка на Огоста около Лехчево е най-зверски бракониертвания. Така да се каже си знам хората - не искам да изпадам в подробности и да споменавам имена.
Със част от ромското население предполагам ще има известен проблем, но смятам, че ако правилните личности им обяснят същността и идеята за опазването на водоема, то ромите без съмнение ще проявят здрав разум и няма да има никакво съмнение и вероятност от появата на "лоши помисли" ;)
Единствените хора които от сега ги изключвам от К'н'Р принципа на ползването на водоема са няколкото дядовци които висят на едно локве за да не са си в тях и които ловят по някое и друго рибе за мачките /котките/. Същите дядовци дето от време на време ги изненадвам с нехарактерни видове като бобой и бабушка във въпросното локве ;)
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

razor написа:Ако някой се навие да наблюдава финансовото развитие на проекта съм готов и на направя скромно дарение.
Как ще става финансовото наблюдение на проекта засега нямам идея - надявам се да разбера при подписването на договора ;)
Иначе въпроса за осигуряването на съфинансирането засега не е особено належащ - ще разчитам на община, кметство, читалище, ловната дружинка, бизнеса, партии и т.д. Поне засега имам обещана подкрепа ;)
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
Аватар
Vincent Hanna
Мнения: 1427
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:47
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 99 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Vincent Hanna »

+1
[quote="Gaspoud d"Ankh"]
След като се почисти водоема ще се направят 12 дървени места за риболов - разтоянието от 10 метра между местата според мен е напълно достатъчно за провеждане на детски състезания. Ако някой има някакви по-официални правила за подобни състезания ще съм много благодарен ако ги шерне ;)
[/quote]

Като човек организирал две такива състезания мога да споделя от какво се ръководя аз и какви са правилата.
Най важното е да се чувстват щастливи от това което се случва.Не слагам строг регламент- има обособени сектори и то по скоро за безопасност.Хубаво е при всеки да има човек- да му обяснява кое как и защо.Да му помага и при закачане на стръв и при замятане и при вадене на риба.Отделно е момента,че детето се чувства специално,защото някой не се срамува от него и го приема като равен.
Има доста дребни неща,които винаги изкачат така че ако се наложи може да разчиташ на мен.Ако се сетиш нещо конкретно питай.Днес съм повече читател а не писател :oops:
Може да се разровиш и да видиш темите за състезанията.
nase_to
За рибаря лошо време,луда жена и силна ракия няма!!!
Аватар
Mi6o
Мнения: 158
Регистриран на: Сря Май 02, 2007 10:50
Местоположение: София

Мнение от Mi6o »

+1
Аватар
Mi6o
Мнения: 158
Регистриран на: Сря Май 02, 2007 10:50
Местоположение: София

Мнение от Mi6o »

+1
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

+1
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”