Коя е тя?

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Коя е тя?

Мнение от Майстор Саки »

Висока, стройна, със зелени очи и тъмна коса... опсс, пак се заплеснах и объркАх форума. :D
Значи, питанката ми е следната - има ли макара, която отговаря на следните характеристики едновременно:
- да е нов/съвременен модел
- да е изцяло /т.е. корпус, дръжка, ротор, шпула/ метална
- да побира поне 100/0.60
- да има 2-4 лагерчета максимум
- оста й да е по-дебела от средностатистическата
- възвратно-постъпателното движение на шпулата да става с безконечник /или както там го нарекохте поинженерному/ :wink: а не посредством паразитно колело
- да няма части от ЦАМ
- преводното й число да не е по-голямо от 4.4:1

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Stif_1
Мнения: 282
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:00
Местоположение: Габрово

Мнение от Stif_1 »

Нека позная!!!
Трябва ти за мостакати риби???? :D
И на мен ще ми е интересна една такава макара!!!
Риболовът е краста!!!
Речник: крастата е болестно състояние, при което, колкото повече чешеш, толкова повече те сърби!!!
morski
Мнения: 272
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:29
Местоположение: Варна

Мнение от morski »

Okuma ECLIPS със зъбчатки от неръждавейка /инокс/ !!! и един - два модела на корейската фирма BANAX. За Банакса ти гарантирам невероятно качество. Никой във Варна не може да каже лоша дума за тях.
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Re: Коя е тя?

Мнение от stefan »

Майстор Саки написа:Висока, стройна, със зелени очи и тъмна коса... опсс, пак се заплеснах и объркАх форума. :D
Значи, питанката ми е следната - има ли макара, която отговаря на следните характеристики едновременно:
- да е нов/съвременен модел
- да е изцяло /т.е. корпус, дръжка, ротор, шпула/ метална
- да побира поне 100/0.60
- да има 2-4 лагерчета максимум
- оста й да е по-дебела от средностатистическата
- възвратно-постъпателното движение на шпулата да става с безконечник /или както там го нарекохте поинженерному/ :wink: а не посредством паразитно колело
- да няма части от ЦАМ
- преводното й число да не е по-голямо от 4.4:1
Банакс и Окума не удовлетворяват всички изисквания.
Ако разрешиш едно лагерче в повече,има много макари,ама явно нарочно така си ги ограничил. :D
Не остава голям избор освен спининговите модели на Пенн,далеч надхвърлят изискванията,но идея си нямам с какъв механизъм редят влакното.
AMATEUR
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 23:15
Местоположение: San Diego CA

Мнение от AMATEUR »

Това за спиннинговите модели на pen май е много вярно. Идея нямам как редят и с какво ама си го редят като по учебник. С колко лагера са също нямам идея както и от вътрешното устройство/брат ми е по тия работи/ , само едно нещо знам, спиннингови макари на пенн има по корабчетата за спортен риболов тука, и бачкат с години. Хората вадят по 40-50 кила тъни с тези макара, скъсват им г...а от употреба, лови се с тях по около 12 до 14 часа на ден , 7 дни в седмицата в продължение на 8 месеца. Такъв зор една частна макара никога няма да види. Никoй никога не се е оплаквал тука от тези макари. Отново казвам , идея нямам какво е в макарата, до сега тука макара от вътре не съм виждал, работят като зверове та за това не се ровя, ама ако ти трябва нещо за дано на тежко може и да помислиш за една от тия "макарички"
http://www.pennreels.com/Reels/Reels.htm

govorq za tiq sas zlatnite shpyli
НАЙ ДОБРЕ Е ДА СИ ТРАЕШ
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

AMATEUR написа:http://www.pennreels.com/Reels/Reels.htm

govorq za tiq sas zlatnite shpyli
Това си е класическият дизайн на много корава макара. Имаше на времето един модел на Ryobi, ама почти едно към едно с тези, тежат по половин кило и нагоре, можеш кит да дръпнеш с тях. Грубо и надеждно.
iddqd
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Е брата е прав,но е забравил да спомене,че една такава струва около 130$,а за тия пари няма да се замисля дали да е спининг или мулти.Колкото пати четох изискванията,толкова пъти ми идва да ти кажа да не се занимаваш със спининг,а да си вземеш един евтин и здрав мулти и да си решиш проблема.
Пенн произвеждат доста модели,но аз им нямам много вяра що се стигне до яко дърпане на мъртва тежест.

Вярвам само на Пенн Спинфишер SS,но са си цифра пари.

Ето една страничка с модели и цени на ПЕНН:

http://tackledirect.com/spinning.html

Няма нищо красиво в повечето модели,но пак са железни и нямаш провлеми с години.

