собственият ни СПАМ - крачка назад !?

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

собственият ни СПАМ - крачка назад !?

Мнение от Димитър Тодоров »

Колеги,

В последно време повече чета,отколкото да пиша във форума.
Това е поради ред причини и е мой собствен избор.В същото време,носи ми удоволствие да чета,разнообразява деня ми,пък и научавам по нещо..

Нека обаче да кажа, с голямо неудолствие забелязвам,че собственият ни спам се увеличава твърде много и голяма част от темите са заровени в талаш!?
Аз чета всичко наред и се получава така,че времето ми отива да чета празни приказки по смислени теми,вместо да науча нещо ново!
Има си достатъчно ОФФ -теми,но все се намират хора,опитващи се да заровят и читавите теми в талаша..

Това демотивира силно не само мен,но и мнозина други потребители на Форума и,виждам,той губи позициите си на място,където можем да научим нещо?!

Моля,нека модераторите да бъдат по-взискателни и да не допускат атмосфера на
спам да се шири наоколо, а ние да се замислим преди да пуснем поредната ,,празна,, реплика!

Всеки форум търпи своето развитие.На мен ми харесва тук и искам да продължа да бъда участник.

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 149 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Мнение от pux »

Подкрепям написаното от колегата! На мен също ми харесва в този форум, бих искал да чета интересни теми и репортажи, да участвам в смислени тематични дискусии и т.н. За съжаление това не е преобладаващо, спама надделява, дискусии няма - най-често са епизодични и все по-редки монолози. По тази причина аз също се въздържам да пиша и ще продължа да го правя, докато не видя, че нещо се променя в посоката, която споменах по-горе. Смятам, че модераторите би следвало да са доста по-строги и критични. Освен това, понеже много от хората във форума се познават лично, това е предпоставка за двоен стандарт и оттам голяма част от проблемите за които говорим.

Поздрави.
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Абсолютно вярно!! За съжаление форумът не отива на добре и това е от доста време насам. :?
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

+1
Ще се окаже че всички мислим така. Време е тези които спамят във всички теми да се поспрат малко. Ако бях администратор на форума и видя че няма оправия бих ограничил мненията на потребителите до три на ден. За останалото си има Л.С.
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

В един момент може да се окаже, че в един държан "изкъсо" форум си списуват половин файтон потребители... Има примери и за подобни места.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4494 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Съгласен съм с вас, мен също от известно време доста ме дразни форума.

При поредната простотия ми идва направо да го изключа. То не са интриги, далавери и жажда за зрелища, и не на последно място това спамене. Въобще не ги разбирам хората, които просто бълват постинги и са всяка манджа мерудия. Толкова ли нямам с кого да си кажат 5 думи, ами чакат да седнат пред монитора и да изтъркат поредната клавиатура сеейки усмивки и "мъдри мисли" където им падне.

Сега трябваше да сложа бан на Лорда, въпреки че е прав да отстоява позицията си за снимките, но не и по този начин със заплахи и обиди.

Да беше малък форума щях да следя всички постинги и да модерирам своевременно, но форумът не е малък, а й времето ми е малко и затова главно разчитам на модераторите. Част от модераторите вече не могат да изпълняват функциите си и сигурно от поне два месеца съм подготвил форми за гласуване на нови модератори, но все не ми остава време да довърша записването на резултатите и така ден след ден, отидоха два месеца.

Проблемът на форума може да се реши от една страна с по-голям модераторски контрол, и от друга страна от самите вас, като контролирате собствения си спам.

Тъпото е, че в тази тема ще четът и пишат свестните колеги, които са потърпевши от този спам. Онези, които произеждат спама, интригите и т.н. въобще не им пука.

Ако се сещате и за други методи на ограничаването на спама и всезнайковците, споделете в темата, за да може заедно да измислим нещо ефективно.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Аз искам да попитам бутона "Админ" на кого сигнализира - на модераторите или на pike?
Аз лично го ползвам, дори понякога моля да ми бъдат изтрити някой "мисли", но пък глупостите на други колеги не се трият?!?
Един от случаите беше - ходил колега за риба и публикува в Риболовни излети мястото където е бил, хотела, кръчмата....и нищо за риболова, само как се бил напил. И този пост не беше изтрит!
Проблема няма да се реши с "бан" ами с ясни правила. И не когато някой напсува някого, да се чака да го прочетат всички и да коментират нататък...
От друга страна обаче не може да се говори по една тема само за кукичката, захранката и т.н. Винаги ще има и момент на комуникация между пишещите мнения
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 149 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Мнение от pux »

pike написа:Ако се сещате и за други методи на ограничаването на спама и всезнайковците, споделете в темата, за да може заедно да измислим нещо ефективно.
Не знам дали е лесно осъществимо, но дали не би могло да се направи нещо такова:
1. Въвежда се "спам-рейтинг" на всеки от потребителите.
2. Този рейтинг расте, напр. посредством гласуване на поребителите към конкретен потребител, за всеки конкретен, явно цитиран случай на спам от първия.
3. При надвишаване на даден "праг" на спама за конкретен потребител, последният се банва автоматично за определено време.
4. Ако даден потребител не спами дълго време (т.е. никой не гласува за него), въпросният "спам-рейтинг" да намалява автоматично с някаква "стъпка".

