Помощ

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4494 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Plat1ka написа:Аве гледам темата тук се изчерпа но аз да питам нещо че нейскам да пускам нова тема.

От няколко дни ми се случва следното. Ровя си из форума и както си цъкам из страниците и хопа дава ми фатал ерор и пише страницата неможе да бъде заредена. Така седи около 2-3 минути и после се оправя. Прави ми го от различни компютри 3 на брой на различни интернет доставчици 2 на брой.

Някой друг забелязал ли е подобно нещо ?
Имаше, а сигурно пак ще има проблем с ИП-та, които правят множество конекции към форума, в следствие на което, форумът започва да работи по-бавно и в един момент спира. Аз баннах всички ИП-та, които успях да хвана и за момента работи нормално. За да не си играя на котка и мишка с подобни ИП-та предстои да се инсталира софтуер, който автоматично да реже ИП-та, които правят множество конекции.

Основните две причини за това са:
-> потребител или мрежа заразена с троянец, който сканира и прави много конекции
-> някои умишлено да саботира форума

Предполагам, че е първото, защото вече сме имали не един и два случая, когато в един момент мненията на регистриран потребител от риболовни станат на еротични. Това се дължи на заразен с троянец компютър на потребител, който след като е хванал името и паролата за форума, се е вмъкнал и е редактирал всички мнения на съответния потребител, заменяйки ги със спам.
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”