Ние имаме ОКУМА АВЕНГЕР АV 80 2 броя на около 18 месеца и за сега се държат прилично,като най голямото рибе което сам вадил с едната беше акулка около 50 кила.Ползваме ги и за леко влачене с лодка и редовно си вадят тъyни по 10-15 кила.Ползваме влакно 10 кила на едната шпула и 15 кила на другата,но аванса не е достатъчно здрав за 15 килограмовото и ще ми се наложи да сменям с 7 и 12 килогръмови влакна.
Бяха на цена от 50$ и не съжалявам,че ги купихме,но те минават на данни пръчки тая година,както и за ловене на стръв.За по сериозен риболов са слаби и се налага да спирам въртенето с рака при докрай стегнат аванс.
Ако не се лъжа ще ти трябва и макара с лява дръжка или сам се объркал?
Go BIG or Go Home!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Коя е тя?

Мнение от Майстор Саки »

stefan написа:Ако разрешиш едно лагерче в повече,има много макари,ама явно нарочно така си ги ограничил. :D
:D :D Разрешавам. Значи, освен Пенн /и Банакс и Окума, които казваш, че не удовлетворяват всички изисквания/ кои са другите?
Последно промяна от Майстор Саки на Чет Яну 13, 2005 10:29, променено общо 1 път.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Snake
Мнения: 408
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 18:07
Обратна връзка:

Мнение от Snake »

Много сложна задача си поставил бре. Изображение
Виж на Мичел имаше един модел - ALU, който даваше отговор на въпроса ти, но го спряха от производство. Сега тази година на нейно място идва един модел IDEAL, но ще се появи в БГ около март-април.
AS LONG AS THERE ARE FISH
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Bobo написа:
AMATEUR написа:http://www.pennreels.com/Reels/Reels.htm

govorq za tiq sas zlatnite shpyli
Това си е класическият дизайн на много корава макара. Имаше на времето един модел на Ryobi, ама почти едно към едно с тези, тежат по половин кило и нагоре, можеш кит да дръпнеш с тях. Грубо и надеждно.
Именно, тук ме барна по слабото място. Много се кефя на метални макари с голям капацитет, малко лагери, ниско преводно число, и сравнително стари като модели /всъщност тук е разликата с началото на темата - там споменах да е съвременен модела/. Такива екземпляри на Daiwa, Shimano и Ryobi съм виждал доста и са просто класика. А конкретно моделът на Ryobi, за който говориш, мисля че знам кой е - GF - тъмносиня метална 700-грамова макара, със всичките отличителни знаци на оригинален продукт Ryobi, жълта огромна шпула /130 м 0.60/, преден аванс и т.н. Предавката й е горе-долу стандартна, с огромно водещо колело, но не е с паразитно колело. Даже в скоро време могат да се появят нейни снимки тук... :wink: :D

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

До PENN и AMATEUR

Пичове, мерси за информацията. Спининговите модели на Penn отдавна съм ги прегледал и до момента май са единствените, които отговарят на условията /и то не всички модели от списъка на сайта/. Но пък ако са по 130 USD... лошо... :(
Окума Авенджър вероятно наистина е здрава за класа си, но е "пластмасова" и... грубо казано си e една най-обикновена макара.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Snake
Мнения: 408
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 18:07
Обратна връзка:

Мнение от Snake »

Майстор Саки написа: Именно, тук ме барна по слабото място. Много се кефя на метални макари с голям капацитет, малко лагери, ниско преводно число, и сравнително стари като модели
Ами тая макарица на мичел беше баш такава - 682 грама, алуминиева конструкция, с червячна предавка, 4 лагера, 4.2 към 1, с голяма дръжка, 300метра 0,40. Яд ме е че не си взех такава когато имаше.

http://www.pianetapesca.it/show-bin/sho ... G4|||10515
AS LONG AS THERE ARE FISH
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Snake написа:Ами тая макарица на мичел беше баш такава - 682 грама, алуминиева конструкция, с червячна предавка, 4 лагера, 4.2 към 1, с голяма дръжка, 300метра 0,40. Яд ме е че не си взех такава когато имаше.

http://www.pianetapesca.it/show-bin/sho ... G4|||10515
Прав си, сега се загледах в нея. Яка изглежда. Но ако трябва да избирам между нея и Penn SS, бих се спрял на Пен-а. :roll: :)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Майсторе, нали отдавна беше писал, че се замисляш за мулти.
Мисля, че колегата Пен е прав и ти е време да се пробваш с един такъв - дори и евтин има доста груба сила и здравина в него !
:wink:
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

АЙ малееее това е за друга тема.Само като допълнение да кажа,че с ПЕНН 500 които е 70$ излизам да се дърпам с каквато искате спинингова макара за каквито и да е пари.
Go BIG or Go Home!
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”