Поздрави.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4494 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Бутонът "Админ" сигнализара мен, това му е идеята, ако модератора не е реагирал да сигнализира мен.
Помня я онази тема, за която говориш, нея я оставих, защото реално нямаше нищо лошо. Наистина болшинството снимки бяха от мястото къде е спал и ял, но имаше някоя друга от реката и някоя друга дума за риболова.

Не бива и да издребняваме в стремежа си да филтлрираме информацията. Това беше отделна тема, а не да ги е пуснал в темата на някой друг и по този начин да му я е развалил.

Правилата и сега са си достатъчно ясни, проблемът е, че много хора въобще не четът такива неща, камо ли да ги спазват. Единт прост пример, с които се сблъсквам всеки ден - подфорума с обяви. Там има допълнителен набор от правила, явно подредени и описани, но всеки ден има купища обяви, които не отговят на правала, съответно като не одобря нечия обява, подателят започва да ми пише гневни ЛС-та и като му кажа, че обявата не му е одобрена заради пропуск по правилата, подателя казва: "не съм ги гледал ...".

Сам казваш, че не бива да се говори само за кукички и захранки или с друго думи само по темата без грам отклонение, това споделят и други потребители, като резултат от това би бил сух и скучен форум.

Както се казва в една изтъркана фраза, трябва да се намери златната среда.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

pux написа:
1. Въвежда се "спам-рейтинг" на всеки от потребителите.
2. Този рейтинг расте, напр. посредством гласуване на поребителите към конкретен потребител, за всеки конкретен, явно цитиран случай на спам от първия.
И всеки да може да гласува за спам рейтинг на определен колега само веднъж... Това може да стане като се сложи бутон "спам" до този "админ"
И като удари 100% рейтинг колегата - една седмица само четене :)
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4494 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

pux написа:Не знам дали е лесно осъществимо, но дали не би могло да се направи нещо такова:
1. Въвежда се "спам-рейтинг" на всеки от потребителите.
2. Този рейтинг расте, напр. посредством гласуване на поребителите към конкретен потребител, за всеки конкретен, явно цитиран случай на спам от първия.
3. При надвишаване на даден "праг" на спама за конкретен потребител, последният се банва автоматично за определено време.
4. Ако даден потребител не спами дълго време (т.е. никой не гласува за него), въпросният "спам-рейтинг" да намалява автоматично с някаква "стъпка".

Поздрави.
Добра идея НО - всеки си има група приятели във форума. Значи прави се този рейтинг и Пенчо с неговата компаниика решава, че не го кефиш и гласуват против теб и хоп бан.
Аз лично съм скептично настроен към този метод, защото ще има групички, които ще се възползват от тази възможност за да баннат, които не им харесва.
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 149 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Мнение от pux »

Ще си позволя, да доразвия още малко идеята си:
1. Целта е кой да е баннат и кой не да е малко по-обективно.
2. Има един тънък момент - кой и как да определи кое е спам и кое не. Това може да се върши от модераторите и/или специално избрана "спам-комисия" :).
3. Един път определен дадено мнение като спам, то може да се маркира като такова по подходящ начин и да се дава възможност да се гласува за това. Както спомена колегата - само по-веднъж от потребител.
4. Нека има срок за гласуване по дадено спам мнение. След това последното може да се изтрива автоматично. Това ще спомогне темите да станат по-лесно читаеми.

Поздрави.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

pike написа: Сам казваш, че не бива да се говори само за кукички и захранки или с друго думи само по темата без грам отклонение, това споделят и други потребители, като резултат от това би бил сух и скучен форум.
И аз това казвам, но се съгласи, че има доста хора с брутално груб език и безкомпромисно отношение към останалите. Разбира се, че ще има и странична комуникация..... но нека тя да бъде поне малко под контрол поне на модераторите!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

Беше време, когато този форум бе най-големият в България. Сега вече не е. Няма лошо. На мен и така ми харесва. Аз лично правя разлика между революция и еволюция. Ако идеята е да се говори само с факти и сух, "академичен" стил, аз лично не я възприемам. Ще ми липсва обикновеното човешко общуване, закачките, майтапа...както казва Буда (и Сашо), трябва да се търси златната среда, ама дали можем да се опитаме поне??
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Абе нашенска му работа......
Ако се въведе положителен рейтинг вместо отрицателен ми се струва по цивилизовано.Остава да се измисли и какви да бъдат преимуществата на хората с по висок рейтинг .При всички положения ако има такова нещо би било добре да важи за кратък период .Не "качените на трона да си останат там завинаги" Или пък след натрупване на положителния да може да се сваля до неутрален ... просто споделям каквото ми хрумна :oops:
hobie revolution 13
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”