Скобар в Пловдив

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
cvtronkov
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Фев 01, 2010 22:30
Местоположение: Пловдив

Скобар в Пловдив

Мнение от cvtronkov »

Здравейте колеги,
Казвам се Цветан Тронков,ученик съм от Пловдив,в 12 клас и тази година нямам много време за риболов,но все пак,както всички знаем,на когото риболова е хоби,за него няма зиме,няма лете,няма студ,няма пек. Все пак да не се отклонявам от въпроса ми :) .Имам желание да направя излет за скобари през седмицата,но не зная дали са активни,и с как и с какво се хранят.Ще ви бъда много благодарен,ако ми предоставите актуална информация за този риболов и къде по-точно из града да застана за успешна слука.Практикувам улови-пусни,но съм голям привърженик на спининг риболова на щука,и не съм много на ясно със скобарския риболов.Ще се радвам,ако ми помогнете.Наслука на всички!!! :) :)
Ако искаш да си щастлив цял живот,стани рибар :) Наслука на всички колеги!!
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Привет, колега :)
Моят съвет е да се поразходиш малко по брега на Марица около града, а защо не и в самия град и да пооткраднеш тактика от колегите ловящи в момента.
Няма как да сбъркаш къде е рибата, по простата причина, че на местата обикновено е пренаселено с риболовци.
Това което ще видиш наживо във форума не можеш да го прочетеш :wink:
Аз съм фен на риболова на скобар ама не на плувка, а именно на спининг :wink: та едва ли мога да дам някакви съвети в глистингистка насока :lol:

Изображение

Изображение


Наслука.
Николай.
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
cvtronkov
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Фев 01, 2010 22:30
Местоположение: Пловдив

Мнение от cvtronkov »

Нямам думи колега,но,моля те,разясни ми как успя да хванеш този красавец на воблер,предполагам,че не е на търмък,но това е изумително,съвети за този риболов,ще ми хареса повече :) Така е,да се поразходя,но..уви,времето ми е ограничено,чакат ме матури,кандитат-студентски изпити и ми е адски трудно да отделя нужното време,така че,ако имаш инфо,моля сподели и начина за риболов на воблер за скобар :):):)
Ако искаш да си щастлив цял живот,стани рибар :) Наслука на всички колеги!!
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Пуснах снимката просто за фон :)
Иначе наистина скобара си удари на воблера (15 грамов сръбски Антакс) и едното жило на задната тройка беше вътре в устата.
Скобара е 1.200-300.
Можеш да практикуваш целенасочен риболов на скобар на спининг, с малки по-размер примамки, но май сега не е най-подходящото време.
Остави го за топлите месеци :wink:
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Мнение от sharo1 »

lorda написа:Пуснах снимката просто за фон :)
Иначе наистина скобара си удари на воблера (15 грамов сръбски Антакс) и едното жило на задната тройка беше вътре в устата.
Скобара е 1.200-300.
Можеш да практикуваш целенасочен риболов на скобар на спининг, с малки по-размер примамки, но май сега не е най-подходящото време.
Остави го за топлите месеци :wink:
Мали,колега да не те чуват някои ,,шампиони,,от др форум.Ша имаш гаалета.То скобара не гони.То си е бракониерство с тройки.Мани,мани.Голям проблем ще стане. :shock:
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Честно казано не ми пука.
Един от тия шампиони ловеше до мен когато скобаро ми удари :lol:
Леко се поопули първо, па после още повече като го пуснах :lol:
А той през тва време тъпчеше дребни кефлета в торбата :lol:
Глистингисти, кво да ги правиш :lol: :lol:


П.П.
Иначе и аз не одобрявам ловенето с тройки!
Като искат да го ловят на мънисто, конец и тем подобни да ги слагат на единична кука!
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
cvtronkov
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Фев 01, 2010 22:30
Местоположение: Пловдив

Мнение от cvtronkov »

Благодаря колега,но това е било отдавна :D в града ли ги лови,и ако да,къде по-точно? :D поздравления за трофея,прелестен е
Ако искаш да си щастлив цял живот,стани рибар :) Наслука на всички колеги!!
jordanpetkov
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 14:19

Мнение от jordanpetkov »

cvtronkov написа:Благодаря колега,но това е било отдавна :D в града ли ги лови,и ако да,къде по-точно? :D поздравления за трофея,прелестен е
Зад гребната база, месноста Баба Рада.
Аватар
rosboz
Мнения: 217
Регистриран на: Вто Сеп 25, 2007 20:27
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от rosboz »

железния мост е по-близо и рибари има по всяко време.
отиваш гледаш и пробваш
аз само гледах - май рибата е по средата на реката
ski today
work tomorrow
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

rosboz написа:железния мост е по-близо и рибари има по всяко време.
отиваш гледаш и пробваш
аз само гледах - май рибата е по средата на реката
и се лови с тежки плувки и с тройки с мънисто,ако може това да се нарече риболов.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

butnik написа:,ако може това да се нарече риболов.
Не може, Ицо. Това не е риболов. А само преди няколко години по Марица го нямаше това нещо, или поне е било много рядко.
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Жалка картинка и още по жалка е,че известни личности посягат към този метод.Обезобрази се Пясъчник,сега подхванаха реката.Един докато купуваше тройки се обади,ама да го чуят всички, на някой си да му предлага сом по 7лв килото,не е нужно да споменавам как е уловен сома и ,че същия се похвали за предния ден ,че имал 4бр, какво да коментираме реката,чакайте да се стопли и да изчезнат "рибарите".
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
cvtronkov
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Фев 01, 2010 22:30
Местоположение: Пловдив

Мнение от cvtronkov »

мисля че се сещам,пада се точно срещу руската гимназия,но от страната на гребната база,нали така? лоше се получава с тези бракониери...
Ако искаш да си щастлив цял живот,стани рибар :) Наслука на всички колеги!!
petkan
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 12:31

Мнение от petkan »

Интересно наистина, и аз незнаех че скобар може да се хване на воблер... Имам случаи на няколко морунажа на блесна, но скобар на воблер ? Браво !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”