Suzuki df2.5 /2007-2008/ - тунинг

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Suzuki df2.5 /2007-2008/ - тунинг

Мнение от sampo »

Старта беше даден от : http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=34009 .

Трети сезон се каня да коригирам една конструктивна недомислица на двигателя, няма контролна струя вода, гарантираща нормалното му охлаждане. Тази година производителя ме изпревари с едно неособено остроумно решение, има ревизионен отвор, но той се намира не след двигателя, а между водната помпа и двигателя. За това от там винаги тече студена вода.
Един пример:
Това Suzuki не е мотор за глисиране, а за тролене, кара се бавно. При износване на гумения елемент на помпата дебита ще е недостатъчен, в един момент водата няма да стигне до двигателя, но през контролния отвор ще пикае, защото той е по ниско. Така ще се получи заблуждаваща информация със неприятни /финансови/ последици :lol: .
Като начало бях решил да завия едно БОЛТЧЕ за обезвъздушаване на автомобилни спирачни системи, от него едно маркуче и водата е извън мотора.
Първо падна СТАРТЕРА :) , след него КАПАКА НА ТЕРМОСТАТА, и стигнах до ЦЕЛТА . И тук .... гррррреда, стените са много тънки, направата на резба е невъзможна.
Минавам на вариант 2 , със два КУХИ НИТА , единия 6мм. , другия 4мм.
Коригирам вътрешния диаметър на по дебелия нит от 3.8 на 4мм. Получи се ТАЗИ сглобка. След това пилене по главите на нитовете докато паснаха идеално на повърхностите, малко червен автосиликон, с клещите щтррррак ... и готово :lol: . Отвътре капака изглежда ТАКА, ето го и ОТВЪН . Затворих капака на термостата със силикон, набих му МАРКУЧ за проба , ето го и РЕЗУЛТАТА .
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

тия от Сузуки не са добре...
китайските мотори са по-модерни от техните :shock:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Браво Сампо.....ти си ебати пича.Изкефи ме много,а на клипчето си направо артист. :wink: :lol: :P :lol: :arrow:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Konstantin Machorski
Мнения: 550
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 19:52
Местоположение: повечето време У лодката
получил Браво: 1 път

Мнение от Konstantin Machorski »

Симо и от мен БРАВО,
разбрах че почваш работа като консултант в suzuki :D
Личи си кой е работил ..с камера браво!!!!!!!
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

Ко ма напрай ве братчет :shock:

Тва го прати на Сузуки и им искай кинти за Ноу Хау!!!
И после няма си купа Тохацу ли...
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Мнение от GREEN BUG »

Супер си го направил,ма ако собствека е с "две леви ръце"?
Една здачка-закачка-къде да се изкара струята,за най-добър визуален контрол.
Питам поради следната случка-вчера когато вдигнах двигателя над водата видях,че около торпедото се е прилепила найлонова кесия :shock: ,за щастие беше малка и не беше успяла да запуши отворите за засмукване на вода.Аз доста често хвърлям по един поглед на контролната струя,но при мен е малко неудобно-тя се намира точно зад мен.Най-лесно и видно ще е да се насочи нагоре-като джет,но не е приятно да те мокри,особено сега.
Я давайте идеи и да видим какво ще измислим.
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от hypperion »

GREEN BUG написа:къде да се изкара струята,за най-добър визуален контрол.
Ако си виждал двигател на Mariner там решението е горе долу добро. Струята излиза отстрани и се вижда много добре, но ако си левичар пък е неудобно
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

не виждам разлика левичар-десничар... двигателя се кара еднакво лесно и с двете ръце... аз не съм левичар, но 99% сядам отдясно и управлявам с лявата ръка... поже ръчката е по-близо до левия борд и не е удобно по-остро завиване надясно, ако си седнал на левия борд...

а пък най-удобно се кара седнал на това място
Изображение
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Мнение от sampo »

Tedo написа:...а пък най-удобно се кара седнал на това място ...
Изображение
Да, ама там на белия стол най лесно се напуквали петичките на кормчията, та требе да ги маже с антипукопетин :lol: .

Днес пробвах в завършен вид моторчето, но ми се види малко обилна струята за празен ход, дюзата /кух нит/ е с D/вътр/ = 2мм. и ще трябва да се приплеска, че фурга като цигански ..й :lol: . Ето го :

http://vbox7.com/play:792409cb
zmmax
Мнения: 345
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 22:42
Риболов: УЛ/Л спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Мнение от zmmax »

Може да съм в голяма грешка, но...не ми е ясно водата нагнетена от помпата би трябвало да се повърти из каналите направени за целта, да отнеме топлина и след това да се оттече...тази пробка, която е монтирана там не прави ли изтичането на водата преимуществено от там преди тя/водата/ да е минала по каналите и да е охладила мотора? По-просто казано водата не се ли движи по пътя на най-малкото съпротивление, май при газовете е по-изразено това явление, но все пак... Дали е помислено за това?
Нямам двигател и не ми е много ясно устройството му реално.
Наслука!
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”