Питане за воблер"UIKA"

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
asp-erman
Мнения: 275
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 21:37
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Питане за воблер"UIKA"

Мнение от asp-erman »

Здравейте колеги! Преди години се сдобих с две воблерчета тип бомбер сръбско производство "UIKA".Оказа се,че кефалюгите много ги уважават.Едното го посях,но другото все още го пазя и е един от най-уловистите ми кефалски воблери.Понеже откакто съм ги купил никаде повече не съм ги срещал,нито пък съм видял във форума някой коментар за тях,въпроса ми е към запознатите дали има серийно производство на тези воблери или са някакво надомно производство.
Ето и снимка на убавеца
Изображение
Ако ученика е готов,учители се намират!
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Мнение от Христо Златев »

Преди години и аз намерих е един магазин два воблера Ужка, но 5см. много хубава игра, тракащи и хванаха няколко щуклета на Дунава преди да ги скъсам. Тогава не си и представях, че сом може да се лови на воблер, но сега си давам сметка колко са били подходящи за тази цел :? .
Коментарите за тази марка в сръбския форум са положителни. Като се стига до изказвания, че трябва да бъдат забранени за използване срещу клен, смъртоносни са :). За по-големите им модели се твърди, че ловят сом.
Има серийно производство, но явно трудно стигат до България, а и са ефтини , така че няма да представляват интерес за българските майстори на спининга :wink: .
Ето няколко снимки от комшииския форум.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Мнение от sandista »

Имам същия от снимката. Малко,тракащо и лови. Ама ми е от първите воблери и нещо съм го забатачил в кутията.В Горна Оряховица ги виждах, тук във Враца също съм ги мяркал насипни по 4-5лв :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Много добри, като изработка. Опредлено са тежки, поне тези, които съм виждал. Имат голяма съчма. Предполагам, че са майсторени за бързи и силни реки, като Дрина, Уна, Върбас.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
asp-erman
Мнения: 275
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 21:37
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от asp-erman »

Това бомбърче което притежавам е 2см,потъващо със тракаща съчма,много добре лети и има устойчива игра на течение.Дори смених тройката с по голяма,че много откачания имах,без да повлияе на играта му.
А и тези които колегата Златев е показал изглеждат доста добре.Със сигурност някой мустакат няма да им устои.
Ако ученика е готов,учители се намират!
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Мнение от blader2 »

sandista написа:Имам същия от снимката. Малко,тракащо и лови. Ама ми е от първите воблери и нещо съм го забатачил в кутията.В Горна Оряховица ги виждах, тук във Враца също съм ги мяркал насипни по 4-5лв :)
Санде, от къде във Враца мога да взема от тия гадни евтинджоси? Може и на ЛС да не ги изкупят преди да си дойда :lol: :lol: :lol:
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Ivan VP написа:Много добри, като изработка. Опредлено са тежки, поне тези, които съм виждал. Имат голяма съчма. Предполагам, че са майсторени за бързи и силни реки, като Дрина, Уна, Върбас.
Вземи внеси някоя бройка - за бедните като мен, дет не виждат смисъл да ловят кленове с воблери за една шапка пари.
Аватар
sword-fish
Мнения: 177
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sword-fish »

И аз имам същия,мисля,че го взех от "Майсторски риболов" бяха насипни и ако не се лъжа миналата година бяха по 5лв. Не бях го ползвал до зимата,но с Милен Мавера отидохме на яз.Белопопци и останах приятно изненадан от работата на въпросния воблер.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Мнение от stancom »

А, и още нещо, за да няма после "що не казахте", няма два с една и съща игра !!! И не всички са с много устоичива на течение игра. Да не ме разбере някои грешно, това са рязко предпочитани от мен воблери ( в момента имам само два :oops: ) и където намеря обикновенно ги изкупувам.
Аз не мога да ловя риба !!!
petkan
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 12:31

Мнение от petkan »

Прожвал съм този UIKA , по игра, форма и всичко друго е като другите сръбски Vidra, според мен работят еднакво добре, а и се намират по-лесно.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Мнение от Асти »

Ако са сръбски, "Уйка" би трябвало да се чете
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Питане за воблер"UIKA"

Мнение от Димитър Тодоров »

Привет,

Някаква идея откъде да намеря у нас кренкчета Ujka към днешна дата?
Имам предвид тези от първата снимка на Христо Златев по-горе.Предложения по темата
приемам всякакви. :roll: :)

По-здрави! :fish1:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Питане за воблер"UIKA"

Мнение от Д-р Флекс »

По-миналия четвъртък ги видях в магазина на Раде в Пирот, имаше всякаки размери и разцветки.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Питане за воблер"UIKA"

Мнение от Димитър Тодоров »

Д-р Флекс написа:По-миналия четвъртък ги видях в магазина на Раде в Пирот, имаше всякаки размери и разцветки.

Благодаря за насоката! :D
А да помниш ориентировъчно цена за топчестите кренкчета от първата снимка на Христо? :roll:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Питане за воблер"UIKA"

Мнение от Д-р Флекс »

Не обърнах внимание, сори, гледах други работи. Но нещо от порядъка на между 5 и 10 лева излизаха сръбските воблери, "Уйка" вероятно са близо до 5-те...
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”